Czy dywan można prać w pralce?

Czy dywan można prać w pralce?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zaplamiony dywan wiele traci ze swojego uroku. Problem jest tym większy, jeśli nie udało nam się w porę wywabić plam dzięki domowym sposobom lub detergentom. Wydaje się, że naturalnym krokiem będzie telefon do specjalistycznej firmy, która zajmuje się czyszczeniem dywanów. Czy można jednak poradzić sobie samemu, piorąc dywan w pralce? 

Pranie dywanu w pralce

Może się wydawać, że pranie dywanu w pralce powinno być dobrym sposobem na jego odświeżenie, zwłaszcza dla osób, które dysponują niewielką ilością czasu. W praktyce nie jest to jednak polecana metoda. Wiele zależy w tym przypadku od rodzaju dywanu. Niektóre produkty nie nadają się do tego. Mowa zwłaszcza o dywanach typu shaggy lub wyprodukowanych z naturalnych materiałów. Jeśli już nawet podejmiemy się prania takich rzeczy w pralce, to powinniśmy robić to rzadko i w przypadku absolutnej konieczności. 

Na co trzeba uważać?

Pranie znacznie lepiej znoszą dywany wyprodukowane z włókien syntetycznych. Zwracajmy uwagę na te, w przypadku których producent wyraźnie wskazał, że nadają się do takiego prania. Należy je jednak prać w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni Celsjusza. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Funkcje pralki – które są przydatne, a które nie?
Funkcje pralki – które są przydatne, a które nie?
Kupujesz nową pralkę, ale nie wiesz, jakie programy są rzeczywiście warte uwagi? Zobacz, jakie funkcje są użyteczne, a jakie zbędne.
Jak dbać o zmywarkę – praktyczne porady i wskazówki
Jak dbać o zmywarkę – praktyczne porady i wskazówki
W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych porad dotyczących konserwacji i pielęgnacji zmywarki, które pozwolą cieszyć się jej niezawodnością przez długie lata.
Wskazówki dla pierwszokupujących: Jak wybrać dobre mieszkanie?
Wskazówki dla pierwszokupujących: Jak wybrać dobre mieszkanie?
Przeczytaj nasze sprawdzone wskazówki, które pomogą Ci podjąć decyzję podczas kupna pierwszego mieszkania. Dowiedz się, jak zidentyfikować idealne mieszkanko dla siebie.
Ostatnie wpisy