Formy podziękowań dla gości weselnych

Formy podziękowań dla gości weselnych
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przygotowanie skromnych upominków dla rodziny i gości to świetny sposób, aby podziękować za pomoc w organizacji oraz przybycie na uroczystość weselną. W artykule przedstawiamy kilka pomysłów na kreatywne prezenty dla gości. 

Dlaczego warto i jak wręczać prezenty dla gości?

Tradycja wręczania symbolicznych prezentów dla gości weselnych na dobre zadomowiła się w naszej kulturze i nie warto z niej rezygnować, zwłaszcza że mogą to być skromne upominki, zakupione za niewielką kwotę lub wykonane własnoręcznie. Najwygodniejszą formą wręczania prezentów dla bliskich w czasie uroczystości weselnej jest rozłożenie ich na stole, obok nakrycia i winietki ślubnej. Innym rozwiązaniem może być ustawienie prezentów na osobnym stoliku i wręczanie ich przy pożegnaniu gości. 

Ile powinien kosztować prezent dla gościa weselnego?

Nie ma uniwersalnej kwoty, którą wypada przeznaczyć na osobę przy zakupie upominków dla gości, wszystko zależy od budżetu i preferencji młodej pary. Drobny upominek dla zaproszonych osób stanowi podziękowanie za obecność na uroczystości, zaangażowanie oraz prezent ślubny. Poniżej prezentujemy listę prezentów dla gości, które cieszą się szczególną popularnością.

Drobne słodkości 

Słodki upominek, taki jak krówki zapakowane w papierki z inicjałami pary młodej czy luksusowe czekoladki ślubne z belgijskiej czekolady, to najpopularniejsza forma prezentu dla gości. Elegancko opakowane praliny czy pudełko z cukierkami to uniwersalny podarunek, który stanowi piękny element dekoracyjny stołu i przywołuje miłe wspomnienia na długo po uroczystości. 

Miód 

Wręczenie niewielkiego zdrowego miodu z regionalnej pasieki, najlepiej z etykietą z inicjałami młodej pary, jest w dobrym tonie i stanowi miłą formę podziękowania dla gości. Sprawdzi się zwłaszcza dla zaproszonych osób, które przybyły z daleka i mają przed sobą długą podróż. 

Herbata lub nalewka 

Własnoręcznie ususzona herbata w estetycznej fiolce czy odrobina domowej nalewki to dobry pomysł na kreatywny i własnoręcznie przygotowany upominek. Warto zadbać o to, żeby opakowanie prezentu pasowało do stylu, w jakim utrzymane jest wesele. 

Bańki mydlane

Prezent w postaci baniek mydlanych zamkniętych we oryginalnym flakonie to sposób, żeby wyróżnić prezent spośród innych, a przede wszystkim spełnić marzenie najmłodszych gości. Prosty upominek może sprawić, że dzieci znajdą sobie na chwilę zajęcie, a dorośli z sympatią powrócą pamięcią do czasów dzieciństwa. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Gillian Harrison

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprzątanie kuchni krok po kroku – zasady i patenty
Sprzątanie kuchni krok po kroku – zasady i patenty
Przywróć blask i piękny wygląd swojej kuchni dzięki kilku domowym trikom!
Jak wykorzystać designerskie meble do salonu w aranżacji przestrzeni?
Jak wykorzystać designerskie meble do salonu w aranżacji przestrzeni?
Odkryj, jak odpowiednio dobrane meble designerskie mogą odmienić Twoją przestrzeń. Dowiedz się, jak je harmonijnie włączyć w aranżację salonu, tworząc unikalne, klimatyczne wnętrze.
Wiosenne sałatki do grilla – 4 przepisy
Wiosenne sałatki do grilla – 4 przepisy
Gdy tylko robi się ciepło – rozpoczyna się grillowanie. Oprócz mięs wrzucanych na ruszt warto też przygotować kolorowe, wiosenne sałatki. Sprawdzamy najlepsze przepisy!
Ostatnie wpisy