Jakich surowców używać do ogrzewania domu?

Jakich surowców używać do ogrzewania domu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sezon grzewczy rozpoczął się już pełną parą. Czym jednak ogrzewać swój dom, aby było to jednocześnie ekologiczne i ekonomiczne? Przedstawiamy naszą listę surowców, które najlepiej sprawdzą się do ogrzewania domu. 

Podjęcie decyzji, czym ogrzewać dom, jest dość trudne – szczególnie w dzisiejszych czasach. Rynek oferuje wiele różnych rozwiązań. Które z nich będą najbardziej ekonomiczne, a jednocześnie dobre dla naszej planety? Podpowiadamy, które surowce będą najlepszym wyborem, jeśli chodzi o ogrzewanie domu!

Ogrzewanie elektryczne

Jedną z propozycji, jeśli chodzi o ogrzewanie domu, jest ogrzewanie elektryczne. System elektryczny może stanowić jedyny sposób ogrzewania pomieszczeń lub też może wspomagać inny istniejący już system. Jest to dobre rozwiązanie dla nowoczesnych i energooszczędnych domów. Należy się jednak liczyć z dość wysokimi kosztami, ponieważ opłacalność ogrzewania elektrycznego jest w głównej mierze uzależnione od cen prądu.

Ogrzewanie paliwem stałym

Nieco bardziej tradycyjną propozycją jest ogrzewanie paliwem stałym. Ostateczne koszty ogrzewania w tym systemie są najczęściej uzależnione od rodzaju opału, a także od typu urządzenia grzewczego. Warto jednak pamiętać, że aby tego typu ogrzewanie było w pełni bezpieczne zarówno dla planety, jak i dla nas samych, warto wybrać dobrej jakości ekologiczne paliwo, na przykład ekogroszek, który znajdziesz na stronie https://www.sambudrol.pl/ekogroszek-workowany/

Ogrzewanie gazowe

Najpopularniejszym sposobem ogrzewania jest natomiast ogrzewanie gazowe. Gazowe piece wolnostojące to bardzo wygodne urządzenia, które nie zajmują wiele miejsca i są bardzo proste w obsłudze. Zaletą tego typu ogrzewania są stosunkowo niskie koszty eksploatacji  oraz wydajność i rentowność całego systemu.

Pompa ciepła

Stosunkowo nowym rozwiązaniem są natomiast pompy ciepła. Możesz zdecydować się między innymi na pompę gruntową, powietrzną lub wodną.  Są one bardzo ekologiczne oraz opłacalne – obniżają one produkcję CO2, a dodatkowo umożliwiają wielokrotną redukcję emisji gazów cieplarnianych i nie emitują żadnych szkodliwych spalin w budynku. Ponadto możesz także liczyć na dofinansowanie do pomp ciepła.  Warto także zwrócić uwagę na fakt, że pompy ciepła znacząco zwiększają wartość budynku, w którym są zamontowane. Dodatkowo pompy te są niezwykle proste w obsłudze i nie wymagają sporych nakładów, jeśli chodzi o przegląd lub serwisowanie.

Zdjęcie główne: pixabay.com/ri

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym skutecznie wyczyścić wannę?
Czym skutecznie wyczyścić wannę?
Szukasz skutecznego sposobu na usunięcie zabrudzeń z powierzchni wanny? Oto one!
Deska serów na imprezę – 5 pomysłów
Deska serów na imprezę – 5 pomysłów
Poszukujesz nietuzinkowych pomysłów na deskę serów? Oto one!
Jak kreatywnie wykorzystać plakaty edukacyjne do dekoracji pokoju dziecinnego?
Jak kreatywnie wykorzystać plakaty edukacyjne do dekoracji pokoju dziecinnego?
Odkryj inspirujące sposoby na wykorzystanie plakatów edukacyjnych do dekoracji w pokoju Twojego dziecka. Odkrywaj, ucz się i baw z pomysłami naszego eksperta.
Ostatnie wpisy