Jak wybrać idealny tort weselny?

Jak wybrać idealny tort weselny?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Tort weselny jest bardzo ważnym i nieodzownym elementem każdego wesela. Może być jednopiętrowy, kolorowy, z bitą śmietaną, owocowy lub czekoladowy. Wybór odpowiedniego jest sporym wyzwaniem, a więc warto już parę miesięcy wcześniej pomyśleć o idealnym torcie i cukierni, która go przygotuje. Co warto wiedzieć, przed wyborem tego pysznego wypieku?

O czym pamiętać wybierając tort weselny?

Pierwszą najważniejszą decyzją dotyczącą wyboru tortu jest ustalenie cukierni, która upiecze ten pyszny smakołyk. Wielkość musi być dopasowana do liczby gości, jednak nie trzeba się tym przejmować. Wybierając doświadczoną cukiernię, można liczyć na podpowiedź w tej kwestii. Kolejnym aspektem jest wygląd. Inspiracji można szukać na forach internetowych lub w magazynach ślubnych. Można zainspirować się mottem ślubu, miejscem przyjęcia weselnego lub suknią ślubną. Jeśli wesele odbywa się w stylu boho, to także dekoracje w tym stylu mogą znaleźć się na słodkim wypieku. Na koniec trzeba podjąć decyzję, który smak wybrać. Najlepiej udać się na degustację do cukierni i samodzielnie spróbować kilku rodzajów. 

Tort jako punkt kulminacyjny przyjęcia weselnego

Tort musi pojawić się na przyjęciu weselnym, a jego podanie zawsze jest bardzo hucznym wydarzeniem. Zespół puszcza konkretną piosenkę, która sprawia, że atmosfera staje się gorąca, a wszyscy goście czekają z zapartym tchem na ten wspaniały wypiek. Tort powinien wyglądać znakomicie, ale musi być też podany o odpowiedniej porze. Nie powinno być to zbyt wcześnie, a na pewno nie zaraz po obiedzie. Najlepiej, gdy na sali jest już ciemno, to wówczas świece na torcie wyglądają zjawiskowo. 

Wyjątkowe torty na wyjątkowe okazje

Tort weselny nie jest zwykłym tortem, jaki podaje się podczas urodzin lub innych przyjęć. To wyjątkowy smakołyk, który przede wszystkim powinien się znakomicie prezentować, ale jeszcze lepiej smakować. Dobrze jest zatem znaleźć cukiernię, która ma duże doświadczenie w tej dziedzinie i oferuje szeroki wybór smaków. Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty cukierni, która nie tylko zajmuje się pieczeniem tortów, ale także ciast i słodkości, które też powinny znaleźć się na przyjęciu weselnym. Warto wejść na stronę https://www.art.sarzynski.com.pl/ i sprawdzić, jakie torty są obecnie najchętniej wybierane. Wiele par młodych decyduje się też na alternatywę, którą są babeczki dostępne w wielu smakach. Najczęściej są one serwowane na piętrowym stojaku, aby wyglądały jak piętrowy tort. Fantazyjną odmianą mogą być pączki z kolorową glazurą lub małe kawałki ciasta.

Fot.: Jason Leung/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co można ubezpieczyć? Przegląd możliwości
Co można ubezpieczyć? Przegląd możliwości
Sprawdź, co można ubezpieczyć i kiedy warto to zrobić.
Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego neonu dla twojego biznesu
Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego neonu dla twojego biznesu
Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni neon do Twojego biznesu i dowiedz się, dlaczego odpowiedni wybór może przyciągnąć więcej klientów do Twojej firmy.
Jak wybrać idealne pojemniki na rośliny do małej przestrzeni na zewnątrz?
Jak wybrać idealne pojemniki na rośliny do małej przestrzeni na zewnątrz?
Czy wiesz, jak maksymalnie wykorzystać ograniczoną przestrzeń zewnętrzną? Dowiedz się jak odpowiednio dobrać pojemniki na rośliny, aby stworzyć kącik zielony w domu lub mieszkaniu.
Ostatnie wpisy