Tapety żółte – jak zaaranżować je we wnętrzu?

Tapety żółte – jak zaaranżować je we wnętrzu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Choć obecnie odchodzi się od stosowania tapet we wnętrzach pomieszczeń, to jednak ich miłośników w dalszym ciągu nie brakuje. Nie da się ukryć, że często zdecydowanie się na oryginalną i nieco ekstrawagancką tapetę sprawi, że pomieszczenie zyska sobie nowy i o wiele bardziej atrakcyjny wygląd. Tapety jednak cechuje ogromna różnorodność, a przeglądając wnętrzarskie inspiracje jasno możemy zauważyć, że coraz większą popularnością cieszą się tapety żółte. Do jakich więc wnętrz się one dopasują i jak je zaaranżować?

Tapety żółte – czy to już ekstrawagancja?

Tapety żółte w każdym z nas mogą wzbudzić wyjątkowo mieszane uczucia. Przede wszystkim wynika to z faktu, że barwa ta kojarzy się dość różnie. W przypadku tapet żółtych niektórzy z nas mogą odnieść wrażenie, że są one zbyt ekstrawaganckie i wprowadzą do wnętrza efekt przepychu oraz względnej karykaturalności. Jednak nie zawsze tak będzie. Wiele bowiem zależy od naszej koncepcji na tapety żółte oraz od tego, jakie je wybierzemy. Warto sobie uświadomić, że w przypadku tapet żółtych nie mówimy jedynie o tapetach w żywym i neonowym kolorze. Żółty może być bowiem barwą mocno przygaszoną, która nawiązuje nieco do odcieni pastelowych. Wobec tego tapety żółte dają nam ogromne możliwości ich aranżacji i nie zawsze mogą być one tym karykaturalnym elementem w naszym wnętrzu. Wiele bowiem zależy od tego, jak je wybierzemy i w jaki sposób będziemy chcieli je zaaranżować.

W jakich wnętrzach sprawdzą się tapety żółte?

Jeśli zamierzamy zastosować tapety żółte do salonu lub kuchni zaaranżowanej w stylu minimalistycznym, to nie będzie to najlepsze rozwiązanie. Z kolei w przypadku wnętrz boho, klasycznych, czy nawet i glamour, z powodzeniem możemy ten typ tapet wprowadzić. Najlepszy efekt w przypadku tapet żółtych można osiągnąć w pomieszczeniach zaaranżowanych zgodnie ze stylem boho. Dominują tam bowiem barwy natury, a kolor żółty jest jedną z nich. W salonach glamour tapety żółte powinny raczej stanowić niewielki akcent, zaś we wnętrzach klasycznych, można pokusić się o zaakcentowanie ich obecności.

Tapety żółte – na całą ścianę czy na jej fragment?

Dylematem, który pojawia się w przypadku tapet żółtych jest to, czy należy je zaaplikować na całej ścianie, czy tylko na jej fragmencie? Otóż wszystko zależy od tego jaka wizja aranżacji jawi się w naszej wyobraźni, a także czy tapeta żółta rzeczywiście dopasuje się do naszego wnętrza. Niemniej jednak oba rozwiązania mogą zagwarantować spektakularne efekty, więc warto je dobrze przemyśleć.

Zdjęcie główne: pexels.com/Madison Inouye

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne łóżko tapicerowane dla Twojej sypialni: Przegląd stylów, rozmiarów i materiałów
Jak wybrać idealne łóżko tapicerowane dla Twojej sypialni: Przegląd stylów, rozmiarów i materiałów
Poradnik o łóżkach tapicerowanych wypełniony poradami ekspertów. Dowiedz się, jak wybrać idealny styl, rozmiar i materiał łóżka tapicerowanego dla Twojej sypialni.
Warzywa i owoce, które łagodzą stres – lista produktów
Warzywa i owoce, które łagodzą stres – lista produktów
[vc_row][vc_column][vc_column_text]Spocone dłonie, kołatanie serca, duszności, rozdrażnienie – to wszystko objawy stresu, z którymi radzić musisz sobie na co dzień. Czy […]
Książki kucharskie – pomysły na ich przechowywanie w domu
Książki kucharskie – pomysły na ich przechowywanie w domu
Książki kucharskie są kulinarną inspiracją zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Większość lubi je mieć pod ręką, więc przechowuje je […]
Ostatnie wpisy