Sól do zmywarki – co daje i czy można ją zastąpić?

Sól do zmywarki – co daje i czy można ją zastąpić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie zmywarka to jeden z podstawowych sprzętów kuchennych. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Większość z nas używa soli do zmywarki – dlaczego warto to robić?

Używając zmywarki, często możemy zauważyć smugi na naczyniach. Przyczyną jest twarda woda, w której znajdują się rozpuszczone minerały (najczęściej magnez i związki wapnia). Ma temu zapobiegać filtr, który czasem się zapycha. Aby tego uniknąć, warto używać soli do zmywarki.

Czy można używać soli kuchennej zamiast specjalnej soli do zmywarki?

Niektórzy myślą, że sól do zmywarki można wymiennie używać z solą kuchenną. To błąd, bowiem ta druga wzbogacona jest o dodatkowe minerały, a więc może jeszcze szybciej uszkodzić i zapchać filtr. Dlatego tabletki nie zastąpią soli do zmywarki. Owszem, zmiękczają wodę, ale nie na tyle, by nie zapychała filtra. 

Czym zastąpić sól do zmywarki?

Jeśli nie chcemy używać kupnej soli do zmywarki, możemy ją zrobić samodzielnie. Będziemy potrzebować: 1 miarki boraksu, 2 miarek kwasku cytrynowego, pół miarki soli kuchennej, wybranego olejku eterycznego i opcjonalnie 1 miarki sody kalcynowanej. Wszystko wsypujemy do słoika i długo mieszamy. Wsypujemy proszek do zmywarki podczas mycia i gotowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Huśtawka dla dzieci – zabawa dla starszych i młodszych
Huśtawka dla dzieci – zabawa dla starszych i młodszych
Ciepło, słońce świeci, pogoda zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu, a dziecko nadal siedzi w pokoju i nie chce się bawić. Jak zachęcić malucha do zabawy?
Jak wykorzystać designerskie meble do salonu w aranżacji przestrzeni?
Jak wykorzystać designerskie meble do salonu w aranżacji przestrzeni?
Odkryj, jak odpowiednio dobrane meble designerskie mogą odmienić Twoją przestrzeń. Dowiedz się, jak je harmonijnie włączyć w aranżację salonu, tworząc unikalne, klimatyczne wnętrze.
Jak stworzyć kino domowe w salonie? Doradzamy!
Jak stworzyć kino domowe w salonie? Doradzamy!
Przemyślany projekt takiego wnętrza z pewnością pomoże Ci spełnić marzenie o prawdziwym kinie domowym w salonie!
Ostatnie wpisy