Funkcje pralki – które są przydatne, a które nie?

Funkcje pralki – które są przydatne, a które nie?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dostępne na rynku pralki oferują mnóstwo najróżniejszych funkcji. Nowoczesne automaty proponują zarówno przydatne, ciekawe i ułatwiające życie usprawnienia, jak i wymyślne i zbędne dodatki, których użyjesz raz w życiu z ciekawości. Jednak każda dodatkowa funkcja w pralce kosztuje, a nikt nie lubi przepłacać. Zatem w jakie funkcje pralki dobrze jest zainwestować, a za co nie warto płacić? Sprawdź to!

Opóźniony start – zbawienie dla zapracowanych

Wszyscy znamy nieprzyjemny zapach prania, które przeleżało mokre w pralce kilka godzin. Nawet najlepszy płyn do płukania nie zamaskuje stęchlizny pozostawionych w automacie ubrań. Czasem jednak nie ma innej możliwości niż zostawić mokre pranie w pralce. Kiedy wychodzisz z domu, włączasz pralkę, a po powrocie za kilka godzin rozwieszasz ubrania, z nadzieją, że nieprzyjemny zapach wywietrzeje. Producenci pralek zdali sobie sprawę z tego problemu i wprowadzili do swoich automatów funkcję opóźnionego startu. Dzięki tej możliwości możesz załadować ubrania do pralki i ustawić godzinę, o której rozpocznie się pranie. Kiedy wrócisz do domu po 8 godzinach, cykl dopiero się zakończy, a Ty wyjmiesz i rozwiesisz świeże pranie. To bardzo użyteczna funkcja, jeśli zatęchłe pranie jest Twoją zmorą. 

Pranie w trybie eko – oszczędność i ochrona środowiska

Wiele nowoczesnych pralek ma możliwość prania ekologicznego. Ta funkcja wykorzystuje pozostałości detergentów, które zalegają w przewodach i pompie, i przy ich użyciu czyści ubrania. Ta opcja pozwala zaoszczędzić w skali roku nawet 20% środków do prania. Ponadto wykorzystuje mniej wody i energii. To oszczędność w najprostszej formie, a poza niższymi rachunkami, możesz cieszyć się również czystszym powietrzem.

Pranie bez zagnieceń – koniec z godzinami prasowania

Mało kto lubi prasować. Wolimy tych kilka godzin w tygodniu spędzić z rodziną lub przyjaciółmi, zamiast pochyleni nad deską do prasowania. W odpowiedzi na ten problem powstał program prania bez zagnieceń. To fenomenalna funkcja, dzięki której ubrania wyjęte z pralki nie wyjdą pomięte i nie będą potrzebowały dodatkowego prasowania. Ta opcja w pralce pozwala realnie zaoszczędzić czas i zyskać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut dziennie. Aby zmaksymalizować efekt braku zagnieceń, należy kilka razy energicznie strzepnąć ubranie przed rozwieszeniem na suszarce – wtedy już na pewno ominie Cię prasowanie.

Pojemnik na detergenty w pralce – zajmowanie cennego miejsca

Nowoczesne pralki oferują możliwość przechowywania w nich detergentów. W pralce może znajdować się dodatkowa szuflada, czy nawet szafka, w której można ustawić środki do prania. Z pozoru taka możliwość może wydawać się kusząca, jednak w praktyce to często po prostu marnotrawstwo miejsca. Pralki z pojemnikiem na detergenty są większe niż tradycyjne pralki, a dodatkowe miejsce w łazience czy pralni można spożytkować lepiej – na przykład stawiając tam wysoką szafkę, która zmieści więcej potrzebnych rzeczy.

Podświetlany bęben pralki – marnowanie energii dla zbędnego efektu

Podświetlenie bębna w czasie prania, jest niewątpliwie efektowną funkcją, która może być ozdobą łazienki. Nie ma ona jednak żadnego praktycznego zastosowania, a jedynie marnuje dodatkową energię na oświetlenie wirujących brudów. Pralki z funkcją podświetlenia bębna są znacząco (nawet o kilkaset złotych) droższe od automatów bez tej funkcji. Te pieniądze możesz przeznaczyć na kupno pralki z większą ilością trybów prania lub na lepszej jakości środki piorące, które przedłużą żywotność Twoich ubrań. Nie marnuj pieniędzy i wybierz efektywność nad efektowność. 

Wybór pralki, która spełni nasze oczekiwania, może być wyzwaniem. Kupno automatu z kilkunastoma funkcjami, z których na co dzień będziemy używać tylko kilku to marnowanie pieniędzy. Nowoczesne pralki oferują jednak także wiele użytecznych programów, które pomogą Ci zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Przed kupnem odpowiedniej pralki przemyśl tę decyzję i zastanów się, co będzie dla Ciebie najbardziej praktyczne. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zlewozmywak idealny – jak wybrać?
Zlewozmywak idealny – jak wybrać?
Zastanawiasz się, jaki zlewozmywak wybrać do swojej kuchni? Z tymi poradami z pewnością szybko znajdziesz odpowiedni model.
Innowacyjne rozwiązania w aranżacji wnętrz – podłogi z gresu, ściany z efektem betonu i płytki 3D
Innowacyjne rozwiązania w aranżacji wnętrz – podłogi z gresu, ściany z efektem betonu i płytki 3D
Odkryj topowe trendy aranżacyjne na nadchodzący sezon. Przekształć swoje wnętrza za pomocą gresu, efekty betonu oraz płytki 3D.
Rola sprzątania osiedli w kształtowaniu pozytywnego wizerunku: Dlaczego czystość ma znaczenie
Rola sprzątania osiedli w kształtowaniu pozytywnego wizerunku: Dlaczego czystość ma znaczenie
Czystość osiedla to kluczowy czynnik w kształtowaniu pozytywnego wizerunku. Odkryj, dlaczego sprzątanie ma tak ogromne znaczenie.
Ostatnie wpisy