Jak dbać o czystość kominka?

Jak dbać o czystość kominka?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Masz w domu kominek i chciałbyś utrzymać go w czystości? Czyszczenie komina nie jest intuicyjne, a najskuteczniejsze metody wymagają wejścia na dach i użycia szczotek kominiarskich. Jeśli chcesz dowiedzieć się o tym więcej, koniecznie sprawdź nasze rady.

Czyszczenie komina od góry

Najlepszym sposobem czyszczenia komina jest wejście na dach i opuszczenie szczotki kominiarskiej z obciążnikiem przez komin. Takie zadanie wymaga jednak dobrej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej – jeśli nie czujesz się pewnie, nie powinieneś sam pracować na wysokościach.

Zamiast tego świetnym pomysłem może okazać się wynajęcie usług kominiarskich. Jeżeli natomiast mimo wszystko chcesz podjąć się samodzielnego wyczyszczenia komina od góry – koniecznie zadbaj o swoje bezpieczeństwo: przede wszystkim stabilną pozycję przy czyszczeniu oraz grube rękawice, dzięki którym nie poranisz sobie dłoni. W utrzymaniu komina w dobrym stanie mogą Ci również pomóc regularne sprawdzanie jego stanu oraz odpowiednia kondycja poszczególnych elementów, takich jak chociażby przyłącze kominowe.

Czyszczenie komina od dołu

Na rynku istnieje wiele chemicznych detergentów, których użycie może pomóc Ci w doczyszczeniu komina – również od dołu. Jeśli nie chcesz wchodzić na dach ani korzystać z usług kominiarza, możesz po prostu zaopatrzyć się w proszek do czyszczenia komina i użyć go do wyszorowania komina od kotłowni lub od pomieszczenia z kominkiem.

W sklepach znajdziesz również szczotki kominiarskie na wiertarkę, którymi możesz spróbować wyczyścić komin bez wchodzenia na dach. Dobrym rozwiązaniem mogą się również okazać chemiczne środki przeznaczone do dosypywania do pieca, które będą regularnie udrażniać Twój komin. Pamiętaj, że dzięki systematycznym działaniom, możesz całkowicie zapobiec sytuacji, w której w Twoim kominie pojawią się zanieczyszczenia niemożliwe do usunięcia przez amatora.

Zadbaj o komin

Sklepy kominiarskie, takie jak czystykomin.com.pl, oferują wiele detergentów i sprzętów, które mogą pomóc Ci w utrzymaniu komina w dobrym stanie. W tym przypadku bez wątpienia lepiej jest zapobiegać niż naprawiać szkody, dlatego jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem domu z kominem, już dziś zadbaj o swoje bezpieczeństwo i czystość. Pamiętaj, że zaniedbany, brudny komin to ryzyko dla Ciebie i Twoich domowników, dlatego nie oszczędzaj na środkach, które pomogą Ci utrzymać go w odpowiednim stanie i dbaj o regularne kontrole.

Zdj. główne: Krystal Black/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybierać produkty ekologiczne dla zdrowego stylu życia?
Jak wybierać produkty ekologiczne dla zdrowego stylu życia?
Rozważasz wybór ekologicznych produktów dla zdrowego stylu życia? Nasz przewodnik wyjaśnia, jak wybrać najlepsze i najzdrowsze opcje sprzyjające twojemu zdrowiu i planetie.
Jak pozbyć się osadu po herbacie na kubkach?
Jak pozbyć się osadu po herbacie na kubkach?
Myjesz naczynia w zmywarce, a mimo to wciąż wyjmujesz kubki z nalotem po herbacie lub kawie? Sprawdź, jakie skuteczne sposoby na usunięcie osadu dla Ciebie przygotowaliśmy!
Malowanie płytek, czyli prosty sposób na zmianę wyglądu kuchni
Malowanie płytek, czyli prosty sposób na zmianę wyglądu kuchni
Podpowiadamy na co zwrócić uwagę w przypadku takiej pracy oraz jak wybrać odpowiednią farbę.
Ostatnie wpisy