Zakup wierzytelności – kiedy stanowi inwestycję godną rozważenia?

Zakup wierzytelności – kiedy stanowi inwestycję godną rozważenia?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wierzyciel, który nie chce zmagać się z niewypłacalnym dłużnikiem, wcale nie musi bezradnie czekać na odzyskanie należności. Może sprzedać wierzytelność i oddać prawa do długu innemu podmiotowi oraz natychmiast otrzymać pieniądze. Wydaje się to opłacalnym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko pozbyć się takiego problemu . Kto jednak może kupić wierzytelność i czy warto?

Inwestycja w wierzytelność – o czym trzeba pamiętać?

Jeśli interesuje Cię taka inwestycja, koniecznie sprawdź oferty sprzedaży wierzytelności i dowiedz się, których zakup z nich warto rozważyć. Wśród ogłoszeń znajdziesz wierzytelności zabezpieczone nieruchomościami, wymagalne, bezsporne i nieprzedawnione. Te cztery kryteria to podstawa do tego, aby ryzyko zostało zminimalizowane. Gwarantują one, że:

  • masz prawne podstawy do ubiegania się o spłatę zadłużenia,
  • nie istnieją wątpliwości odnośnie zasadności roszczeń, a dłużnik nie ma możliwości zakwestionowania Twoich dążeń do odzyskania pieniędzy,
  • zabezpieczeniem długu jest nieruchomość, zatem – jeśli dłużnik okaże się niewypłacalny – możesz stać się właścicielem obiektu, którego hipoteka jest obciążona. Masz wtedy pewność, że nie stracisz zainwestowanych pieniędzy i zwrócą się one w takiej czy innej formie.

Kto inwestuje w wierzytelności – kiedy warto odkupić prawa do długu?

Zakup wierzytelności stanowi ciekawą inwestycję, jednak nie jest on trafną propozycją dla każdego. Inwestor musi bowiem dysponować wystarczającą ilością gotówki. Trzeba też pamiętać, że zwrot pieniędzy nie nastąpi natychmiast. Jeśli dłużnik nie wywiąże się ze zobowiązań dobrowolnie i w ustalonym terminie, konieczne będzie zwrócenie się o pomoc do komornika. Proces ten może potrwać, więc jest to rozwiązanie dla cierpliwych inwestorów. Jednak jeśli wspomniane kryteria zostaną spełnione, wierzyciel ma prawo do roszczeń i odzyska pieniądze.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wyczyścić szkolny plecak?
Jak wyczyścić szkolny plecak?
Pierwszy dzwonek już zabrzmiał, co oznacza, że dzieci wróciły po wakacjach do szkolnych obowiązków. Ważnym elementem wyprawki do szkoły jest […]
Jakie korzyści przynosi używanie nawilżaczy powietrza?
Jakie korzyści przynosi używanie nawilżaczy powietrza?
Zadbaj o swoje zdrowie i samopoczucie — sięgnij po nawilżacz powietrza i ciesz się jego wieloma zaletami!
Co można ubezpieczyć? Przegląd możliwości
Co można ubezpieczyć? Przegląd możliwości
Sprawdź, co można ubezpieczyć i kiedy warto to zrobić.
Ostatnie wpisy