Czystek – roślina o wyjątkowych właściwościach

ZAINTERESOWANIA
Czystek – roślina o wyjątkowych właściwościach
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czystek to nie tylko ozdobny krzew o pięknych białych kwiatach, ale też roślina od wieków wykorzystywana w ziołolecznictwie. Zakres jej zastosowań jest imponująco szeroki. Niestety, jest dość wrażliwa na niską temperaturę. Na co wpływa pozytywnie? 

Czystek – właściwości

Badania przeprowadzone nad czystkiem przyniosły dość nieoczekiwane rezultaty – okazało się, że roślina posiada niespotykane wręcz bogactwo polifenoli, które są naturalnymi antyoksydantami, świetnie radzącymi sobie z wolnymi rodnikami. Wyciąg z rośliny ma właściwości przeciwzapalne i jest ceniony w profilaktyce chorób układu krwionośnego. Zastosowanie go zmniejsza ryzyko pojawienia się miażdżycy. Dodatkowo ceni się go w profilaktyce różnych nowotworów, zwłaszcza raka żołądka. To zioło o bardzo licznych pozytywnych właściwościach jest też doceniane za pozytywny wpływ na naszą odporność i przyjmowane wtedy, gdy pojawiają się problemy z przeziębieniem.  

Jakie są przeciwwskazania dla stosowania czystka?

Zaleca się ostrożność w przypadku stosowania go przez małe dzieci i kobiety w ciąży. Nie zaleca się przyjmowania więcej, niż zalecana dzienna dawka naparu lub kapsułek z wyciągiem z czystka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wegańska wersja kolacji Wigilijnej – na jakie potrawy postawić?
Wegańska wersja kolacji Wigilijnej – na jakie potrawy postawić?
Wegańska wigilia – sprawdź czym zastąpić mięsne potrawy i jak wyeliminować jajko z przepisów. Nasze propozycje posmakują całej rodzinie!
Worki próżniowe – do czego się przydadzą?
Worki próżniowe – do czego się przydadzą?
Worki próżniowe to świetny i funkcjonalny gadżet, który przyda nam się podczas przeprowadzki, podróży i przy wygospodarowywaniu większej ilości miejsca w szafie.
Czy warto zainwestować w kominek?
Czy warto zainwestować w kominek?
Ogień - w dawnych czasach był elementem, który był w stanie zapewnić przetrwanie. Dzisiaj nie patrzy się na niego w ten sposób. Co jednak nie oznacza, że należy go pomijać. Tym bardziej że wesoło podskakujące płomyki, są w stanie dać przyjemny klimat w pomieszczeniu. Może więc warto pomyśleć o tym, aby zainstalować w domowych wnętrzach kominek elektryczny lub inną jego formę.
Tagi
Ostatnie wpisy