Obsługa smartfonem urządzeń i systemów domowych – sposób na komfortowe życie

Obsługa smartfonem urządzeń i systemów domowych – sposób na komfortowe życie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesne smartfony są przystosowane do obsługi wielu różnorodnych i zaawansowanych aplikacji, dzięki którym w dużej mierze zastępują komputery czy aparaty fotograficzne. Co więcej, doskonale sprawdzają się jako narzędzia sterujące urządzeniami domowymi. Oto kilkanaście przykładów na sparowanie smartfona ze sprzętem RTV, AGD czy inteligentnymi systemami.

1. Rolety i żaluzje

Wystarczy solidny smartfon (np. kupiony w ramach abonamentu wybranego z pomocą komorkomat.pl) i aplikacja mobilna dostarczona przez producenta nowoczesnych systemów okiennych. Jednym kliknięciem możesz zasłonić lub odsłonić kompatybilne zacienienie pomieszczenia. Co więcej, apka w telefonie pozwala skonfigurować automatyczną pracę rolet czy żaluzji, np. aby podnosiły się o świcie lub imitowały dzienną aktywność w trakcie Twojej nieobecności w domu.

2. Światło

Powszechnie dąży się do tego, żeby oświetlenie pomieszczeń było bezpieczne dla oka i energooszczędne, stąd tak duża popularność technologii LED. Co ciekawe, z poziomu smartfona można zarządzać inteligentnym oświetleniem. Alternatywny wybór wobec przycisków na ścianach, naściennych paneli lub pilotów – Twój smartfon, który i tak zawsze masz przy sobie.

3. Systemy grzewcze i klimatyzacja

Aplikacje producentów ułatwiają także sterowanie i automatyzację rozmaitymi systemami oraz instalacjami domowymi. Od prądu w gniazdkach, przez ogrzewanie domu, po wentylację i klimatyzację pomieszczeń – wszystkim możesz zarządzać online, za pomocą aplikacji mobilnych.

4. Telewizor

Twój smartfon może być pilotem do telewizora! Co więcej, oba urządzenia da się sparować np. w celu wyświetlenia zdjęć czy filmów. Najważniejsze jednak to, że telefon daje poszerzone, dodatkowe możliwości korzystania z TV. Ich połączenie jest jeszcze łatwiejsze, gdy oba urządzenia zostały wyprodukowane przez tę samą markę.

5. Głośniki

Kolejną bardzo wygodną funkcją jest zarządzanie dźwiękiem wydobywających się z głośników kina domowego czy  systemu audio stojącego obok komputera. Chcesz po prostu ściszyć muzykę lub przełączyć piosenkę? Nie musisz wstawać do ręcznych pokręteł ani nie szukasz pilota! Przesuwasz palcem po ekranie i kontrolujesz dźwięk.

6. Drukarka

Innym z urządzeń, które obsługujesz zdalnie i dogodnie smartfonem, jest drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne. Od przesyłania plików, po szczegółowe ustawienia – apka daje wiele możliwości.

7. Lodówka

Inteligentne lodówki stanowią kolejne z urządzeń chętnie zarządzanych z poziomu aplikacji mobilnej. Lodówki np. Samsung kompatybilne ze smartfonami zamieniają się w centrum domowej rozrywki! Na wybranych modelach można wyświetlać zdjęcia czy filmy, swobodnie edytować notatki i kalendarz czy sprawdzać zawartość bez otwierania drzwi.

8. Pralka

Nowoczesne pralki również bywają parowane z telefonami. Wszystko po to, żeby sterować nimi zdalnie, nawet będąc poza domem.

Podsumowanie

Wymieniliśmy jedynie 8 wybranych rodzajów urządzeń, które można obsługiwać smartfonem. Posiadanie inteligentnego domu, w którym wiele sprzętów jest zautomatyzowanych lub sterowanych na odległość z telefonu, oznacza sporo wygody. A przecież komfort jest jednym z celów mieszkania w dobrze wyposażonej przestrzeni, prawda? Zanim zainwestujesz w sprzęt domowy reklamowany jako „smart” czy „inteligentny”, przekonaj się, czy interesują Cię dodatkowe funkcje sterowania smartfonem. Pamiętaj, że potrzebujesz też sprawdzonego internetu domowego, którego ofertę warto wybrać z pomocą https://komorkomat.pl/internet-mobilny-domowy/.

Fot. unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co podać na śniadanie wielkanocne?
Co podać na śniadanie wielkanocne?
Co postawić na świątecznym stole? Tradycje są różne, ale te składniki pojawiają się w każdym polskim domu!
Gotuj jak szef kuchni! Nowoczesne akcesoria, które Ci się przydadzą
Gotuj jak szef kuchni! Nowoczesne akcesoria, które Ci się przydadzą
Zastanawiasz się, jakie akcesoria kuchenne sprawią, że będziesz gotować jak mistrzyni, bez spędzania wielu godzin w kuchni? Są sprzęty, które naprawdę mogą ułatwić życie. Może któryś z nich to opcja dla Ciebie?
Jak wybrać idealne okna PVC dla swojego domu – praktyczny przewodnik
Jak wybrać idealne okna PVC dla swojego domu – praktyczny przewodnik
Poradniki i tipsy na temat wyboru okien PCV perfekcyjnie pasujących do twojego mieszkania. Dowiedz się o najważniejszych aspektach, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas dokonywania wyboru.
Ostatnie wpisy