Co przyda się w piekarni?

Co przyda się w piekarni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wyposażenie lokali gastronomicznych znacząco różni się od wyposażenia naszych domowych kuchni. Profesjonalne przygotowywanie jedzenia w sporych ilościach wymaga bowiem specjalistycznego sprzętu i akcesoriów. Dowiedz się więc, co przyda się w piekarni.

Podstawa  funkcjonowania piekarni, czyli piec piekarniczy

Jednym z najbardziej podstawowych sprzętów, który wręcz musi znaleźć się w piekarni, jest piec piekarniczy. Jeśli chodzi o piece, możesz wybierać spośród wielu różnych modeli i rodzajów. Jednym z najczęściej stosowanych jest piec  konwekcyjny. Świetnie poradzi on sobie z rozmaitymi wypiekami, a wykorzystanie wewnętrznych wentylatorów do cyrkulacji powietrza zapewnia jednolite zarumienianie i powtarzalne wyniki. Ponadto, piec konwekcyjny jest jednym z tańszych rozwiązań do piekarni. Nieco bardziej tradycyjnym rozwiązaniem są piece komorowe. Ich kamienne spody nagrzewają się, zapewniając wypiekom charakterystyczną chrupkość skórki, przy zachowaniu miękkiego i wilgotnego wnętrza. 

Sprzęty do wyrabiania ciasta

W piekarniach niezwykle przydatne mogą okazać się również sprzęty do wyrabiania ciasta. Warto przede wszystkim zainwestować w dobrej jakości mikser przemysłowy. Dzięki niemu będziesz w stanie sprawnie i dokładnie wyrobić różnego rodzaju ciasta oraz nadzienia i polewy. Jeśli chcesz jeszcze bardziej ułatwić pracę w piekarni, warto także zakupić urządzenie do wałkowania i porcjowania ciasta. 

Opakowania na ciasta i inne wypieki

Warto także pamiętać o wygodnych opakowaniach, w których będziesz sprzedawać ciasta i inne wypieki. Świetnie sprawdzą się tutaj pojemniki styropianowe na żywność lub nieco bardziej ekologiczne papierowe odpowiedniki. Dzięki nim w wygodny i praktyczny sposób będzie w stanie zapakować wszystkie słodkie pyszności. Ponadto, możesz też postawić na pojemniki, które będą w stanie zachować temperaturę wypieków, a kto z nas nie lubi ciepłych ciasteczek oraz podgrzanego i rozpływającego się brownie.

Fot.: Ales Krivec/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Produkty, których nie można odgrzewać w mikrofali
Produkty, których nie można odgrzewać w mikrofali
Jesteś fanem szybkich posiłków? Jeśli tak, to sprawdź, jakich produktów nie można odgrzewać w mikrofali.
Na co zwrócić uwagę przy wyposażeniu garderoby?
Na co zwrócić uwagę przy wyposażeniu garderoby?
W trakcie kompletowania wyposażenia garderoby zawsze dobrze jest zwrócić uwagę na to, by była ona przygotowana zgodnie z zapotrzebowaniem danego […]
Jak przechowywać pluszowe misie?
Jak przechowywać pluszowe misie?
Są ulubionymi zabawkami naszych dzieci – pluszowe misie, bo o nich mowa, powinny mieć w naszym domu swoje szczególne miejsce. Gdzie najlepiej je przechowywać?
Ostatnie wpisy