Co przyda się na działce?

Co przyda się na działce?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiosna coraz bliżej – czas więc wziąć się za porządki na działce i w ogrodzie. Sprawdź, co może przydać Ci się podczas odświeżania aranżacji zewnętrznej oraz sadzenia nowych roślin. Przygotuj się na nadejście cieplejszych dni i spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Pierwsze ciepłe dni i przymrozki

Wiosna to pasmo niespodzianek. Wraz z pojawieniem się wyższym temperatur świat zaczyna odżywać – pojawiają się pierwsze zielone listki, dzień się wydłuża, wracają niektóre gatunki ptaków. Niestety, wiosna bywa także zdradliwa i przynosi ze sobą przymrozki, które mogą zniszczyć kiełkujące pędy. Świetnym pomysłem jest więc zaopatrzenie się zawczasu w tunele i folie ogrodowe, które pomogą Ci chronić Twoje rośliny przed nagłymi spadkami temperatur. Przedatne mogą okazać się również inne akcesoria do uprawy roślin, takie jak chociażby szklarnie. Oczywiście, inwestycja w tego typu aranżację może być dość duża, jednak warto ją rozważyć, jeżeli hodujesz rośliny przez cały sezon i zależy Ci na ich dobrostanie. 

Urozmaicenie miejsca relaksu

Ogród to nie tylko rośliny – to również miejsce, w którym bardzo często po prostu odpoczywasz po męczącym dniu lub pracy. Jeżeli jesteś osobą, która uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, przyda Ci się nowa architektura ogrodowa, która pozwoli Ci nie tylko komfortowo wypoczywać w przydomowym ogrodzie, ale może również stać się świetnym wyborem aranżacyjnym, jeśli zamierzasz organizować spotkania towarzyskie i rodzinne obiady w naturze. Świetnym pomysłem dla osób, które chcą rozwijać swój ogród, są także altanki. Te drewniane, estetyczne konstrukcje mają wiele zastosowań i mogą okazać się świetnym miejscem do planowania ogrodu, wypoczywania po pracy czy organizacji rodzinnych imprez.

Przegląd narzędzi

Zanim wiosna na dobre rozgości się w Twoich progach, warto również pokusić się o przegląd narzędzi ogrodowych. Może okazać się, że część z nich wymaga wymiany lub naprawy – a kiedy będzie na to lepszy czas niż teraz, przez zasiewem? Postaraj się zrobić przedwiosenne porządki w schowkach i komórkach, by oszacować, co musisz zakupić, zanim rozpocznie się sezon na sadzenie. Dobrym pomysłem będzie również przygotowanie listy nasiona, sadzonek i cebulek, które chcesz nabyć w najbliższych tygodniach.

Fot.: Peter Mason/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakich surowców używać do ogrzewania domu?
Jakich surowców używać do ogrzewania domu?
Wiele osób zastanawia się, jakie ogrzewanie będzie najkorzystniejsze dla ich domu. Podpowiadamy, jakie surowce i rozwiązania technologiczne będą najbardziej ekonomiczne i ekologiczne.
O czym pamiętać urządzając imprezę firmową?
O czym pamiętać urządzając imprezę firmową?
Organizując imprezę firmową, pamiętaj o kluczowych elementach sukcesu.
Co możemy zakupić w sklepie elektrycznym?
Co możemy zakupić w sklepie elektrycznym?
Życie bez prądu elektrycznego w XXI roku nie mogłoby funkcjonować. Energia jest nam potrzebna od tak podstawowych kwestii jak oświetlenie, poprzez zasilanie urządzeń gospodarstwa domowego, aż po umożliwienie pracy wielkich fabryk i przedsiębiorstw produkcyjnych.
Ostatnie wpisy