Jak poradzić sobie z zatkanym zlewem?

Jak poradzić sobie z zatkanym zlewem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpadki i resztki jedzenia często trafiają do zlewu podczas gotowania lub wraz z brudnymi naczyniami, niejednokrotnie powodując zatkanie odpływu. Nie zawsze możliwe jest uniknięcie tego problemu, ponieważ przez przypadek lub nieuwagę odpadki i resztki jedzenia mimo usilnych starań mogą znaleźć się w zlewie i spowodować niedrożność. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji i odetkać zlew bez pomocy hydraulika? Podpowiadamy!

Domowe sposoby na odetkanie zlewu – ekologiczne, choć nie zawsze skuteczne

Czasami do zatkania zlewu dochodzi w najmniej sprzyjającym momencie, kiedy nie mamy pod ręką żadnych specjalistycznych środków udrażniających rury. W takich momentach można sięgnąć po artykuły dostępne większości kuchni i spróbować uratować sytuację. Jednym ze sposobów jest przygotowanie roztworu octu i sody oczyszczonej. Mieszankę należy wlać do zatkanego odpływu i zakryć na około godzinę talerzem. Następnie trzeba jedynie przepłukać zlew letnią wodą i oczekiwać efektów. Alternatywą jest skorzystanie z proszku do pieczenia. Całe opakowanie tego produktu należy wsypać do odpływu i zalać wrząca wodą. Po upływie godziny należy jedynie przepłukać zlew bieżącą wodą i sprawdzić, czy zabieg był skuteczny.

Co, jeśli domowe sposoby zawiodą?

W przypadku poważnej niedrożności rur jednak takie metody mogą okazać się niewystarczające. Nie trzeba jednak niezwłocznie zadzwonić po fachową pomoc. Znacznie szybszym i tańszym sposobem jest zastosowanie specjalistycznej chemii gospodarczej. Można ją nabyć w różnych sklepach, jednak hurtownia chemiczna jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, ponieważ ceny w sprzedaży detalicznej są zdecydowanie mniej korzystne. Wybierając produkty znanych i renomowanych producentów można mieć pewność, że zabieg odtykania zlewu przyniesie oczekiwany efekt, jednocześnie nie psując kanalizacji.

Renomowani producenci chemii gospodarczej – środki czystości przydatne w udrażnianiu rur

Zatkany zlew nie tylko utrudnia zmywanie naczyń – problem ten zazwyczaj wiąże się także z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z rur. Z tego względu nie można ignorować nawet niewielkiej niedrożności i zareagować od razu po zauważeniu nieprawidłowości. Dzięki temu można zapobiec całkowitemu zatkaniu zlewu, które znacznie trudniej usunąć. Wezwanie fachowca nie zawsze jest najlepszą opcją – wiąże się to z dodatkowymi kosztami oraz czasem oczekiwania na wolny termin.

Domowe sposoby są ekologiczne i szybkie, ponieważ składniki potrzebne do przygotowania roztworów udrażniających większość osób ma zawsze pod ręką. Jednak nie są tak skuteczne, jak dedykowana w tym celu chemia gospodarcza. Dlatego warto zaopatrzyć się w środki udrażniające rury, aby w razie zatkania zlewu być przygotowanym. W hurtowni chemii gospodarczej ROEM można znaleźć produkty cenionych na całym świecie producentów środków czystości. Z ich pomocą bez trudu usuniesz nawet najbardziej uciążliwą niedrożność rur bez obaw o uszkodzenie kanalizacji.

Fot.: Brett Hondow/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny mebel do wypoczynku z funkcją spania dla nowoczesnego mieszkania
Jak wybrać idealny mebel do wypoczynku z funkcją spania dla nowoczesnego mieszkania
Odkryj najlepsze wskazówki i porady, które pomogą Ci wybrać idealny mebel do wypoczynku z funkcją spania, idealny dla nowoczesnych wnętrz mieszkań.
Eleganckie dekoracje do przedpokoju – jakie?
Eleganckie dekoracje do przedpokoju – jakie?
Eleganckie dekoracje do przedpokoju dodają mu stylu i wyjątkowego charakteru. Odkryj, jakie elementy wybrać, aby stworzyć przestrzeń, która będzie zarówno piękna, jak i funkcjonalna.
Jakie prace budowlane wymagają pomocy specjalisty
Jakie prace budowlane wymagają pomocy specjalisty
Budujesz dom? Realizacja tak dużego projektu i wydawanie ogromnych ilości pieniędzy powinny wiązać się z wieloletnią satysfakcją… Mamy nadzieję, że tak będzie i dlatego przedstawiamy Ci wykaz prac, przy których lepiej zatrudnić specjalistów, zamiast ryzykować!
Ostatnie wpisy