Jak dbać o czystość w dużym mieszkaniu?

Jak dbać o czystość w dużym mieszkaniu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jesteś właścicielem sporego lokum, które właściwie można byłoby nazwać apartamentem? Z pewnością mierzysz się z codziennymi wyzwaniami, do których należy utrzymanie porządku i czystości na tak dużej przestrzeni. Te kwestie nie pozwalają się zignorować: od nich zależy nie tylko to, jak postrzegają Cię znajomi czy rodzina, ale również komfort Twojego życia.

Sprzątanie samemu czy zatrudnienie firmy sprzątającej?

Odpowiedź na pytanie o to,czy sprzątać samemu, czy zatrudnić kogoś do pomocy, jest niezwykle trudna. Wbrew pozorom, nie jest już takie oczywiste, czy zajmowanie się gospodarstwem domowym należy do codziennych obowiązków, jest przykrą koniecznością czy luksusem, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. W obecnych realiach ciężko wyobrazić sobie, że jakaś osoba, nawet żyjąca w związku, mogłaby pozwolić sobie na niepodejmowanie pracy zawodowej. Teoretycznie partnerzy czy rodziny mogą wspierać się finansowo i niematerialnie (czego zazwyczaj pozbawione są osoby żyjące samotnie), ale mimo to niewiele osób może pozwolić sobie na zajmowanie się domem „na pełny etat”. 

Co natomiast zrobić z domowymi obowiązkami, kiedy Ty i Twój partner spędzacie osiem godzin dziennie w pracy (nie licząc dojazdów), a po niej jesteście zmęczeni i ostatnie, o czym marzycie, to sprzątanie domu czy wieczór spędzony w kuchni? Rynek zauważył potrzeby ludzi, którzy muszą pracować zawodowo w taki sposób i zaoferował im rozwiązania w postaci firm sprzątających czy cateringów. Jeśli więc znajdujesz się w korzystnej sytuacji finansowej, pracujesz i nie masz czasu na zajmowanie się domem, skorzystanie z usług zewnętrznej firmy może być dla Ciebie naprawd korzystnym rozwiązaniem. 

Jeżeli interesuje Cię podjęcie tego typu współpracy, koniecznie sprawdź ofertę dotyczącą sprzątania Twojego mieszkania dostępną na stronie extracleaning.pl. Pamiętaj jednak, że z usług firmy sprzątającej najlepiej jest korzystać, jeśli znasz dobrze swój budżet i sytuację finansową i możesz oszacować, że opłaca Ci się zlecić komuś wykonanie prac porządkowych, ponieważ spędzenie tego czasu w pracy przyniesie Ci korzyści ekonomiczne.

Skuteczne sprzątanie

Doszedłeś do wniosku, że wynajmowanie zewnętrznej firmy nie jest dla Ciebie? Nie chcesz, żeby ktoś ingerował w Twoją prywatność albo to rozwiązanie jest dla Ciebie nieopłacalne? W takiej sytuacji warto opracować sobie skuteczny, niemarnujący Twoje czasu system sprzątania. Po pierwsze, wypisz wszystkie obszary, w których powinieneś regularnie robić porządki. Postaraj się być dokładny i zamiast pozycji „kuchnia”, „łazienka” czy „szafa” umieść na swojej liście na przykład takie obszary jak „ogólny porządek w kuchni – blaty, zlew, półki”, „lodówka – rozmrażanie i mycie”, „szafki z suchą żywnością – porządek, przegląd produktów”. Jeśli dobrze opracujesz obszary sprzątania, z pewnością szybko zauważysz, które z nich musisz sprzątać częściej (na przykład raz w tygodniu lub codziennie), a które rzadziej (na przykład raz na miesiąc, kwartał czy rok). 

Następnie ustal z Twoimi domownikami podział obowiązków. Oczywiście, warto dbać o sprzątanie po każdej przygotowanym posiłku czy utrzymywanie porządku w prywatnych przestrzeniach (takich jak sypialnia), ale dobrze też ustalić schemat, według którego będziecie zajmować się innymi porządkami – takimi jak mycie okien czy czyszczenie wspólnych przestrzeni. Na koniec pozostaje Ci już tylko zaopatrzyć się w dobre środki do sprzątania, takie jak od dawna popularna w Polsce niemiecka chemia.

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać igrzejnik elektryczny do domu: Przegląd technologii i porady
Jak wybrać igrzejnik elektryczny do domu: Przegląd technologii i porady
Czy szukasz wydajnego i estetycznego grzejnika elektrycznego do swojego domu? Odkryj różne technologie grzewcze i uzyskaj profesjonalne porady, dzięki którym wybór będzie prosty i przemyślany.
Zespół muzyczny na Twojej imprezie
Zespół muzyczny na Twojej imprezie
Planujesz organizację imprezy i szukasz idealnego sposobu na stworzenie niezapomnianej atmosfery? Zespół muzyczny to doskonałe rozwiązanie, które dostarczy Ci i Twoim gościom niesamowitej rozrywki i zapewni wyjątkowe przeżycia muzyczne.
Pranie kurtki puchowej – wszystko, co musisz wiedzieć
Pranie kurtki puchowej – wszystko, co musisz wiedzieć
Czeka Cię pranie kurtki puchowej i nie wiesz, na co uważać? Dowiedz się już teraz, jak przywrócić odzieży wierzchniej świeżość w szybki i bezproblemowy sposób.
Ostatnie wpisy