Jak zorganizować dzieciom przestrzeń do zabawy na balkonie?

RODZINA
Jak zorganizować dzieciom przestrzeń do zabawy na balkonie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nie masz swojego ogrodu? Nic nie szkodzi. Twoje dzieciaki śmiało mogą bawić się na balkonie! Taki plac zabaw także może być świetny. Sprawdź, jak go urządzić, aby zabawa była udana i bezpieczna.

Plac zabaw na balkonie to dobra opcja

Ograniczone miejsce do zabawy to bolączka wielu rodziców, którzy mieszkają ze swoimi dziećmi w blokach. Jasne jest, że osoby mające na wyłączność dom z ogrodem są tu w nieco łatwiejszej sytuacji, ale to nie oznacza, że balkon nie może spełnić, przynajmniej częściowo, funkcji ogrodu. Plac zabaw na balkonie to świetny pomysł, który do tego wcale nie jest trudny w realizacji. 

Po pierwsze – zaplanuj!

Balkon to ograniczona przestrzeń, nie jest więc tak, że wciśniesz tam wszystkie zabawki ogrodowe, jakie znajdziesz w sklepie. Jak w większości przypadków, zmiana wymagać będzie gruntownego zaplanowania. Zastanów się, jakie są potrzeby Twojego dziecka. Co najbardziej lubi robić na świeżym powietrzu, a czego nie może robić w mieszkaniu. Niech przestrzeń do zabawy na balkonie nie będzie jedynie przedłużeniem pokoju dziecięcego, ale także miejscem, gdzie można trochę zaszaleć. Weź pod uwagę zainteresowania malucha – to lepsze niż kopiowanie kącików widzianych w internecie, nawet jeżeli są najpiękniejsze. 

W co bawić się na balkonie?

Zdecydowanie świetną opcją jest umieszczenie na balkonie rzeczy, które w mieszkaniu nie mają racji bytu. Należy do nich na przykład niewielkich rozmiarów basenik, w którym dziecko na pewno chętnie spędzi mnóstwo czasu podczas gorących dni. Kolejną rzeczą tego typu jest piaskownica. Niekoniecznie życzysz jej sobie w pokoju dziecięcym, ale nawet na niewielkim balkonie śmiało może znaleźć swoje miejsce i zapewnić dziecku długie godziny zabawy. Całkiem ciekawym pomysłem jest umieszczenie na balkonie także minikuchni, w której dziecko będzie mogło swobodnie przelewać wodę do garnków. Na pewno da mu to całe mnóstwo frajdy.

Dekoracje także są istotne

Jesteś typem mamy estetki, która uwielbia pięknie udekorowane otoczenie? To świetnie, bo Twoje dziecko także lubi dekoracje związane ze swoimi ulubionymi motywami. Interesuje się kosmosem? A może motyw safari będzie odpowiedni? Opcji jest całe mnóstwo. Zawsze fajnie sprawdzą się różne maty i światełka. Możecie także połączyć przyjemne z pożytecznym i założyć na balkonie swój ogródek z ziółkami, które później będą przydatne w kuchni. To nie tylko praktyczne, ale także świetnie się prezentuje i samo w sobie jest ozdobą balkonu.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Bez wątpienia najważniejsze jest jednak to, aby zabawa na balkonie była bezpieczna. Choć starasz się nie spuszczać swojego dziecka z oka, to musisz mieć absolutną pewność, że zrobiłaś wszystko, aby zabezpieczyć przestrzeń, w której będzie się bawić. Oczywiście podstawą jest zabezpieczenie na poziomie barierek. Postaraj się, aby były skonstruowane w taki sposób, by maluch mógł podziwiać z balkonu świat, ale tak wysokie, aby nie był w stanie się przez nie przechylić.

Zdj. główne: Sandy Millar/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Organizacja zamrażarki – jak przygotować miejsce na mrożone warzywa i owoce?
Organizacja zamrażarki – jak przygotować miejsce na mrożone warzywa i owoce?
Chcesz przygotować mrożonki, ale nie wiesz, jak wygospodarować miejsce w zamrażarce? Poznaj sprawdzone sposoby!
Czym zastąpić jajko w cieście?
Czym zastąpić jajko w cieście?
Wejdź i przekonaj się, że jajko nie jest niezbędnym elementem Twoich ciast i deserów. Sprawdź, jak możesz łatwo je zastąpić innymi produktami!
Jak czyścić kabinę prysznicową?
Jak czyścić kabinę prysznicową?
Czysta kabina prysznicowa zapewnia komfort użytkowania. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na utrzymanie prysznica w czystości.
Ostatnie wpisy