Zakup wierzytelności – kiedy stanowi inwestycję godną rozważenia?

Zakup wierzytelności – kiedy stanowi inwestycję godną rozważenia?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wierzyciel, który nie chce zmagać się z niewypłacalnym dłużnikiem, wcale nie musi bezradnie czekać na odzyskanie należności. Może sprzedać wierzytelność i oddać prawa do długu innemu podmiotowi oraz natychmiast otrzymać pieniądze. Wydaje się to opłacalnym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko pozbyć się takiego problemu . Kto jednak może kupić wierzytelność i czy warto?

Inwestycja w wierzytelność – o czym trzeba pamiętać?

Jeśli interesuje Cię taka inwestycja, koniecznie sprawdź oferty sprzedaży wierzytelności i dowiedz się, których zakup z nich warto rozważyć. Wśród ogłoszeń znajdziesz wierzytelności zabezpieczone nieruchomościami, wymagalne, bezsporne i nieprzedawnione. Te cztery kryteria to podstawa do tego, aby ryzyko zostało zminimalizowane. Gwarantują one, że:

  • masz prawne podstawy do ubiegania się o spłatę zadłużenia,
  • nie istnieją wątpliwości odnośnie zasadności roszczeń, a dłużnik nie ma możliwości zakwestionowania Twoich dążeń do odzyskania pieniędzy,
  • zabezpieczeniem długu jest nieruchomość, zatem – jeśli dłużnik okaże się niewypłacalny – możesz stać się właścicielem obiektu, którego hipoteka jest obciążona. Masz wtedy pewność, że nie stracisz zainwestowanych pieniędzy i zwrócą się one w takiej czy innej formie.

Kto inwestuje w wierzytelności – kiedy warto odkupić prawa do długu?

Zakup wierzytelności stanowi ciekawą inwestycję, jednak nie jest on trafną propozycją dla każdego. Inwestor musi bowiem dysponować wystarczającą ilością gotówki. Trzeba też pamiętać, że zwrot pieniędzy nie nastąpi natychmiast. Jeśli dłużnik nie wywiąże się ze zobowiązań dobrowolnie i w ustalonym terminie, konieczne będzie zwrócenie się o pomoc do komornika. Proces ten może potrwać, więc jest to rozwiązanie dla cierpliwych inwestorów. Jednak jeśli wspomniane kryteria zostaną spełnione, wierzyciel ma prawo do roszczeń i odzyska pieniądze.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przepisy na mięso na słodko
Przepisy na mięso na słodko
Mięso możemy przygotować na wiele różnych sposobów… pieczone, ostre, w sosie, z grilla, a także na słodko. Choć mogłoby się wydawać, że słodkie smaki nie pasują do mięsa, to nic bardziej mylnego! Podpowiadamy, jak przygotować pyszne mięso na słodko.
Imprezowe przekąski, które zachwycą twoich gości: Przegląd popularnych smakołyków
Imprezowe przekąski, które zachwycą twoich gości: Przegląd popularnych smakołyków
Imprezowe przekąski, które zachwycą twoich gości: Odkryj popularne smakołyki, które podbiją ich podniebienia i dodadzą uroku twojej imprezie!
Jak wybrać idealne obrzeża do twojego ogrodu – przewodnik krok po kroku
Jak wybrać idealne obrzeża do twojego ogrodu – przewodnik krok po kroku
Zorientuj się na swoim ogrodzie dzięki naszemu przewodnikowi krok po kroku, który pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie obrzeża. Dowiedz się, jakie typy obrzeży są dostępne oraz jak wybrać takie, które będą najlepiej komponować się z Twoim ogrodem.
Ostatnie wpisy