Funkcjonalne rozwiązania do kuchni

Funkcjonalne rozwiązania do kuchni
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kuchnia jest bardzo ważnym, jak nie najważniejszym, pomieszczeniem w każdym domu. Urządzając ją, warto mieć na uwadze, że powinna być ona nie tylko estetyczna, ale także wygodna i praktyczna. Przedstawiamy więc kilka bardzo funkcjonalnych i sprytnych rozwiązań do kuchni, które z pewnością pokochasz. 

Meble kuchenne szyte na miarę

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja kuchnia będzie w pełni spełniać wszystkie Twoje oczekiwania, to najlepszym rozwiązaniem będzie kuchnia w zabudowie, zwłaszcza ta projektowana na wymiar. Możesz mieć pewność, że będzie ona maksymalnie funkcjonalna oraz w pełni komfortowa. Pamiętaj jednak, aby meble kuchenne układały się w literę U, L lub G, dzięki czemu korzystanie z kuchni będzie wygodniejsze. Projektując kuchnię w zabudowie, warto także uwzględnić fakt, że trzy najważniejsze sprzęty w kuchni, czyli lodówka, kuchenka (czy też płyta grzewcza lub indukcyjna) oraz zlewozmywak, powinny tworzyć trójkąt równoramienny lub równoboczny. Dzięki temu Twoja kuchnia będzie bardziej intuicyjna. Zadbaj także o to, aby lodówka znalazła się jak najbliżej wejścia oraz aby piekarnik i mikrofala do zabudowy znajdowały się powyżej wysokości blatu. Ważne są także wygodne i praktyczne uchwyty do mebli kuchennych oraz sprawne elementy gtv.

Ustawienie akcesoriów i dodatków

Choć mogłoby się wydawać, że kosze na śmieci, które w prawie każdym polskim domu znajdują się pod zlewem, są banałem i oczywistością, to ustawieniu wyposażenia kuchni warto poświęcić uwagę podczas projektowania. Kosze znajdują się tam, gdzie się znajdują nie z powodu widzimisię, ale dlatego, że tak jest po prostu najwygodniej. Takie podejście warto zastosować także do innych elementów wyposażenia. Z tego powodu warto zainwestować w kawałek granitowego blatu przy zlewie lub zmywarce, który będzie doskonałym miejscem na gorące naczynia, a także w takie akcesoria jak osobna półka z pojemniczkami na przyprawy, miejsce przeznaczone na detergenty, maty antypoślizgowe, czy też oświetlenie szuflad.

Zadbaj o oświetlenie

Światło odgrywa bardzo ważną rolę w każdym z pomieszczeń. W końcu jego jakość oraz natężenie ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Jakie więc światło wybrać do kuchni, aby spędzanie w niej czasu było czystą przyjemnością? Świetną propozycją będą bardzo popularne obecnie lampy ledowe. Możesz postawić na żarówkę LED do głównego źródła światła we wnętrzu, a także zdecydować się na efektowne taśmy ledowe zamontowane pod górnymi meblami. 

Fot.: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kreatywna, rozwijająca zabawa z dzieckiem? Spróbuj scrapbooking!
Kreatywna, rozwijająca zabawa z dzieckiem? Spróbuj scrapbooking!
Dzieci mają naturalną potrzebę tworzenia i wyrażania ekspresji. Odpowiednio zachęcane rozwijają swoje umiejętności, traktując to jako świetną zabawę.
Eko rozwiązania do domu
Eko rozwiązania do domu
Chcesz wprowadzić do swojego domu ekologiczne rozwiązania? Sprawdź, jakie masz możliwości i wykorzystaj niektóre z nich! Zyska na tym nie tylko środowisko!
Jak udekorować salę na imprezę komunijną?
Jak udekorować salę na imprezę komunijną?
Obrusy na komunię — kluczowy element dekoracyjny, który nadaje elegancji i uroku sali podczas imprezy.
Ostatnie wpisy