Czy dywan można prać w pralce?

Czy dywan można prać w pralce?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zaplamiony dywan wiele traci ze swojego uroku. Problem jest tym większy, jeśli nie udało nam się w porę wywabić plam dzięki domowym sposobom lub detergentom. Wydaje się, że naturalnym krokiem będzie telefon do specjalistycznej firmy, która zajmuje się czyszczeniem dywanów. Czy można jednak poradzić sobie samemu, piorąc dywan w pralce? 

Pranie dywanu w pralce

Może się wydawać, że pranie dywanu w pralce powinno być dobrym sposobem na jego odświeżenie, zwłaszcza dla osób, które dysponują niewielką ilością czasu. W praktyce nie jest to jednak polecana metoda. Wiele zależy w tym przypadku od rodzaju dywanu. Niektóre produkty nie nadają się do tego. Mowa zwłaszcza o dywanach typu shaggy lub wyprodukowanych z naturalnych materiałów. Jeśli już nawet podejmiemy się prania takich rzeczy w pralce, to powinniśmy robić to rzadko i w przypadku absolutnej konieczności. 

Na co trzeba uważać?

Pranie znacznie lepiej znoszą dywany wyprodukowane z włókien syntetycznych. Zwracajmy uwagę na te, w przypadku których producent wyraźnie wskazał, że nadają się do takiego prania. Należy je jednak prać w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni Celsjusza. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sterować wideodomofonem za pomocą aplikacji mobilnej?
Jak sterować wideodomofonem za pomocą aplikacji mobilnej?
Zapoznaj się z praktycznym poradnikiem, dzięki któremu dowiesz się, jak prawidłowo korzystać z aplikacji mobilnej do sterowania wideodomofonem.
Jak ręcznie wykonać zaproszenia i kartki okolicznościowe?
Jak ręcznie wykonać zaproszenia i kartki okolicznościowe?
Personalizacja zaproszeń i kartek okolicznościowych jest coraz bardziej modna. Ich własnoręczne wykonanie pozwoli pokazać gościom czy osobom obdarowywanym zaangażowanie. Jeżeli […]
Ciasto kruche dla początkujących – podstawowy przepis
Ciasto kruche dla początkujących – podstawowy przepis
Jak zrobić idealne ciasto kruche? Przedstawiamy tradycyjny przepis!
Ostatnie wpisy