3 zastosowania folii aluminiowej podczas sprzątania

3 zastosowania folii aluminiowej podczas sprzątania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Folia aluminiowa to materiał, który można wykorzystać nie tylko w kuchni, ale i podczas sprzątania. Ma wiele ciekawych zastosowań, a najlepsze z nich zebraliśmy poniżej. 

Wyszorujesz nią przypalone garnki

Folia aluminiowa może pełnić funkcję papieru ściernego, jednak w przeciwieństwie do niego nie zniszczy powłoki naczyń. Można ją wykorzystać na dwa sposoby: 

  • rozwiniętą folią przetrzyj zanieczyszczone miejsca. Świetnie się to sprawdzi przy czyszczeniu piekarnika czy garnków;
  • folię aluminiową zwiń w kulkę. W takiej formie działa jak gąbka, jednak jest delikatniejsza od jej szorstkiej warstwy. Wyczyścisz nią ruszt z grilla, naczynia żaroodporne, a nawet patelnię teflonową! 

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu, najpierw na naczynia nałóż płyn do mycia naczyń, a następnie usuń brud przy pomocy folii aluminiowej. 

Wyczyści srebro i zapobiegnie jego matowieniu

Przy pomocy folii aluminiowej wyczyścisz swoją biżuterię na błysk. W tym celu oprócz niej potrzebne Ci będą ocet, woda, sól, soda oczyszczona i miękka ściereczka. Wystarczy wyłożyć miseczkę folią aluminiową (jej błyszcząca strona musi znaleźć się po zewnętrznej stronie), następnie wsypać sól i sodę oczyszczoną, to wszystko zalać octem, wymieszać i rozcieńczyć gorącą wodą. Biżuterię należy delikatnie włożyć do mieszaniny, a po wyciągnięciu wypolerować miękką ściereczką. 

Z kolei, jeśli masz w kuchni jakieś nieużywane srebrne sztućce, możesz je zawinąć w folię aluminiową. Szczelnie owinięte unikną zmatowienia, a po wyciągnięciu będą jak nowe. 

Pomoże Ci podczas prasowania

Folię aluminiową należy umieścić pod pokrowcem deski do prasowania, a dzięki temu ta czynność stanie się efektywniejsza. Dzieje się tak, ponieważ ciepło z żelazka nie będzie pochłaniane przez materiał, a zostanie odbite przez folię. Sposób jest szczególnie polecany w przypadku tkanin, które bardzo ciężko się prasuje. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto zainwestować w kominek?
Czy warto zainwestować w kominek?
Ogień - w dawnych czasach był elementem, który był w stanie zapewnić przetrwanie. Dzisiaj nie patrzy się na niego w ten sposób. Co jednak nie oznacza, że należy go pomijać. Tym bardziej że wesoło podskakujące płomyki, są w stanie dać przyjemny klimat w pomieszczeniu. Może więc warto pomyśleć o tym, aby zainstalować w domowych wnętrzach kominek elektryczny lub inną jego formę.
Jak poradzić sobie z zatkanym zlewem?
Jak poradzić sobie z zatkanym zlewem?
Jak poradzić sobie w takiej sytuacji i odetkać zlew bez pomocy hydraulika? Podpowiadamy!
Jak utrzymać idealną czystość wody w basenie dzięki nowoczesnej technologii?
Jak utrzymać idealną czystość wody w basenie dzięki nowoczesnej technologii?
Sprawdź jak dzięki najnowocześniejszym technologiom możesz utrzymać krystaliczną czystość wody w twoim basenie. Poznaj możliwości określonych systemów i metod, by cieszyć się nieskazitelną wodą.
Ostatnie wpisy