Czystek – roślina o wyjątkowych właściwościach

ZAINTERESOWANIA
Czystek – roślina o wyjątkowych właściwościach
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czystek to nie tylko ozdobny krzew o pięknych białych kwiatach, ale też roślina od wieków wykorzystywana w ziołolecznictwie. Zakres jej zastosowań jest imponująco szeroki. Niestety, jest dość wrażliwa na niską temperaturę. Na co wpływa pozytywnie? 

Czystek – właściwości

Badania przeprowadzone nad czystkiem przyniosły dość nieoczekiwane rezultaty – okazało się, że roślina posiada niespotykane wręcz bogactwo polifenoli, które są naturalnymi antyoksydantami, świetnie radzącymi sobie z wolnymi rodnikami. Wyciąg z rośliny ma właściwości przeciwzapalne i jest ceniony w profilaktyce chorób układu krwionośnego. Zastosowanie go zmniejsza ryzyko pojawienia się miażdżycy. Dodatkowo ceni się go w profilaktyce różnych nowotworów, zwłaszcza raka żołądka. To zioło o bardzo licznych pozytywnych właściwościach jest też doceniane za pozytywny wpływ na naszą odporność i przyjmowane wtedy, gdy pojawiają się problemy z przeziębieniem.  

Jakie są przeciwwskazania dla stosowania czystka?

Zaleca się ostrożność w przypadku stosowania go przez małe dzieci i kobiety w ciąży. Nie zaleca się przyjmowania więcej, niż zalecana dzienna dawka naparu lub kapsułek z wyciągiem z czystka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zakwas na żurek z ekologicznej mąki żytniej
Zakwas na żurek z ekologicznej mąki żytniej
Żurek to jedna z tradycyjnych zup, będąca podstawą naszej rodzimej kuchni.
Jak usunąć tłuste plamy ze ściany?
Jak usunąć tłuste plamy ze ściany?
Oto kilka sprawdzonych, domowych sposobów na trudne zabrudzenia!
Imprezy okolicznościowe: Twój przewodnik po udanych wydarzeniach
Imprezy okolicznościowe: Twój przewodnik po udanych wydarzeniach
Imprezy okolicznościowe: Twój przewodnik po udanych wydarzeniach. Odkryj wskazówki i inspiracje dla niezapomnianych imprez okolicznościowych!
Tagi
Ostatnie wpisy