Zakup nowego mieszkania prosto od dewelopera

Inne
Zakup nowego mieszkania prosto od dewelopera

Emily Wang/unsplash.com

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Inwestycja w nieruchomości to jedna z najbardziej opłacalnych rzeczy, którą można aktualnie wykonać. Niezależnie od tego czy ktoś myśli o mieszkaniu dla siebie, czy też jako o lokacie kapitału. Wybór takich nieruchomości jest duży. Wystarczy spojrzeć na oferty znajdujące się na rynku wtórnym i pierwotnym – każdy będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Zakup nowego mieszkania to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji, wbrew powszechnie panującemu podejściu. Wiele osób bowiem wychodzi z założenia, że to rynek pierwotny ma atrakcyjniejsze propozycje. Oto dowód na to, że na rynku pierwotnym ulokowanie pieniędzy nie będzie takim złym posunięciem.

Wysoka wartość rynkowa nowych mieszkań

Nowe mieszkania od dewelopera można znaleźć na obrzeżach miast, ale także w centralnych częściach (m.in. te, które można znaleźć w sercu Lublina https://wieniawska11.pl/). Ulokowane są one w różnych lokalizacjach. Każde z tych mieszkań ma wysoką wartość rynkową. Zdecydowanie większą niż w przypadku nieruchomości, które pochodzą z rynku pierwotnego. Jeżeli ktoś będzie chciał w przyszłości takie mieszkanie sprzedać, może być pewnym tego, że dzięki temu uzyska za nie wyższą cenę. Mieszkania, które miały już kilku właścicieli, wcale nie mają tak dużej wartości rynkowej. Taka inwestycja będzie więc dobrą propozycją do ulokowania wolnego kapitału.

Nowoczesne technologie uprzyjemniające życie

W dzisiejszych czasach standardy budownictwa bardzo mocno się zmieniły, jeżeli porówna się je do tego co było kilkanaście lat temu. Wśród takich rozwiązań, które stosowane są przez dzisiejszych deweloperów, można wymienić m.in. doskonałą izolację cieplną. Nikt nie będzie musiał martwić się wysokimi rachunkami za ogrzewanie lub też mostkami termicznymi, które mogą wynikać z zastosowania złej stolarki otworowej. Oprócz tego mieszkańcy mogą liczyć na inne udogodnienia. W nowoczesnych budynkach od razu często montowana jest klimatyzacja, ogrzewanie podłogowe i wideodomofony. Mówiąc o stolarce otworowej, w wielu przypadkach można liczyć także na okna z profilami aluminiowymi, które pomagają stworzyć duże przeszklenia. W ten sposób mieszkania będą jaśniejsze i lepiej doświetlone.

Doskonale przygotowana infrastruktura na osiedlu

Dla wielu osób liczy się nie tylko samo mieszkanie, ale także to co znajduje się dookoła. Współczesne osiedla tworzone są w taki sposób, aby wszystko znalazło się pod ręką. Mowa tutaj m.in. o sklepach spożywczych oraz innych lokalach usługowych. Warto położyć tutaj mocny nacisk na bloki, które przystosowane są także do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Ze spokojem będą one mogły dostać się do swoich mieszkań. Do dyspozycji są windy, które umożliwiają przedostanie się na wyższe kondygnacje, numerowane miejsca postojowe w garażu (tym na zewnątrz oraz podziemnym), komórki lokatorskie. Wszystko uzależnione jest od osiedla, ale często także ma się do czynienia z przestrzenią zieloną zamknięta, która nie jest dostępna dla osób spoza osiedla.

Zwolnienia podatkowe dla nowych mieszkań

Jedną z zalet, która przemawia za kupnem mieszkania, są zwolnienia podatkowe. W przypadku nowych mieszkań można liczyć na zwolnienia od zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. W ten sposób można oszczędzić nawet 2% wartości nieruchomości. Kwotę, którą uda się oszczędzić, będzie można przeznaczyć na wyposażenie mieszkania lub na inny cel. Wbrew pozorom, nowe mieszkania nie są wcale tak drogie, jeżeli dokona się porównania do nieruchomości, które można znaleźć na rynku pierwotnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto kupić mieszkanie w Lublinie od dewelopera?
Dlaczego warto kupić mieszkanie w Lublinie od dewelopera?
Lublin to miasto, które dość dynamicznie się rozwija, a na terenie tej miejscowości powstają nowoczesne osiedla domków i mieszkań, które przyciągają ludzi z całego kraju.
Jak ozdobić wnętrze światłem?
Jak ozdobić wnętrze światłem?
Stoisz przed wyborem odpowiedniego oświetlenia? Zobacz, jak dobrać oświetlenie, żeby oprócz bycia funkcjonalnym, było także ozdobą Twoich wnętrz.
Jak zadbać o dobre relacje między rodzeństwem?
Jak zadbać o dobre relacje między rodzeństwem?
Chcesz zadbać o więź z rodzeństwem? Zobacz, co powinnaś zrobić, by Twoje relacje uległy gruntownej przemianie!
Ostatnie wpisy