Klimatyzatory Samsung dla firm, czyli komfort pracy w biurze

Klimatyzatory Samsung dla firm, czyli komfort pracy w biurze
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeżeli prowadzisz swoją firmę, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że jedną z kluczowych kwestii jest zapewnienie Twoim pracownikom komfortowych warunków do pracy. W ten sposób nie tylko można pokazać, że zależy Ci na ich wygodzie – można także realnie wpłynąć na ich dobre samopoczucie, a przez to na większą efektywność podczas wykonywania obowiązków. W biurze istotny jest wysokiej jakości sprzęt, ergonomiczne stanowiska pracy, ale też higiena, udogodnienia oraz… temperatura. Jeszcze na długo przed kolejnym latem i falą upałów zastanów się nad tym, czy przydatna okaże się klimatyzacja Samsung. 2022 rok pokazał, że wysokie temperatury mogą być szczególnie dotkliwe.

Najwyższa dopuszczalna temperatura w biurze a przepisy

Zanim bardziej pochylimy się nad specyfikacją, jaką wyróżniają się klimatyzatory Samsung, zastanówmy się najpierw, jak od strony prawnej wygląda kwestia temperatury w pomieszczeniach biurowych. Jeżeli chodzi o okres jesienno-zimowy, to jest to jasno określone przez przepisy – w przypadku lekkiej pod kątem fizycznym pracy (np. przed ekranem komputera) temperatura w biurze nie powinna wynosić mniej niż 18 stopni. Dla pracowników fizycznych ta granica jest nieco bardziej obniżona, ponieważ minimalna wartość wynosi 14 stopni.

Co ciekawe, prawo pracy nie odnosi się w żaden sposób do maksymalnej dopuszczalnej temperatury, wobec czego pracodawca także nie jest zobowiązany do dopasowania się do określonych reguł. Niemniej możemy natknąć się na wypowiedzi ekspertów z Instytutu Medycyny Pracy, którzy wskazują, że maksymalna temperatura latem nie powinna przekraczać 26,7 stopnia. Uważa się, że to optymalne warunki w przypadku pracy siedzącej, przy biurku.

Pamiętajmy o tym, że brak określonych przepisów nie zwalnia nas po prostu z tego, by zagwarantować swoim pracownikom możliwie jak największy komfort. W ten sposób zyskamy w ich oczach, a zdrowe i dobre relacje w środowisku pracy są bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Wobec tego klimatyzatory Samsung mogą okazać się intratną inwestycją.

Klimatyzacja Samsung 2022 – co wybrać?

Oczywiście klimatyzatory Samsung znajdziemy w różnorodnych wariantach, wobec czego możemy je dość indywidualnie dopasować do własnych potrzeb. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego modelu do wielkości i rozkładu danego pomieszczenia. Jeżeli biuro zajmowane przez pracowników siedzących przy biurkach jest dość spore, w razie niedopasowanej klimatyzacji może się zdarzyć, że w różnych częściach przestrzeni występuje nieco inna temperatura.

Ciekawym rozwiązaniem może być propozycja marki Samsung, klimatyzator kasetonowy 360 AM140KN4DEH/EU. Równomiernie rozprowadza on chłodniejsze powietrze w zakresie 360 stopni, wobec czego łatwo uda nam się uzyskać podobną temperaturę w każdym punkcie pomieszczenia. Oprócz tego ten Samsung klimatyzator został pozbawiony kierownic powietrza, które zostały zastąpione dodatkowymi wentylatorami. Tym samym eliminujemy nagłe podmuchy zimnego powietrza, zamiast tego rozchodzi się ono wzdłuż sufitu, a potem stopniowo opada.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Grafika: materiał partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sałatka z burakiem na 4 sposoby
Sałatka z burakiem na 4 sposoby
Masz ochotę na sałatkę z burakami i szukasz kulinarnych inspiracji? Poznaj szybkie, smaczne i nieskomplikowane przepisy na zdrowe sałatki z tym wyjątkowym warzywem!
7 zastosowań chusteczek nawilżanych
7 zastosowań chusteczek nawilżanych
Przedstawiamy 7 zastosowań chusteczek nawilżanych, nieocenionych w podróży, pracy, a nawet podczas mniej formalnych sytuacji.
Jak wybrać odpowiedni system do oczyszczania wody w naszym domu?
Jak wybrać odpowiedni system do oczyszczania wody w naszym domu?
Zastanawiasz się, który system oczyszczania wody będzie najlepszy dla twojego domu? Poznaj najważniejsze czynniki i dowiedz się, jak dokonać prawidłowego wyboru.
Ostatnie wpisy