Pierwsza parapetówka – jak zorganizować?

Pierwsza parapetówka – jak zorganizować?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Parapetówka jest tradycyjnym świętem, które organizuje się m.in. po ukończeniu budowy nowego domu bądź jego zakupie. Mieszkańcy zapraszają rodzinę i znajomych by świętować ich nowy nabytek, a tym samym pokazać bliskim, jak on wygląda. Goście natomiast przynoszą różnorodne prezenty przydatne do mieszkania, jak np. meble, urządzenia kuchenne bądź ręczniki czy pościel. Co natomiast zrobić, gdy chcesz ją zorganizować?

Plan

Zawsze przy organizowaniu różnorodnych imprez, najważniejszy jest plan. Mając taką rozpiskę na pewno nic Ci nie umknie i zorganizowanie parapetówki odbędzie się bez problemów.

Co jednak w takim planie powinno się znaleźć? Przede wszystkim lista gości, których chcesz zaprosić. Lepiej zrobić to trochę wcześniej, niż ma się odbyć samo wydarzenie, żeby zdążyć na spokojnie doręczyć zaproszenia bądź po prostu poinformować Twoich bliskich. Dodatkowo warto również zrobić harmonogram tego dnia, który nie dosyć, że pozwoli Ci zorganizować wszystko na czas, to również zapewni rozrywkę na nadchodzący długi wieczór. Warto również przyrządzić listę potraw, które chcesz zaserwować gościom.

Zakupy

Kolejnym ważnym aspektem są zakupy. Przedtem należy jednak zrobić ich listę, by uniknąć stresu związanego z nienabyciem niektórych rzeczy. Co kupujemy? Przede wszystkim składniki, z których chcemy stworzyć wcześniej zaplanowane potrawy. Warto również zadbać o przekąski oraz słodkości, jak chociażby babeczki, które można przyozdobić tematycznymi napisami, np. „new home”.

Oprócz jedzenia i przekąsek, warto pamiętać również o dekoracjach. Mimo iż nie są one tak konieczne, jak w przypadku chociażby urodzin, warto wnętrze mieszkania jakoś ładnie przyozdobić. Zawsze w przypadku różnorodnych przyjęć sprawdzają się balony, które można umieścić zarówno na ścianach, jak i rozłożyć kilka na podłodze. Dobrym pomysłem będą również kolorowe lampki rozwieszone w pomieszczeniu.

Ważne aspekty podczas parapetówki

Podczas organizowania parapetówki nie można zapomnieć o kilku kluczowych kwestiach. Przede wszystkim, jeżeli wasz dom jest świeżo wybudowany, upewnijcie się, czy jest w nim światło, prąd oraz działająca toaleta. Dodatkowo warto zadbać o meble, takie jak stół czy krzesła, na których będzie można usiąść. Ważnym jest również sprawdzenie, czy macie talerze oraz kubki. Jeżeli w Waszym nowym domu ich brakuje, zainwestujcie w te papierowe. 

Gdy te najważniejsze elementy już macie, zadbajcie o rozrywkę. Przygotowanie muzyki oraz wcześniej zaplanowana zabawa zawsze są gwarancją udanej imprezy. Nie można zapomnieć również o poinformowaniu sąsiadów o nadchodzącym przyjęciu. Warto ich uprzedzić, że może być trochę głośniej.

Kiedy należy ją zrobić?

Co natomiast, jeśli jesteście dopiero w trakcie kupowania mieszkania, bądź kończycie budowę domu i  zastanawiacie się, kiedy taką parapetówkę zorganizować? Otóż nie ma na nią konkretnej daty. Umownie jest to w czasie, kiedy wykonane są już wspomniane wcześniej podstawowe prace wykończeniowe. Jeżeli jednak jesteście tradycjonalistami i zgodnie z nazwą oraz tradycją chcecie oblać parapet, bezpieczniej jest takie wydarzenie zorganizować przed pomalowaniem m.in. ścian.

Zdj. główne: Adi Goldstein/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Koreczki na imprezę w nowoczesnej odsłonie
Koreczki na imprezę w nowoczesnej odsłonie
Chcesz przygotować koreczki na imprezę, ale nie masz pomysłu na składniki? Zobacz nasze nowoczesne odsłony!
Poradnik, jak wybrać odpowiednią donicę do swojego domu i ogrodu
Poradnik, jak wybrać odpowiednią donicę do swojego domu i ogrodu
Poradnik wyboru doskonałej donicy dla domu i ogrodu. Dowiedz się, jakie czynniki brć pod uwagę, aby stworzyć idealne warunki dla swoich roślin.
Dżem z moreli – jak zrobić?
Dżem z moreli – jak zrobić?
Z moreli można przyrządzać dżemy i konfitury zarówno na słodko, jak i słono. Przedstawiamy sprawdzone przepisy!
Ostatnie wpisy