W ilu stopniach prać koce?

W ilu stopniach prać koce?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pranie koca, często grubego i dość ciężkiego, wydaje się być trudnym i skomplikowanym zadaniem. W rzeczywistości nie jest to tak duże przedsięwzięcie i łatwo zakończyć je z powodzeniem. Trzeba tylko pamiętać o kilku ważnych kwestiach – między innymi odpowiedniej temperaturze.

Koc, nawet bardzo gruby i wełniany, powinien być prany w taki sposób, żeby nie zniszczyć jego struktury i zachować możliwie maksymalną miękkość Przede wszystkim warto rozprawić się z przekonaniem, że zawsze trzeba prać koc ręcznie. Jest to bardzo nieporęczne – materiał jest duży i po namoknięciu także bardzo ciężki. Trzeba jednak przypilnować tego, by był prany w dość dużej pralce o wsadzie minimum 4 kg. 

W ilu stopniach pierze się koc?

Okazuje się, że jest to bardzo często zadawane pytanie, również odpowiedź potrafi budzić kontrowersje. Informację o temperaturze prania każdorazowo znajdziemy na metce i to ona powinna być podstawowym punktem odniesienia dla naszych działań. Zwykle jest ona dość niska i wynosi od 30 do 40° C. W tym przedziale zachowujemy bezpieczeństwo: tkanina z pewnością się nie zniszczy, zaś proces prania prawdopodobnie zakończy się sukcesem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak oświetlić taras z ogrodem?
Jak oświetlić taras z ogrodem?
Szukasz ciekawego oświetlenia swojego tarasu i ogrodu? Zobacz, co możesz wybrać.
Jak usunąć kamień z żelazka parowego?
Jak usunąć kamień z żelazka parowego?
Kamień w żelazku nie pozwala Ci szybko i efektywnie wyprasować ubrań? Poznaj sposoby na pozbycie się osadu z kamienia!
Jak wprowadzić kolory w minimalistycznej łazience?
Jak wprowadzić kolory w minimalistycznej łazience?
Minimalizm szturmem podbił serca dekoratorów wnętrz i wszedł na salony już dobrych kilka lat temu. Mimo tego nadal utrzymuje się […]
Ostatnie wpisy