Jak przechowywać drobiazgi w przedpokoju?

Jak przechowywać drobiazgi w przedpokoju?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przedpokój to przestrzeń z potencjałem, tymczasem często panują w nim chaos i bałagan, na który składają się porozrzucane buty, zagubione klucze i stare rachunki. Jak przechowywać drobiazgi w przedpokoju, aby cieszyć się porządkiem?

Przedpokój z łatwością może stać się funkcjonalnym miejscem, w którym wygodnie przechowamy zarówno najpotrzebniejsze rzeczy, jak i te rzadziej wykorzystywane. Wystarczy jedynie w przemyślany sposób zorganizować tę przestrzeń. Na początku zastanów się, co dokładnie chciałbyś przechowywać w przedpokoju i ile miejsca możesz na to przeznaczyć. Jeżeli dysponujesz dużą szafą z półkami i szafkami, z pewnością łatwiej będzie Ci wszystko uporządkować. Jeśli jednak w Twoim przedpokoju brakuje takiego mebla, nie przejmuj się – poniżej przedstawiamy, jak w sprytny sposób można pochować buty, klucze, torebki, szaliki i czapki czy środki czystości.

Organizacja szafy w przedpokoju

Nawet w pojemnej szafie może zapanować chaos, jeśli będziemy wszystko do niej wrzucać na chybił trafił. Postawmy na wygodę – buty poukładajmy na najniższych półkach, kurtki i płaszcze powieśmy obok siebie na wieszakach, czapki i szaliki ułóżmy w szufladach. Jeśli w naszej szafie brakuje szuflad, szale i rękawiczki schowajmy do koszy i pudełek, które ustawimy na wyższych półkach. Przydatne mogą być także materiałowe organizery. Trzymajmy się zasady, aby w łatwo dostępnych miejscach przechowywać rzeczy najczęściej potrzebne. Jedynie środki czystości lepiej chować głębiej i wyżej, szczególnie gdy w mieszkaniu są małe dzieci. Warto zadbać też o podświetlenie szafy.

Organizacja przedpokoju bez szafy

Jeżeli w Twoim przedpokoju nie ma szafy lub brakuje w niej miejsca na wszystkie drobiazgi, stwórz dodatkową przestrzeń. Obuwie warto chować w wąskich szafkach na buty bądź w siedziskach obitych materiałem. Ciekawym pomysłem jest zawieszenie na ścianie drewnianych skrzynek po owocach. Na stworzonych w ten sposób półkach można poukładać buty i torebki. Wszelkiego rodzaju okrycia wierzchnie i parasolki bez problemu zawiesimy na ozdobnych wieszakach i haczykach.

Szaliki, czapki i rękawiczki najlepiej schować do wiklinowych koszy czy pudełek, które wykonuje się z różnych materiałów, dzięki czemu dobierze się je do wystroju mieszkania. Kosze i pudełka można ustawić na podłodze, na przykład pod ławeczką, lub na półkach. W wysokich mieszkaniach półki warto zawiesić nie tylko na wysokości głowy, lecz także pod sufitem, wykorzystując w ten sposób każdą wolną przestrzeń. Różnego rodzaju akcesoria da się przechowywać również w pufach, które mogą służyć jednocześnie za siedziska.

Przechowywanie kluczy, rachunków i listów

Wśród najczęściej spotykanych w przedpokoju drobiazgów można wymienić klucze, rachunki i listy. Jeśli nie chcemy po raz kolejny szukać kluczy, zaopatrzmy się w haczyki lub małe skrzynki, które są przeznaczone tylko do ich przechowywania. Zarówno pierwsze, jak i drugie najlepiej zawiesić w pobliżu drzwi.

A jak przechowywać rachunki i listy? Do tego celu warto wykorzystać organizery, które wiesza się na ścianach. Ułatwią segregowanie dokumentów i poczty. Nad takim organizerem umieśćmy jeszcze dobre oświetlenie, które ułatwi odnajdywanie potrzebnych papierów.

Zdj. główne: Douglas Sheppard/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym kierować się w wyborze grilla?
Czym kierować się w wyborze grilla?
Chcesz dobrze przygotować się do lata? Wybierz odpowiedni grill ogrodowy dla siebie!
Co możemy zakupić w sklepie elektrycznym?
Co możemy zakupić w sklepie elektrycznym?
Życie bez prądu elektrycznego w XXI roku nie mogłoby funkcjonować. Energia jest nam potrzebna od tak podstawowych kwestii jak oświetlenie, poprzez zasilanie urządzeń gospodarstwa domowego, aż po umożliwienie pracy wielkich fabryk i przedsiębiorstw produkcyjnych.
Tworzenie przytulnej przestrzeni na balkonie: praktyczne porady i inspiracje
Tworzenie przytulnej przestrzeni na balkonie: praktyczne porady i inspiracje
Uzyskaj praktyczne wskazówki i inspiracje, które pomogą Ci przekształcić Twój balkon w prawdziwie przytulną przestrzeń. Odkryj sekrety projektowania przestrzeni na świeżym powietrzu.
Ostatnie wpisy