Kiedy warto sięgnąć po meble na wymiar?

Kiedy warto sięgnąć po meble na wymiar?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Projektowanie i urządzanie wnętrz bywa wyzwaniem. W przypadku nietypowych pomieszczeń nawet zawodowi projektanci miewają z tym problemy, w szczególności z doborem mebli. Oprócz ogólnodostępnych modeli mebli o typowej konstrukcji i wymiarach specjaliści często sięgają po meble na wymiar. W jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzają? Co warto wiedzieć, zanim zamówi się produkt tego typu?

Meble na wymiar nie tylko do kuchni

Meble tworzone na wymiar kojarzą się głównie z meblami kuchennymi. To specyfika zabudowy kuchennej, jej pożądanej wszechstronnej funkcjonalności, współpracy ze sprzętami AGD, na zwykle niewielkiej powierzchni wymusza niejednokrotnie takie rozwiązania. Choć oczywiście meble kuchenne na wymiar są jednym z często zamawianych typów, to nie jedyna dostępna opcja. Tworzone na specjalne zamówienia są na przykład również:

  • meble łazienkowe,
  • szafy,
  • regały,
  • komody,
  • meble biurowe,
  • stoły, krzesła i fotele.

Przykładem firmy, która zajmuje się realizacją mebli na wymiar różnego typu, także według indywidualnego projektu jest https://www.fabrykamebli.pl/. Oferta firmy obejmuje wiele różnorodnych propozycji wykonywanych przez specjalistów, z największą dbałością o detale.

Aranżacja wnętrza z meblami na zamówienie

Proste aranżacje wnętrz zakładają korzystanie z gotowych rozwiązań i wpisywanie ich w posiadaną przestrzeń. Z kolei meble na wymiar, tworzone wedle określonego projektu pozwalają na stosowanie niebanalnych pomysłów, lepsze wykorzystanie przestrzeni. Dobry projektant wnętrz jest w stanie dzięki temu stworzyć funkcjonalne pomieszczenie nawet na niewielkiej powierzchni, poddaszu czy „nieustawnym” pokoju. Podobnie meble kuchenne na wymiar sprawiają, że niewielkie kuchnie czy aneksy kuchenne zyskują na ergonomii, codziennej funkcjonalności.

Jak zamawiać meble robione na wymiar?

Nie ulega wątpliwości, że proces zamawiania mebli na wymiar może być bardziej złożony niż wybór gotowych mebli, na przykład modułowych. Ważne są poszczególne etapy:

  • zmierzenie przestrzeni, w której staną meble,
  • wybór odpowiedniego typu mebla, jego projektu,
  • decyzja o materiałach, kolorystyce, wybarwieniach, okuciach i wykończeniach,
  • złożenie zamówienia uwzględniającego wszystkie wymagania, zgodnego z możliwościami firmy realizującej.

Na szczęście w sprawdzonych miejscach oferujących taki typ mebli pomoc fachowca przy składaniu zamówienia pomaga w uniknięciu ewentualnych pomyłek. To sprawia, że nowe meble do domu, biura czy innego obiektu sprawdzają się doskonale.

Fot.: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zawód sprzątaczka – czy należy się go wstydzić?
Zawód sprzątaczka – czy należy się go wstydzić?
Zawód sprzątaczki to praca, która często jest niedoceniana i demonizowana przez społeczeństwo. Wielu ludzi uważa, że sprzątanie to zajęcie dla ludzi nisko wykształconych lub pozbawionych alternatywnych możliwości zatrudnienia. Jednakże praca sprzątaczki wymaga dużej precyzji, zaangażowania i cierpliwości, a także może przynieść satysfakcję z wykonywanej pracy i pozytywne relacje z klientami. Czy zatem należy się wstydzić wykonywania tego zawodu?
Stylowe dodatki do nowoczesnej sypialni
Stylowe dodatki do nowoczesnej sypialni
Zastanawiasz się, jak modnie zaaranżować wnętrze swojej sypialni? Mamy na to sposób! Poznaj kilka elementów, bez których się nie obędziesz.
Jak zrobić tablicę manipulacyjną?
Jak zrobić tablicę manipulacyjną?
Szukasz zabawki dla swojego dziecka, która je zainteresuje i jednocześnie będzie wspierać jego rozwój? Tablica manipulacyjna łączy te właściwości. Co więcej, możesz wykonać ją samodzielnie.
Ostatnie wpisy