Niezbędne kroki w dbaniu o basen

ORGANIZACJA
Niezbędne kroki w dbaniu o basen
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeżeli posiadasz przydomowy basen, z pewnością wiesz już, z jakimi obowiązkami się on wiąże. Zawsze warto jednak edukować się w temacie innowacji i bezpieczeństwa, a być może znajdziesz dla siebie nowe rozwiązania, które okażą się skuteczniejsze niż stosowane do tej pory.

Regularne czyszczenie basenu

Bardzo ważne jest przede wszystkim regularne czyszczenie basenu. Powinno się to robić przynajmniej raz w tygodniu (w sezonie, w którym basen jest używany), aby pozbyć się takich zanieczyszczeń jak liście, owady czy pyłki. Jeżeli nie masz innej opcji, możesz zdecydować się na robienie tego ręcznie, ale w ten sposób w z pewnością będziesz musiał poświęcić znacznie więcej czasu i środków, a nie uzyskasz idealnych efektów. Z tego powodu znacznie lepiej sprawdz się stosowanie urządzeń takich jak na przykład odkurzacz do basenu, który automatycznie wykona za Ciebie pracę.

Chemia, która może okazać się przydatna

Czyszczenie basenu nie kończy się na usuwaniu mechanicznych metodach usuwania zanieczyszczeń. Jest tak, ponieważ w wodzie zbierają się również substancje, mikroorganizmy i brud, których nie widać, a jednak mogą być szkodliwe dla zdrowia użytkowników. Z tego powodu należy regularnie kontrolować pH wody (różne związki chemiczne mogłyby je zmienić), a także stężenie chloru (który uniemożliwia mikroorganizmom namnażanie się w wodzie). Przydatne do tego mogą okazać się zestawy do pomiaru chloru i pH. Istotne jest jednak nie tylko kontrolowanie określonych parametrów chemicznych, ale również stosowanie substancji aktywnie zapobiegających rozwojowi grzybów, bakterii czy glonów. Mogą to być środki dezynfekujące, chlor czy algicydy.

Filtracja

Kolejnym ważnym elementem dbania o nowoczesny basen jest regularna filtracja. Ona również odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń z wody, jednak, w przeciwieństwie do ręcznego czyszczenia lub zlecania zadań odkurzaczom automatycznym, filtracja odbywa się w sposób ciągły. Warto zadbać o to, by już na etapie projektu zamontować filtry w basenie przydomowym, a następnie regularnie je wymieniać – zgodnie z zaleceniami producenta. 

Zatrzymaj zanieczyszczenia, zanim wpadną do wody

Skutecznym sposobem na radzenie sobie z zanieczyszczeniami, które wpadają do basenu, jest zastosowanie osłony. Można to zrobić zarówno, jeśli w Twoim ogrodzie znajduje się basen na stelażu, jak i stały. Jeżeli nie ma nad nim dachu, warto zdecydować się na plandekę lub specjalny koc termiczny, który nie tylko pozwoli Ci cieszyć się rozrywką w cieniu zamiast pełnego słońca, ale będzie również będzie skuteczną barierą dla spadających z góry zanieczyszczeń (na przykład deszczu, liści, kwiatów i niektórych owadów).

Zdjęcie główne: pexels.com/Mwabonje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak udekorować stół na święta wielkanocne?
Jak udekorować stół na święta wielkanocne?
Stół to miejsce, w którym rozpoczniemy wspólne świętowanie. Jak go przyozdobić, aby odzwierciedlał świąteczny nastrój? Podpowiadamy!
4 rzeczy przydatne do organizacji przyjęcia w ogrodzie
4 rzeczy przydatne do organizacji przyjęcia w ogrodzie
Latem organizowanie przyjęć w ogrodzie cieszy się dużą popularnością. Przeczytaj, jak zaaranżować przydomową lub działkową przestrzeń i jakie sprzęty przydadzą się podczas imprezy.
Innowacyjne rozwiązania w aranżacji wnętrz – podłogi z gresu, ściany z efektem betonu i płytki 3D
Innowacyjne rozwiązania w aranżacji wnętrz – podłogi z gresu, ściany z efektem betonu i płytki 3D
Odkryj topowe trendy aranżacyjne na nadchodzący sezon. Przekształć swoje wnętrza za pomocą gresu, efekty betonu oraz płytki 3D.
Ostatnie wpisy