W czym i jak przechowywać sypkie produkty?

W czym i jak przechowywać sypkie produkty?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aby suche produkty takie jak mąka, kasze lub przyprawy zachowały swoją świeżość na długo, należy zadbać o ich odpowiednie przechowywanie. Jakie więc pojemniki i opakowania wybrać, aby ułatwić organizację miejsca w kuchennych szafkach oraz by produkty sypkie zachowały swoje właściwości, smak i zapach?

Przechowywanie produktów takich jak mąka

Mąka jest niezbędnym produktem w domu. Jest to główny składnik dań takich jak naleśniki, pierogi, z jej użyciem zrobisz ciasto na pizzę oraz upieczesz różne rodzaje ciast. Dlatego też warto wiedzieć jak ją odpowiednio przechowywać. Mąka bardzo nie lubi wilgoci i wysokich temperatur, którą prowadzą do powstawania drobnoustrojów. Pamiętaj więc, aby zawsze przechowywać mąkę w ciemnych, chłodnych i suchych miejscach. Świetnie sprawdzą się szklane pojemniki, ale dobrym rozwiązaniem będą także opakowania wykonane z plastiku lub te ceramiczne. Pamiętaj jednak, aby po przesypaniu do nich mąki oraz po każdym jej użyciu, szczelnie zamknąć pojemnik. Najbardziej szczelne są pojemniki na produkty sypkie wyposażone z pokrywkę zamykaną na metalowy klips, z gumową uszczelką. Tego typu wyroby są nie tylko praktyczne, lecz również estetyczne. Pojemniki na produkty takie jak mąka dostępne są w różnych pojemnościach oraz kształtach, abyś mógł wybrać taki, który będzie pasować do Twojej kuchni. Pojawia się jednak pytanie Jak długo można przechowywać mąkę w pojemniku do żywności? W przypadku żytniej są to 4 miesiące, pszennej typu 1400, 1850 oraz 2000 – 3 miesiące, a pszennej typu 450, 500, 550 oraz 750 – 5 miesięcy.

Szklane słoiki i pojemniki na przyprawy

Przyprawy są doskonałym dopełnieniem każdego dania. Aby jednak zachowały swoją intensywność oraz aromat, warto zadbać o odpowiednie przechowywanie.  Do tego celu najlepiej sprawdzą się chłodne, ciemne oraz suche pomieszczenia. Konieczne też jest przesypanie przyprawy z oryginalnego papierowego czy też plastikowego opakowania do szklanego pojemniczka lub słoika. Jedynie wówczas zyskasz pewność, że będą one w należyty sposób chronione przed wilgocią. Jeśli posiadasz dużo przypraw, możesz także ustawić je w widocznym miejscy, na przykład na specjalnym stojaku lub przyprawniku. Takie kolorowe przyprawy będą świetną ozdobą kuchni. Pamiętaj jednak, aby opisać za pomocą naklejek, w którym słoiczku jest jaka przyprawa. Nie chcesz przecież pomylić słodkiej wędzonej papryki z chilli lub soli z cukrem, prawda? 

Przechowywanie sypkiej kaszy

Kasze są niezwykle zdrowym i smacznym dodatkiem, a czasem nawet podstawą wielu dań.  Podobnie jak w przypadku mąki, umieścić powinno się je w przewiewnym, suchym oraz chłodnym pomieszczeniu. Sypką kaszę najlepiej przechowywać w plastikowym pudełku ze szczelnym wieczkiem lub szklane pojemniki. Zaś kaszę w torebkach możesz z powodzeniem przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Te same zasady możesz zastosować także w przypadku ryżu. Kaszę gryczaną, jęczmienną oraz pęczak w takim plastikowym pojemniku na żywność przechowywać można przez 9 miesięcy, a mannę – 5 miesięcy. Warto również pomyśleć o zakupie lub zrobieniu naklejek z informacją, jaka kasza znajduje się w danym pojemniku. Przy wyborze plastikowych opakowań trzeba jednak uważać na to, czy dany rodzaj nadaje się do kontaktu z żywnością. Niektóre plastiki zawierają bowiem szkodliwe substancje, na przykład bisfenol.

Zdjęcie główne: monicore/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rolety i tkaniny zaciemniające – odśwież pomieszczenie
Rolety i tkaniny zaciemniające – odśwież pomieszczenie
Odświeżenie pomieszczenia po zimie nie zawsze wiąże się z jego gruntownym remontem. Czasem naprawdę wystarczy rezygnacja z firan na rzecz zasłon zaciemniających. Jakie są ich zalety?
Zawód sprzątaczka – czy należy się go wstydzić?
Zawód sprzątaczka – czy należy się go wstydzić?
Zawód sprzątaczki to praca, która często jest niedoceniana i demonizowana przez społeczeństwo. Wielu ludzi uważa, że sprzątanie to zajęcie dla ludzi nisko wykształconych lub pozbawionych alternatywnych możliwości zatrudnienia. Jednakże praca sprzątaczki wymaga dużej precyzji, zaangażowania i cierpliwości, a także może przynieść satysfakcję z wykonywanej pracy i pozytywne relacje z klientami. Czy zatem należy się wstydzić wykonywania tego zawodu?
Jak wybrać idealne oświetlenie do twojego salonu: porady i inspiracje
Jak wybrać idealne oświetlenie do twojego salonu: porady i inspiracje
Odkryj jak idealnie dobrać oświetlenie do salonu, zainspiruj się i wprowadź wyjątkową atmosferę do swojego pomieszczenia. Dowiedz się, jakie lampy wybrać i jak je rozmieścić.
Ostatnie wpisy