Roczek w domu – jak udekorować wnętrze?

OKAZJONALNIEORGANIZACJA
Roczek w domu – jak udekorować wnętrze?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas urodzinowego przyjęcia naszej pociechy nie może zabraknąć wesołych dekoracji, które podkreślą atmosferę celebracji i radości. Każdy maluch będzie zachwycony kolorowym wystrojem. Podpowiadamy, jak udekorować wnętrze na pierwsze urodziny dziecka.

Pierwsze urodziny dziecka to z pewnością wielkie wydarzenie i ekscytujące przeżycie. Jeśli planujemy zorganizować urodzinową imprezę w domu, powinniśmy zadbać o okazjonalne dekoracje, które podkreślą wyjątkowe święto. W starannie przygotowanej scenerii wszyscy goście będą świetnie się bawić. Przemyślane dekoracje stanowią też doskonałe tło do zdjęć, których nie może zabraknąć podczas pierwszych urodzin. Będą one wspaniałą pamiątką dla malucha, który prawdopodobnie nie zapamięta swojego uroczyście obchodzonego roczku. O jakie dekoracje warto zadbać?

Motyw przewodni

Ustalenie motywu przewodniego pozwoli na przygotowanie spójnej aranżacji. Dzięki temu wszystkie elementy wystroju będą do siebie pasować. Motywem przewodnim może być ulubiona bajka lub postać naszego malucha, ale także leśne zwierzątka, gwiazdy i planety, morskie klimaty lub samochodziki. Starajmy się jak najbardziej dopasować motyw do wieku i upodobań dziecka. Wybierzmy również przewodnie kolory. Najlepiej skupić się na dwóch barwach, na przykład zielonej i żółtej. Wcale nie musimy kierować się stereotypowymi podziałami, według których różowy jest przeznaczony dla dziewczynek, a niebieski dla chłopców. Mamy do wyboru tyle pięknych, uspokajających kolorów, że warto zdecydować się na coś mniej oczywistego.

Przewodnie kolory i motywy wraz z cyfrą 1 powinny pojawiać się na kilku elementach wystroju, na przykład na zaproszeniach, balonach, serwetkach, papierowych kubeczkach i talerzykach. Dobrym pomysłem będzie także powieszenie obrazków lub plakatów przedstawiających wybrany motyw, na przykład nocne niebo czy zwierzęta.

Aranżacja stołu

Stół podczas urodzinowego przyjęcia z pewnością jest najważniejszym meblem, ponieważ pozwala zgromadzić wszystkich biesiadników, dlatego szczególnie zadbajmy o jego przygotowanie. Bazą aranżacji jest ozdobny obrus, który powinien odpowiadać wybranemu kolorowi przewodniemu. Przydadzą się również dekoracyjne serwetki. Mogą być wykonane ze sztywnej flizeliny lub trójwarstwowego papieru. Warto wybrać serwetki nawiązujące do naszego motywu przewodniego, uatrakcyjni to całą aranżację. Możemy także zdecydować się na serwetki w nietypowym kształcie, na przykład gwiazdek lub chmurek.

Będziemy jeszcze potrzebowali zastawy. Praktycznym rozwiązaniem są papierowe kubeczki i talerzyki (również z motywem przewodnim). Naczynia wykonane z grubego papieru są bezpieczne dla środowiska i podkreślają swobodną atmosferę przyjęcia urodzinowego. Możemy zdecydować się jeszcze na drewniane sztućce i papierowe słomki.

Dekorowanie pomieszczenia

Jakie ozdoby sprawdzą się podczas przyjęcia urodzinowego? Z pewnością warto porozwieszać balony o różnych kształtach, ale utrzymane w przewodniej kolorystyce. Możemy również powiesić baner z okazjonalnym napisem: „Mam już roczek”. Maluchowi spodobają się też ręcznie wykonane ozdoby z papieru. Bardziej ekologicznym i trwałym rozwiązaniem są drewniane ozdoby, takie jak zawieszki i wieńce, które później mogą zawisnąć w pokoju dziecka.

Zdj. główne: ekseaborn0/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak usunąć tłuste plamy ze ściany?
Jak usunąć tłuste plamy ze ściany?
Oto kilka sprawdzonych, domowych sposobów na trudne zabrudzenia!
Czym zastąpić jajko w cieście?
Czym zastąpić jajko w cieście?
Wejdź i przekonaj się, że jajko nie jest niezbędnym elementem Twoich ciast i deserów. Sprawdź, jak możesz łatwo je zastąpić innymi produktami!
Jak wybrać idealną przestrzeń magazynową dla twojego biznesu: kluczowe czynniki do rozważenia
Jak wybrać idealną przestrzeń magazynową dla twojego biznesu: kluczowe czynniki do rozważenia
Odkryj zrozumienie kluczowych aspektów wyboru idealnej przestrzeni magazynowej, od efektywności kosztów do lokalizacji, które pomogą twojemu biznesowi prosperować.
Ostatnie wpisy