Czym kierować się w wyborze rolet?

Czym kierować się w wyborze rolet?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rolety są jednym z najbardziej uniwersalnych dodatków do okien w mieszkaniu lub domu. Na rynku znajdziesz jednak wiele różnych rodzajów rolet, a każdy z nich będzie się nieco różnił od siebie. Czym więc kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy!

Rolety są nie tylko estetyczną, ale także praktyczną ozdobą okna. Jednak, aby wybrać najlepsze rolety dla siebie, należy w pierwszej kolejności poznać wszystkie ich rodzaje. Przedstawiamy kilka najpopularniejszych.

Rodzaje rolet

W sklepach znajdziesz wiele różnych rodzajów rolet. Najpopularniejszym rodzajem są bez wątpienia tak zwane rolety bezinwazyjne. Jest to klasyczny model rolet, który charakteryzuje się najprostszym oraz, jak sama nazwa wskazuje, bezinwazyjnym montażem – rolety te charakteryzują się przede wszystkim trwałością, a jednocześnie nie niszczą ani nie brudzą okiennych ram. Ponadto, są to rolety, które cechują się bardzo dużą łatwością w obsłudze. Możesz także liczyć na sporą różnorodność, ponieważ na rynku z powodzeniem znajdziesz rolety w wielu różnych kolorach oraz o wielu różnych wzorach.

Kolejną bardzo popularną propozycją są rolety rzymskie. Są to bardzo eleganckie rolety uszyte z wysokiej jakości materiałów, często zdobionych. Dzięki swoim dużym walorom estetycznym będzie to idealna propozycja do sypialni lub salonu. Rolety te są swoistym kompromisem pomiędzy klasycznymi roletami bezinwazyjnymi a szykownymi zasłonami. Elegancji dodaje im także efektowna harmonijka, która tworzy się po zwinięciu rolet.

Dla fanów ciemnych i dobrze zacienionych pomieszczeń idealną propozycją będą zaś rolety dzień noc. Posiadają one specjalny mechanizm,  który umożliwia swobodną regulację ilości przedostającego się światła do wnętrz za pomocą pasów zasłaniających lub odsłaniających określoną część okna. Oznacza to, że masz pełną kontrolę nas jasnością w pomieszczeniu. Wręcz idealne rozwiązanie na drzemki w ciągu dnia. 

Jeszcze innym rozwiązaniem, które sprawdzi się zwłaszcza w domach lub biurowcach, są rolety termoizolacyjne. Jak sama nazwa wskazuje, rolety te pozwalają na pełną kontrolę ciepła wpadającego do mieszkania. Możesz mieć więc pewność, że będą świetnie sprawdzać się w mocno upalne dni. Ponadto, rolety te odstają on okna maksymalnie 35 mm, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne, a także są bardzo łatwe w czyszczeniu. 
Bez względu na to, który rodzaj wybierzesz, możesz mieć pewność, że idealne rolety dla siebie znajdziesz na stronie https://rolety24.net/.

Zdj. główne: Clay Banks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Słodki stół – czym jest i czy warto skorzystać z tej atrakcji na przyjęciu?
Słodki stół – czym jest i czy warto skorzystać z tej atrakcji na przyjęciu?
Planujesz przyjęcie? Chcesz zaskoczyć zaproszonych gości? Podpowiadamy, jak w prosty i zarazem niebanalny sposób zaserwować niezwykle apetyczne słodkie przekąski, które nie tylko będą rozpieszczały podniebienia bliskich, ale także staną się niepowtarzalną ozdobą przyjęcia.
Porządkujemy gazety w domu! Jak je zorganizować?
Porządkujemy gazety w domu! Jak je zorganizować?
W artykule przedstawiamy sprawdzone metody na uporządkowanie gazet w taki sposób, aby nie zagracały Twojej przestrzeni.
W czym przechowywać zimowe ubrania? 5 patentów
W czym przechowywać zimowe ubrania? 5 patentów
Zima już dawno za nami, a Ty wciąż nie masz porządku w szafie, gdzie dużo miejsca zajmują puchowe kurtki czy wełniane swetry? Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!
Ostatnie wpisy