Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Wierzyciel, który nie chce zmagać się z niewypłacalnym dłużnikiem, wcale nie musi bezradnie czekać na odzyskanie należności. Może sprzedać wierzytelność i oddać prawa do długu innemu podmiotowi oraz natychmiast otrzymać pieniądze. Wydaje się to opłacalnym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko pozbyć się takiego problemu . Kto jednak może kupić wierzytelność i czy warto?
Jeśli interesuje Cię taka inwestycja, koniecznie sprawdź oferty sprzedaży wierzytelności i dowiedz się, których zakup z nich warto rozważyć. Wśród ogłoszeń znajdziesz wierzytelności zabezpieczone nieruchomościami, wymagalne, bezsporne i nieprzedawnione. Te cztery kryteria to podstawa do tego, aby ryzyko zostało zminimalizowane. Gwarantują one, że:
Zakup wierzytelności stanowi ciekawą inwestycję, jednak nie jest on trafną propozycją dla każdego. Inwestor musi bowiem dysponować wystarczającą ilością gotówki. Trzeba też pamiętać, że zwrot pieniędzy nie nastąpi natychmiast. Jeśli dłużnik nie wywiąże się ze zobowiązań dobrowolnie i w ustalonym terminie, konieczne będzie zwrócenie się o pomoc do komornika. Proces ten może potrwać, więc jest to rozwiązanie dla cierpliwych inwestorów. Jednak jeśli wspomniane kryteria zostaną spełnione, wierzyciel ma prawo do roszczeń i odzyska pieniądze.
Zdjęcie: materiał Partnera.