Jak chronić multimedia z polisy mieszkaniowej?

Jak chronić multimedia z polisy mieszkaniowej?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wszelkie sprzęty multimedialne są dzisiaj czymś naturalnym i normalnym w każdym domu. W zdecydowanej większości mieszkań można znaleźć takie urządzenia, jak telewizor, czy nawet smartfon. Jednak, czy istnieje sposób na ich ochronę?

Ochrona sprzętu z polisy mieszkaniowej, jak to działa?

Na starcie warto zrozumieć, czym jest bardzo często używane, przy zawieraniu tego typu ubezpieczeń określenie „multimedia”. Jest to urządzenie, które oferuje pewną formę przekazu informacji. Zalicza się więc do tej grupy naturalnie telewizor, radio, odtwarzacz DVD, tablet, smartfon, czy konsola do gier. O ile sama wartość podanych urządzeń może się różnić pod wpływem wielu czynników, tak zgromadzone dane na tych urządzeniach, mogą być wręcz bezcenne. 

Warto przybliżyć również okoliczności, w których ochrona multimediów nie zadziała. Na starcie, można wykluczyć szkody, spowodowane przez dzieci, oraz zwierzęta domowe. Również przypadkowe stłuczenie ekranu sprzętu, może być problemem, w wypłacie odszkodowania. Ubezpieczenie natomiast pokryje szkody, wyrządzone przez pożar, powódź, kradzież, czy nawet przepięcie. Innymi przypadkami, gdy polisa nie zadziała, jest, chociażby uszkodzenie sprzętu, wskutek pozostawienia go w garażu, domku letniskowym, czy budynku gospodarczym, wszelkie działania hakerskie i wirusy, a nawet powódź w określonych warunkach. 

Ubezpieczanie sprzętu RTV

Kolejną ważną kwestią jest to, że firmy ubezpieczeniowe mogą posiadać odpowiednie limity, w których odszkodowanie może nie być wypłacone. Najczęściej szkody, których koszt wynosi poniżej 100 zł, nie są brane pod uwagę. Istnieje również oczywiście granica górna, która może wynosić nawet 100 000 zł. Wszystko zależy od danego towarzystwa, w którym nabywa się polisę. 

Nie można ubezpieczać sprzętu, który jest już po okresie gwarancyjnym. Zabezpieczyć, można jedynie nowy sprzęt. W tym momencie warto wspomnieć o samej gwarancji. Jest ona istotna, gdy istnieje ryzyko uszkodzenia danego urządzenia, co w konsekwencji może doprowadzić do jego całkowitego zepsucia. Sama gwarancja może polegać na naprawie, zwrocie pieniędzy, a czasami bonie podarunkowym. Polisa ubezpieczeniowa może w pewien sposób wydłużyć sam okres gwarancyjny danego sprzętu. Dla przykładu średnia gwarancja od producentów wynosi około 2 lata. Polisa może ją wydłużyć o nawet dodatkowe 3 lata. Co ciekawe przy odpowiednich rozszerzeniach umowy możliwe jest nabycie opcji, dzięki której ubezpieczyciel opłaca podaną w umowie liczbę wizyt specjalisty – zwykle jest ich 3 – w celu konserwacji danego urządzenia.

Aby dobrać odpowiednie pakiety, oraz ubezpieczenie, warto zapoznać się z treścią artykułu, który dokładniej omawia tytułowe zagadnienie – https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/jak-chronic-multimedia-z-polisy-mieszkaniowej.

Gdzie najlepiej szukać odpowiedniej polisy? 

Polisa ubezpieczeniowa jest bardzo ważna. W przypadku nabywania nowego domu można nabyć ją nie tylko na same mury i elementy stałe, ale również na całe wyposażenie, zwierzęta domowe, czy właśnie tytułowe sprzęty multimedialne. Najważniejszym jest, dokładne dobranie jej pod warunki, które samego klienta interesują. Może to nie być jednak łatwe zadanie, zważywszy na fakt, że istnieje sporo banków, oraz firm ubezpieczeniowych. Skutecznym wyjściem z takiej sytuacji, może być skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń mieszkalnych, która posiada oferty z wielu znanych i cenionych źródeł. Za pomocą prostego formularza, można znaleźć coś idealnego dla siebie – https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl.

Zdjęcie główne: Marques Kaspbrak/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zacznij sezon rowerowy! Jak przygotować go na wiosnę?
Zacznij sezon rowerowy! Jak przygotować go na wiosnę?
Kiedy pojawiają się pierwsze promienie słoneczne, aż chce się spędzać czas na świeżym powietrzu. Jeśli masz w planach jazdę na […]
Rola sprzątania osiedli w kształtowaniu pozytywnego wizerunku: Dlaczego czystość ma znaczenie
Rola sprzątania osiedli w kształtowaniu pozytywnego wizerunku: Dlaczego czystość ma znaczenie
Czystość osiedla to kluczowy czynnik w kształtowaniu pozytywnego wizerunku. Odkryj, dlaczego sprzątanie ma tak ogromne znaczenie.
Jak nowocześnie urządzić mieszkanie z antresolą?
Jak nowocześnie urządzić mieszkanie z antresolą?
Jak urządzić małe mieszkanie w stylu nowoczesnym? Sprawdź, o jakie elementy musisz zadbać, by Twój apartament prezentował się doskonale i maksymalnie wykorzystaj dostępną przestrzeń.
Ostatnie wpisy