Jak nowocześnie urządzić małe mieszkanie?

Jak nowocześnie urządzić małe mieszkanie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nowoczesność to nie tylko sposób działania firmy, używanie smartfona czy czerpanie informacji z Internetu. Technologia wkrada się też do aranżacji, ułatwia życie i sprawia, że pomieszczenia wyglądają świeżo i współcześnie. Jeśli właśnie na tym Ci zależy, z pewnością jest kilka rzeczy, które możesz wprowadzić do swojego mieszkania.

Funkcjonalizm ponad wszystko

W nowoczesnym podejściu do aranżacji mieszkań bardzo ważne jest postawienie na funkcjonalizm, zwłaszcza, że współcześnie pojawiające się na rynku lokali mieszkaniowych apartamenty to w większości przypadków kawalerki i innej opcje małometrażowe. Funkcjonalność takiej przestrzeni jest więc nie tylko kaprysem coraz szerzej obecnego w aranżacji minimalizmu, ale nierzadko wyższą koniecznością. Z tego powodu, aranżując niewielkie mieszkania, postaraj się tak rozmieścić meble i urządzenia, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, mieć pod ręką najbardziej potrzebne na co dzień przedmioty i móc z łatwością dostać się do wszystkich miejsc, w których będziesz coś przechowywać. Istotne jest rownież postawienie na rozwiązania, które nie będą wykorzystywały zbyt dużo miejsca, dlatego warto stawiać na różne sprzęty w mniejszych niż standardowe rozmiarach oraz decydować się na meble wielofunkcyjne (na przykład łóżko z szufladami do przechowywania, stół z wbudowanymi szufladami).

Powiększ optycznie dostępną przestrzeń

W niewielkich, nowoczesnych mieszkaniach, bardzo ważne jest stosowanie wykończeniowych „trików”, które umożliwią Ci optyczne powiększenie dostępnej przestrzeni. Ważne jest na przykład stosowanie jasnych i neutralnych kolorów. Takie barwy sprawiają, że pomieszczenia wydają się większe i bardziej przestronne, są też uniwersalnym płótnem do dalszem aranżacji, ponieważ niezwykle łatwo dobiera się do nich dodatki i dekoracje. Oczywiście, niebagatelną rolę w budowaniu optycznie powiększonej przestrzeni pełnią światła i sposób rozmieszczenia mebli. Postaraj się, by pomieszczenia nie były przesadnie zagracone – postaw nna minimalizm, niewielką liczbę ozdób, a także przechowywanie przedmiotów w zamkniętych szufladach i szafkach, a nie na otwartych półkach. Na stronie: https://sklep.profiled.pl/premium-wielokolorowe-cat-99 znajdziesz szeroką ofertę dotyczącą wyboru oświetlenia do nowoczesnego mieszkania. Pamiętaj, że optymalne światło może zupełnie zmienić atmosferę panującą w pokoju. Warto przy tym zdecydować się na więcej rodzajów lamp niż tylko sufitowy żyrandol. Jasne i równomierne oświetlenie sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe i bardziej przytulne, dlatego dobrym pomysłem jest na przykład zamontowanie listew z ledami – ofertę w tym obszarze znajdziesz na przykład tutaj: https://loftlight.pl/o-nas/ – czy klimatycznych kinkietów.

Postaw na otwartą przestrzeń

Bardzo istotne przy aranżacji małych, nowoczesnych mieszkań, jest zachowanie możliwie największej ilości wolnej przestrzeni wszędzie tam, gdzie to możliwe. Urządzasz salon? Pozbądź się niepotrzebnych ścianek działowych i zastąp je przeszkleniami. Ustaw regły i szafy pod ścianą – na środku pomieszczenia znacznie lepiej sprawdzą się fotele i stoliki kawowe nowoczesne. Jeżeli masz taką możliwość, skorzystaj z usług stolarskich i pozwól profesjonalistom przygotować dla Ciebie wymarzone meble na wymiar. W ten sposób zaaranżujesz swoją przestrzeń dkładnie tak, jak chcesz, a przy tym nie zmarnujesz nawet centymetra.

Zdjęcie główne: pexels.com/RODNAE Productions

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile czasu piec łososia?
Ile czasu piec łososia?
Przez ile czasu pieczesz zwykle łososia? Sprawdź, czy robisz to dobrze!
Szukamy dzieła sztuki na ścianę – gdzie można znaleźć autentyczne obrazy?
Szukamy dzieła sztuki na ścianę – gdzie można znaleźć autentyczne obrazy?
Wielu z nas marzy o posiadaniu na swojej ścianie oryginalnego dzieła sztuki. Jednak, gdzie szukać autentycznych obrazów?
Jak zorganizować dzieciom przestrzeń do zabawy na balkonie?
Jak zorganizować dzieciom przestrzeń do zabawy na balkonie?
Chcesz zorganizować dziecku plac zabaw na balkonie? To świetny pomysł! Dowiedz się, jakie zabawki są najlepsze i jak zadbać o bezpieczeństwo.
Ostatnie wpisy