Jak taniej robić zakupy spożywcze?

Jak taniej robić zakupy spożywcze?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zakupy spożywcze to spora część miesięcznych wydatków. W końcu większość z nas robi zakupy nawet kilka razy w tygodniu. Co więc zrobić, aby zakupy jedzeniowe nie „pożerały” tak dużej części budżetu na życie? Podpowiadamy, w jaki sposób możesz taniej robić zakupy spożywcze i zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w miesiącu. 

Twórz listę zakupów

Lista zakupów to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na zaoszczędzenia na zakupach spożywczych. Dzięki możesz mieć pewność, że nie tylko niczego nie zapomnisz, ale także, że będziesz bardziej odporny na impulsywne kupowanie i kuszące z każdej strony promocje. W ten sposób będziesz w stanie kupić tylko to, co jest Ci rzeczywiście potrzebne, bez wydawania pieniędzy na zachcianki.

Lista zakupów przyda się także, kiedy wybierasz się na zakupy spożywcze, będąc głodnym. Badania pokazują, że osoby głodne mają tendencję do kupowania większej ilości artykułów spożywczych, a w szczególności różnego rodzaju przekąsek. Stworzenie szczegółowej listy zakupów pomoże Ci tego uniknąć.

Przeglądaj gazetki i promocje

Świetnym sposobem na znalezienie korzystnych ofert, które pozwolą Ci zaoszczędzić na zakupach spożywczych, są różnego rodzaju gazetki promocyjne. Znajdziesz w nich wiele ciekawych rabatów, dzięki czemu dowiesz się, gdzie warto iść tym razem na zakupy oraz jakie produkty możesz kupić na zapas w znacznie niższej cenie. 

Możesz także korzystać z programów lojalnościowych danego sklepu, dzięki czemu zyskasz dodatkowe rabaty i informacje o promocjach. Jeśli nie lubisz nosić kart lojalnościowych w portfelu, to równie dobrze możesz zdecydować się na aplikację.

Dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na jedzeniu są kody rabatowe Lidl oraz inne duże sklepy oferują także możliwość robienia zakupów online. Możesz wtedy wykorzystać internetowe kody z rabatami, a Twoje zakupy będą tańsze. 

Termin ważności

Jeśli chcesz zaoszczędzić, to szukaj produktów o krótkim terminie ważności. Jeżeli na przykład robisz zakupy na obiad, który zamierzasz przygotować tego samego lub następnego dnia, to z powodzeniem możesz kupić produktu, które mają bardzo krótki termin do spożycia. Są one często bardzo przecenione, co pozwoli Ci mocno zaoszczędzić. Ponadto jest to także bardzo ekologiczne i świadome podejście do kupowania jedzenia, ponieważ zapobiegasz marnowaniu dobrych produktów.

Fot.: Fikri Rasyid/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klimatyzatory Samsung dla firm, czyli komfort pracy w biurze
Klimatyzatory Samsung dla firm, czyli komfort pracy w biurze
Jeżeli prowadzisz swoją firmę, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że jedną z kluczowych kwestii jest zapewnienie Twoim pracownikom komfortowych warunków do pracy.
Jak zadbać o dobre relacje między rodzeństwem?
Jak zadbać o dobre relacje między rodzeństwem?
Chcesz zadbać o więź z rodzeństwem? Zobacz, co powinnaś zrobić, by Twoje relacje uległy gruntownej przemianie!
Kiedy warto skorzystać z cateringu dietetycznego?
Kiedy warto skorzystać z cateringu dietetycznego?
Dla kogo jest catering dietetyczny? Sprawdź, jak skorzystanie z usług firmy cateringowej może ułatwić Ci codzienne życie. Przekonaj się, że to rozwiązanie dla Ciebie – jeśli aktywnie pracujesz zawodowo, uprawiasz sport, zajmujesz się domem lub masz choroby wpływające na Twoją dietę.
Ostatnie wpisy