Jakich surowców używać do ogrzewania domu?

Jakich surowców używać do ogrzewania domu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sezon grzewczy rozpoczął się już pełną parą. Czym jednak ogrzewać swój dom, aby było to jednocześnie ekologiczne i ekonomiczne? Przedstawiamy naszą listę surowców, które najlepiej sprawdzą się do ogrzewania domu. 

Podjęcie decyzji, czym ogrzewać dom, jest dość trudne – szczególnie w dzisiejszych czasach. Rynek oferuje wiele różnych rozwiązań. Które z nich będą najbardziej ekonomiczne, a jednocześnie dobre dla naszej planety? Podpowiadamy, które surowce będą najlepszym wyborem, jeśli chodzi o ogrzewanie domu!

Ogrzewanie elektryczne

Jedną z propozycji, jeśli chodzi o ogrzewanie domu, jest ogrzewanie elektryczne. System elektryczny może stanowić jedyny sposób ogrzewania pomieszczeń lub też może wspomagać inny istniejący już system. Jest to dobre rozwiązanie dla nowoczesnych i energooszczędnych domów. Należy się jednak liczyć z dość wysokimi kosztami, ponieważ opłacalność ogrzewania elektrycznego jest w głównej mierze uzależnione od cen prądu.

Ogrzewanie paliwem stałym

Nieco bardziej tradycyjną propozycją jest ogrzewanie paliwem stałym. Ostateczne koszty ogrzewania w tym systemie są najczęściej uzależnione od rodzaju opału, a także od typu urządzenia grzewczego. Warto jednak pamiętać, że aby tego typu ogrzewanie było w pełni bezpieczne zarówno dla planety, jak i dla nas samych, warto wybrać dobrej jakości ekologiczne paliwo, na przykład ekogroszek, który znajdziesz na stronie https://www.sambudrol.pl/ekogroszek-workowany/

Ogrzewanie gazowe

Najpopularniejszym sposobem ogrzewania jest natomiast ogrzewanie gazowe. Gazowe piece wolnostojące to bardzo wygodne urządzenia, które nie zajmują wiele miejsca i są bardzo proste w obsłudze. Zaletą tego typu ogrzewania są stosunkowo niskie koszty eksploatacji  oraz wydajność i rentowność całego systemu.

Pompa ciepła

Stosunkowo nowym rozwiązaniem są natomiast pompy ciepła. Możesz zdecydować się między innymi na pompę gruntową, powietrzną lub wodną.  Są one bardzo ekologiczne oraz opłacalne – obniżają one produkcję CO2, a dodatkowo umożliwiają wielokrotną redukcję emisji gazów cieplarnianych i nie emitują żadnych szkodliwych spalin w budynku. Ponadto możesz także liczyć na dofinansowanie do pomp ciepła.  Warto także zwrócić uwagę na fakt, że pompy ciepła znacząco zwiększają wartość budynku, w którym są zamontowane. Dodatkowo pompy te są niezwykle proste w obsłudze i nie wymagają sporych nakładów, jeśli chodzi o przegląd lub serwisowanie.

Zdjęcie główne: pixabay.com/ri

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak podawać przekąski, czyli na czym serwować jedzenie?
Jak podawać przekąski, czyli na czym serwować jedzenie?
Na desce, paterze, talerzu, a może poustawiane w formie szwedzkiego stołu – sposobów na serwowanie przekąsek jest wiele. Wybór odpowiedniej metody podania zależy m.in. od rodzaju jedzenia.
Czy można zrobić ciasto drożdżowe z drożdży instant?
Czy można zrobić ciasto drożdżowe z drożdży instant?
Uwielbiasz ciasto drożdżowe, ale za każdym razem, gdy próbujesz je przygotować, nie jest tak puszyste i delikatne jakbyś chciała? Sprawdź, jak przygotować idealne ciasto z suchych drożdży, które możesz przechowywać w szafce!
Jak nadać ogrodowi wyjątkowy charakter?
Jak nadać ogrodowi wyjątkowy charakter?
Zastanawiasz się, jak możesz urozmaicić swój ogród? Podpowiadamy, co możesz zrobić, aby nadać mu wyjątkowy charakter.
Ostatnie wpisy