Jak dbać o czystość w garażu?

Jak dbać o czystość w garażu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Utrzymanie czystości w samochodzie i garażu nie jest łatwym zadaniem, jednak dzięki odpowiednim środkom do czyszczenia i właściwej organizacji będziesz w stanie zapanować nad nieporządkiem. W artykule prezentujemy pomocne wskazówki, jak to zrobić. 

Dla wielu osób garaż służy nie tylko do przechowywania samochodu, ale pełni również funkcję warsztatu i magazynu. Jeśli chętnie majsterkujesz, przemyśl organizację garażu, tak, aby Twoja przestrzeń była funkcjonalna i bezpieczna. Nieporządek może opóźniać pracę oraz prowadzić do niebezpiecznych sytuacji podczas m.in. wiercenia czy spawania. Nie należy zapomnieć również o odpowiednim oświetleniu garażu. 

Przechowywanie sprzętu 

Zdecyduj, w którym miejscu garażu powinien się znaleźć stół warsztatowy, a następnie ustal położenie pozostałych mebli. Dla lepszej organizacji warto zainwestować w drewniane lub metalowe regały na pojemniki do przechowywania sprzętu.

Pomocne będą również skrzynie narzędziowe oraz rozkładane organizery warsztatowe. W sklepach budowlanych dostępnych jest wiele różnych organizerów, dzięki którym narzędzia, części zamienne czy płyny eksploatacyjne zawsze trafią na swoje miejsce. Warto zainwestować również w mocowane do ściany haki do wieszania opon. Możesz stworzyć na ścianie także tablicę narzędziową, żeby najważniejsze klucze i śrubokręty zawsze były łatwo dostępne. 

Środki do czyszczenia do zadań specjalnych 

Specyfika pracy w garażu sprawia, że przestrzeń narażona jest zarówno na zabrudzenia suche, jak i mokre. W miejscu, do którego regularnie wjeżdża się autem, naturalnie gromadzi się więcej kurzu, pyłów i piasku przywiezionego na bieżniku opon. Dlatego podjazd do garażu i jego wnętrze warto regularnie zamiatać.

Możesz zainwestować również w łatwy do przenoszenia, uniwersalny odkurzacz oraz myjkę ciśnieniową. Plamy m.in. od oleju czy płynu do spryskiwaczy mogą wymagać stosowania specjalistycznych płynów i środków do czyszczenia zabrudzonej powierzchni. 

Porządek w samochodzie 

Kluczem do zachowania porządku w garażu jest regularne sprzątanie auta. W usuwaniu uporczywych zabrudzeń mogą Ci pomóc ściereczki z mikrofibry, a także przemysłowe czyściwo papierowe i włókninowe. Niektóre z czyściw są bezpyłowe lub niskopylne, dzięki czemu sprzątanie przebiega szybko i komfortowo. Produkty tego typu nadają się do każdego rodzaju powierzchni, w tym również do szyb, na których nie pozostawiają nieestetycznych smug i nie powodują zarysowań.

Na rynku dostępne są czyściwa przemysłowe jednowarstwowe, dwuwarstwowe, a także trzywarstwowe. Można je wykorzystać do czyszczenia powierzchni, zbierania rozlanych płynów oraz wycierania rąk.

Do pielęgnacji wnętrza samochodu przydatne będą także wysokiej jakości preparaty czyszczące. Warto inwestować w produkty o specjalistycznym przeznaczeniu, takie jak ma swojej ofercie firma Vertion, aby zapewnić najwyższy poziom jakości konserwacji. Przykładowo preparat do czyszczenia tapicerki pozwoli odseparować brud od włókien, będąc przy tym bezpiecznym dla czyszczonej powierzchni. Należy pamiętać, że pielęgnacja i konserwacja wnętrza samochodu, nadwozia, kół czy szyb będzie wymagała zastosowania odmiennych formuł. 

Dla utrzymania auta w czystości powinno się także zainwestować w kompaktowy odkurzacz. Warto zaopatrzyć się również w ochronne rękawice robocze oraz wielofunkcyjną latarkę, która przyda się podczas drobnych napraw auta. Poza regularnym sprzątaniem, bardzo ważne jest bieżące usuwanie śmieci, tj. wyrzucanie z auta paragonów, pustych butelek i kubków po kawie.

Zdj. główne: John Paulsen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prać białe ubrania?
Jak prać białe ubrania?
Białe ubrania po praniu często szarzeją, przez co nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Są domowe sposoby, które mogą sprawić, że odzież na długo zachowa swoją śnieżną biel!
Kosztorys powykonawczy – jaka jest jego rola?
Kosztorys powykonawczy – jaka jest jego rola?
Kosztorys powykonawczy to istotny dokument w procesie budowlanym, który pełni kluczową rolę dla inwestora, wykonawcy i wszystkich zaangażowanych stron.
O czym pamiętać urządzając imprezę firmową?
O czym pamiętać urządzając imprezę firmową?
Organizując imprezę firmową, pamiętaj o kluczowych elementach sukcesu.
Ostatnie wpisy