Jak zacząć się więcej ruszać?

ZAINTERESOWANIA
Jak zacząć się więcej ruszać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyższa temperatura za oknem skłania Cię do aktywności fizycznej? Masz jednak pewne obawy, bo w ciągu zimy Twoja kondycja lekko podupadła? W takim razie podpowiemy Ci, jak zacząć się więcej ruszać. Wstań z kanapy i zacznij ćwiczyć!

Każdy dzień zacznij aktywnie

Postaw na aktywne poranki. Możesz je rozpocząć od klasycznego rozciągania się. Wystarczy, że staniesz prosto, a następnie zegniesz nogę i oprzesz stopę o pośladki. Powtarzaj to kilka razy. Stań też w lekkim rozkroku i zacznij robić skłony w lewą i prawą stronę. Nie naciągaj mocno karku – wystarczą delikatne ruchy. Następnie połóż się na podłodze i wyciągnij najmocniej ręce i nogi. Wykonaj też tzw. ukłon japoński.

Wchodź po schodach

Jeśli mieszkasz w bloku albo wieżowcu, zacznij wchodzić po schodach, zamiast wybierać windę. Oczywiście nie chodzi tu o wchodzenie na dziesiąte piętro za pierwszym razem. Wystarczy, że zdecydujesz się najpierw na pokonanie dwóch czy trzech pięter. Stopniowo możesz zwiększać tę liczbę.

Długie spacery

Idziesz na zakupy? Musisz coś załatwić na mieście? Zamiast samochodu albo autobusu, wybierz spacer. To znacznie poprawi Twoją kondycję oraz samopoczucie. Jeśli nie lubisz biegać, długie spacery także są wskazane. Szybkie tempo pozwoli Ci wesprzeć pracę serca i wzmocnić układ odpornościowy. Jeśli będziesz mieć ochotę, maszerowanie zamień na kilka minut biegu, później znów możesz zwolnić. Po pierwszej takiej aktywności na pewno Ci się to spodoba i następnym razem skusisz się na większy dystans.

Jazda na rowerze

Ładniejsza pogoda może zachęcić Cię do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wyciągnij swój rower, wyczyść go, przygotuj technicznie i zacznij od krótkich przejażdżek.

Pracujesz przy komputerze? Ćwicz!

Wykonuj regularnie ćwiczenia nawet w trakcie pracy siedzącej. Rozciągaj się, zrób kilka skłonów w ramach przerwy, przejdź się po domu. Siedzący tryb życia niesie za sobą niekorzystne dolegliwości, w tym problemy z sercem, bóle głowy, a nawet otyłość.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak utrzymać idealną czystość wody w basenie dzięki nowoczesnej technologii?
Jak utrzymać idealną czystość wody w basenie dzięki nowoczesnej technologii?
Sprawdź jak dzięki najnowocześniejszym technologiom możesz utrzymać krystaliczną czystość wody w twoim basenie. Poznaj możliwości określonych systemów i metod, by cieszyć się nieskazitelną wodą.
Co przyda się w piekarni?
Co przyda się w piekarni?
Wyposażenie miejsc takich jak piekarnie znacząco różni się od klasycznej domowej kuchni. Dowiedz się więc, jakich sprzętów i akcesoriów nie powinno tam zabraknąć.
Zakwas na żurek z ekologicznej mąki żytniej
Zakwas na żurek z ekologicznej mąki żytniej
Żurek to jedna z tradycyjnych zup, będąca podstawą naszej rodzimej kuchni.
Ostatnie wpisy