Malowanie płytek, czyli prosty sposób na zmianę wyglądu kuchni

Malowanie płytek, czyli prosty sposób na zmianę wyglądu kuchni
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Płytki są jednym z elementów, które mogą zrobić ogromną różnicę w kuchni. Nowe, dobrze dobrane i ułożone będą prezentować się przepięknie, wzbogacając czas spędzony na gotowaniu. Jednak ich wymiana często wiąże się z czasochłonnym i kosztownym remontem. Na szczęście, jeśli marzy Ci się zmiana wyglądu kuchni, nie musisz skuwać glazury i układać nowej warstwy. Wystarczy pomalować płytki! Podpowiadamy na co zwrócić uwagę w przypadku takiej pracy oraz jak wybrać odpowiednią farbę.

Dlaczego warto zmienić wyglądu kuchni poprzez malowanie płytek?

Dopóki Twoje aktualnie płytki kuchenne są w przyzwoitym stanie, malowanie jest niedrogim sposobem na ich odświeżenie, który jednocześnie powinien wystarczyć na kilka dobrych lat. Poprawa estetyki to jednak nie jedyny powód, dla którego warto malować glazurę. Dzięki temu prostemu zabiegowi możesz również zmienić charakter wystroju całej kuchni oraz poprawić to, jak się w niej czujesz. Jeśli Twoja przestrzeń do gotowania wydaje Ci się na co dzień ciasna, pomaluj płytki na jasny kolor, najlepiej z połyskującym, odbijającym światło wykończeniem. W ten sposób optycznie powiększysz przestrzeń. W kwestii barw masz dużą dowolność – możesz np. dopasować kolor płytek do zabudowy kuchennej lub wybrać odważny, kontrastujący odcień.

Zmiana wyglądu kuchni poprzez malowanie – czym powinna charakteryzować się farba?

Kluczem do tego, aby pomalowane płytki pięknie się prezentowały i długo cieszyły swoją estetyką, jest dobrej jakości farba. Powinna być ona dedykowana właśnie takim pracom – warto zapytać w sklepie o produkt do płytek. Ważną cechą dobrej jakości emalii będzie znakomita przyczepność (czasami tego typu farby nie potrzebują gruntowania, co skraca czas malowania), ale prawdopodobnie najistotniejsze parametry to te związane z odpornością na czyszczenie. Farba do płytek musi świetnie znosić wielokrotny kontakt z ciepłą i zimną wodą oraz środkami myjącymi – w przestrzeni, w której przyrządzane są posiłki, często konieczne jest usunięcie z glazury tłustych plam lub innych zanieczyszczeń.

Zmiana wyglądu kuchni zwykle polega przede wszystkim na wprowadzeniu do wnętrza nowego koloru. Zastanawiasz się, czy Twój ulubiony odcień będzie dostępny w kategorii farb do płytek? Nie musisz się o to martwić – dziś oferowane są one w niezwykle szerokiej palecie kolorów.

O czym pamiętać podczas przygotowań do malowania płytek w kuchni?

Przed przystąpieniem do malowania sprawdź, czy wszystkie płytki dobrze trzymają się ściany. Następnie dokładnie odtłuść ich powierzchnię i usuń wszelkie zabrudzenia – wystarczy do tego gąbka nasączona wodą z detergentem. Jeśli zauważysz jakieś uszkodzenia lub ubytki (np. w fugach), wypełnij je dedykowaną do tego masą. Gdy wszystko wyschnie, a Ty zabezpieczyć sąsiadujące powierzchnie folią malarską, możesz rozpocząć malowanie płytek. Pamiętaj, by pod ręką mieć mały pędzelek, którym dotrzesz do trudno dostępnych miejsc i zagłębień w fugach.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety i zastosowanie izolacji poddaszy pianką poliuretanową
Zalety i zastosowanie izolacji poddaszy pianką poliuretanową
Dowiedz się, dlaczego izolacja poddaszy pianką poliuretanową cieszy się rosnącą popularnością. Uzyskaj więcej informacji o zaletach i szerokim zastosowaniu tej innowacyjnej metody termoizolacji.
Jak skutecznie chronić rośliny przed zmieniającymi się warunkami pogodowymi?
Jak skutecznie chronić rośliny przed zmieniającymi się warunkami pogodowymi?
Dowiedz się, jak zapewniasz swoim roślinom ochronę w trudnych warunkach atmosferycznych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o najskuteczniejszych metodach ochrony roślin.
Jakie atuty mają serwisy obiadowe z porcelany?
Jakie atuty mają serwisy obiadowe z porcelany?
Serwisy obiadowe z porcelany to nie tylko eleganckie i estetyczne dodatki do stołu, ale również posiadają wiele atutów, które czynią je popularnym wyborem dla wielu ludzi.
Ostatnie wpisy