Funkcje pralki – które są przydatne, a które nie?

Funkcje pralki – które są przydatne, a które nie?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dostępne na rynku pralki oferują mnóstwo najróżniejszych funkcji. Nowoczesne automaty proponują zarówno przydatne, ciekawe i ułatwiające życie usprawnienia, jak i wymyślne i zbędne dodatki, których użyjesz raz w życiu z ciekawości. Jednak każda dodatkowa funkcja w pralce kosztuje, a nikt nie lubi przepłacać. Zatem w jakie funkcje pralki dobrze jest zainwestować, a za co nie warto płacić? Sprawdź to!

Opóźniony start – zbawienie dla zapracowanych

Wszyscy znamy nieprzyjemny zapach prania, które przeleżało mokre w pralce kilka godzin. Nawet najlepszy płyn do płukania nie zamaskuje stęchlizny pozostawionych w automacie ubrań. Czasem jednak nie ma innej możliwości niż zostawić mokre pranie w pralce. Kiedy wychodzisz z domu, włączasz pralkę, a po powrocie za kilka godzin rozwieszasz ubrania, z nadzieją, że nieprzyjemny zapach wywietrzeje. Producenci pralek zdali sobie sprawę z tego problemu i wprowadzili do swoich automatów funkcję opóźnionego startu. Dzięki tej możliwości możesz załadować ubrania do pralki i ustawić godzinę, o której rozpocznie się pranie. Kiedy wrócisz do domu po 8 godzinach, cykl dopiero się zakończy, a Ty wyjmiesz i rozwiesisz świeże pranie. To bardzo użyteczna funkcja, jeśli zatęchłe pranie jest Twoją zmorą. 

Pranie w trybie eko – oszczędność i ochrona środowiska

Wiele nowoczesnych pralek ma możliwość prania ekologicznego. Ta funkcja wykorzystuje pozostałości detergentów, które zalegają w przewodach i pompie, i przy ich użyciu czyści ubrania. Ta opcja pozwala zaoszczędzić w skali roku nawet 20% środków do prania. Ponadto wykorzystuje mniej wody i energii. To oszczędność w najprostszej formie, a poza niższymi rachunkami, możesz cieszyć się również czystszym powietrzem.

Pranie bez zagnieceń – koniec z godzinami prasowania

Mało kto lubi prasować. Wolimy tych kilka godzin w tygodniu spędzić z rodziną lub przyjaciółmi, zamiast pochyleni nad deską do prasowania. W odpowiedzi na ten problem powstał program prania bez zagnieceń. To fenomenalna funkcja, dzięki której ubrania wyjęte z pralki nie wyjdą pomięte i nie będą potrzebowały dodatkowego prasowania. Ta opcja w pralce pozwala realnie zaoszczędzić czas i zyskać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut dziennie. Aby zmaksymalizować efekt braku zagnieceń, należy kilka razy energicznie strzepnąć ubranie przed rozwieszeniem na suszarce – wtedy już na pewno ominie Cię prasowanie.

Pojemnik na detergenty w pralce – zajmowanie cennego miejsca

Nowoczesne pralki oferują możliwość przechowywania w nich detergentów. W pralce może znajdować się dodatkowa szuflada, czy nawet szafka, w której można ustawić środki do prania. Z pozoru taka możliwość może wydawać się kusząca, jednak w praktyce to często po prostu marnotrawstwo miejsca. Pralki z pojemnikiem na detergenty są większe niż tradycyjne pralki, a dodatkowe miejsce w łazience czy pralni można spożytkować lepiej – na przykład stawiając tam wysoką szafkę, która zmieści więcej potrzebnych rzeczy.

Podświetlany bęben pralki – marnowanie energii dla zbędnego efektu

Podświetlenie bębna w czasie prania, jest niewątpliwie efektowną funkcją, która może być ozdobą łazienki. Nie ma ona jednak żadnego praktycznego zastosowania, a jedynie marnuje dodatkową energię na oświetlenie wirujących brudów. Pralki z funkcją podświetlenia bębna są znacząco (nawet o kilkaset złotych) droższe od automatów bez tej funkcji. Te pieniądze możesz przeznaczyć na kupno pralki z większą ilością trybów prania lub na lepszej jakości środki piorące, które przedłużą żywotność Twoich ubrań. Nie marnuj pieniędzy i wybierz efektywność nad efektowność. 

Wybór pralki, która spełni nasze oczekiwania, może być wyzwaniem. Kupno automatu z kilkunastoma funkcjami, z których na co dzień będziemy używać tylko kilku to marnowanie pieniędzy. Nowoczesne pralki oferują jednak także wiele użytecznych programów, które pomogą Ci zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Przed kupnem odpowiedniej pralki przemyśl tę decyzję i zastanów się, co będzie dla Ciebie najbardziej praktyczne. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sól do zmywarki – co daje i czy można ją zastąpić?
Sól do zmywarki – co daje i czy można ją zastąpić?
Obecnie zmywarkę znajdziemy w niemal każdym domu. Większość z nas używa do niej specjalnej soli - w jakim celu? I czy można ten produkt czymś zastąpić? Sprawdź!
Jak prać białe ubrania?
Jak prać białe ubrania?
Białe ubrania po praniu często szarzeją, przez co nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Są domowe sposoby, które mogą sprawić, że odzież na długo zachowa swoją śnieżną biel!
Czystek – roślina o wyjątkowych właściwościach
Czystek – roślina o wyjątkowych właściwościach
Czystek – czy znasz właściwości, jakie posiada ta niepozorna roślina? Dowiedz się o nich więcej!
Ostatnie wpisy