Obrazy i plakaty — najlepszy sposób na dekorację wnętrza?

Obrazy i plakaty — najlepszy sposób na dekorację wnętrza?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dodając ozdoby do swojego wnętrza, sprawiasz, że staje się ono bardziej przytulne. Ciekawym pomysłem na dekoracje są plakaty i obrazy. Zobacz, jak udekorować nimi swój dom. 

Jak wybrać plakaty, obrazy, fotografie i jak dobrać ramy?

Na samym początku musisz wybrać, jakie dekoracje chcesz umieścić na ścianach. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na obrazy drukowane na płótnie, czy industrialne obrazy, zwracaj uwagę na to, aby były one dopasowane do panującego we wnętrzu stylu.

Abyś mógł lepiej to zobrazować, warto przywołać  tutaj kilka przykładów. Jeśli urządziłeś swój dom w stylu skandynawskim, wybieraj raczej minimalistyczne obrazy na przykład z geometrycznym motywem głowy jelenia lub proste napisy motywacyjne.  W stylu glamour sprawa będzie wyglądać zgoła inaczej. Do takich pomieszczeń pasować będą czarno-białe fotografie z ikonami mody lub te wykonane na płótnie, nawiązujące do klasyków sztuki malarskiej. W wyrafinowanych wnętrzach zrezygnuj z ram lub dostosuj je do stylu innych dekoracji. Z przepychem stylu glamour dobrze komponować będą się srebrne, złote, rzeźbione lub przypominające taflę lustra obramowania. 

Zasada jest jedna, niezależnie od tego, czy wnętrze jest nowoczesne, industrialne czy prowansalskie, wszystkie ramy, obrazy, a także ich tematyka powinna ściśle odzwierciedlać typowe dla danego stylu zasady kreacji. Pamiętaj także, że dekoracje ścienne możesz umieszczać w każdym pomieszczeniu. Zdecydować możesz się nawet na obrazy do toalety

Triki dekoracyjne na ścianach

Jest naprawdę wiele sposobów na dekorowanie wnętrza fotografiami, plakatami oraz obrazami. Jednak istnieją triki, dzięki którym podniesiesz walory estetyczne ściennej kreacji. 

Pierwszym z nich będzie spójna aranżacja jedną serią graficzną, fotograficzną lub malarską. Jeśli zależy ci na eleganckim lokum postaw na jeden motyw, użycie tych samych farb, korzystanie z podobnych technik graficznych czy podobnych odcieni kolorystycznych. Możesz jednak pójść w drugą stronę i postawić na różnorodne ramy, mieszanie technik oraz różne wielkości obrazów. Dzięki temu uzyskasz efekt poczucia przebywania w artystycznym otoczeniu. Jednak bardzo łatwo tutaj przesadzić, dlatego pamiętaj o umiarze.

Fot.: Trend/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne porady dotyczące projektowania i urządzania nowoczesnej jadalni
Praktyczne porady dotyczące projektowania i urządzania nowoczesnej jadalni
W tym artykule przedstawimy praktyczne porady dotyczące projektowania i urządzania nowoczesnej jadalni, aby pomóc Ci w stworzeniu doskonałej przestrzeni do wspólnych posiłków i rozmów.
Jak utrzymać idealną czystość wody w basenie dzięki nowoczesnej technologii?
Jak utrzymać idealną czystość wody w basenie dzięki nowoczesnej technologii?
Sprawdź jak dzięki najnowocześniejszym technologiom możesz utrzymać krystaliczną czystość wody w twoim basenie. Poznaj możliwości określonych systemów i metod, by cieszyć się nieskazitelną wodą.
Betonowe meble – gdzie je wstawić?
Betonowe meble – gdzie je wstawić?
Meble betonowe to prawdziwy hit, jeśli chodzi o trendy w aranżacji wnętrz. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na meble wykonane z betonu oraz gdzie je postawić, aby stworzyć niepowtarzalne wnętrze.
Ostatnie wpisy