Czy dywan można prać w pralce?

Czy dywan można prać w pralce?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zaplamiony dywan wiele traci ze swojego uroku. Problem jest tym większy, jeśli nie udało nam się w porę wywabić plam dzięki domowym sposobom lub detergentom. Wydaje się, że naturalnym krokiem będzie telefon do specjalistycznej firmy, która zajmuje się czyszczeniem dywanów. Czy można jednak poradzić sobie samemu, piorąc dywan w pralce? 

Pranie dywanu w pralce

Może się wydawać, że pranie dywanu w pralce powinno być dobrym sposobem na jego odświeżenie, zwłaszcza dla osób, które dysponują niewielką ilością czasu. W praktyce nie jest to jednak polecana metoda. Wiele zależy w tym przypadku od rodzaju dywanu. Niektóre produkty nie nadają się do tego. Mowa zwłaszcza o dywanach typu shaggy lub wyprodukowanych z naturalnych materiałów. Jeśli już nawet podejmiemy się prania takich rzeczy w pralce, to powinniśmy robić to rzadko i w przypadku absolutnej konieczności. 

Na co trzeba uważać?

Pranie znacznie lepiej znoszą dywany wyprodukowane z włókien syntetycznych. Zwracajmy uwagę na te, w przypadku których producent wyraźnie wskazał, że nadają się do takiego prania. Należy je jednak prać w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni Celsjusza. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wyczyścić szkolny plecak?
Jak wyczyścić szkolny plecak?
Pierwszy dzwonek już zabrzmiał, co oznacza, że dzieci wróciły po wakacjach do szkolnych obowiązków. Ważnym elementem wyprawki do szkoły jest […]
Jak odpowiednio dobrać elementy małej architektury do przestrzeni miejskiej?
Jak odpowiednio dobrać elementy małej architektury do przestrzeni miejskiej?
Zapoznaj się z kluczowymi czynnikami, które należy uwzględnić przy wyborze elementów małej architektury do przestrzeni miejskiej, aby poprawić zarówno estetykę, jak i funkcjonalność miejskich ulic i placów.
Komody i witryny do salonu w stylu włoskim – jak dobrać odpowiednie do aranżacji?
Komody i witryny do salonu w stylu włoskim – jak dobrać odpowiednie do aranżacji?
Jak dobrać komody i witryny do salonu zaaranżowanego po włosku? Tego dowiesz się z naszego poradnika.
Ostatnie wpisy