Jaki materiał wybrać na pokrycie dachowe?

Inne
Jaki materiał wybrać na pokrycie dachowe?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kiedy zostaje wybudowany nowy budynek, musi on zostać jak najszybciej zwieńczony pokryciem dachowym. Jest to oczywiste i dlatego projekty domów są kompleksowe, a wybór materiału na dach dokonany na długo przed jego położeniem. Wybór ów jednak może stanowić problem dla inwestora, ponieważ jest on uzależniony od kilku aspektów. Przykładowo, nie na każdym podłożu dom może zostać pokryty ciężką dachówką ceramiczną. Wyjściem z sytuacji jest wybór firmy dekarskiej zajmującej się nie tylko budową dachów, ale i doradztwem w tym zakresie.

Budowa i wymiana pokryć dachowych

Pod koniec XX wieku na polskich dachach królował eternit. Był zachwalany jako tani oraz ognioodporny i rzeczywiście takie zalety posiada. Problemem może być jednak fakt, że uszkodzony staje się rakotwórczy. Po dziś dzień nie został jeszcze usunięty ze wszystkich miejsc, a szczególnie na wschodzie kraju. W wypadku Lublina oraz okolic warto, w przypadku inwestowania w nowy dach, pokusić się o wybranie firmy, która zajmuje się również bezpiecznym usunięciem pokrycia z eternitu. Taką firmą jest obecne również w internecie pod adresem https://dachserwis.com/.

Doświadczeni dekarze

Podjęcie decyzji o budowie jakiegokolwiek budynku wiąże się również z budową dachu. Warto mieć ten fakt na uwadze i zawczasu przejrzeć ofertę firmy dekarskiej charakteryzującej się wieloletnim doświadczeniem na rynku. 

Ponadto każdy remont już istniejącego dachu nie powinien być przeprowadzany przez przypadkowego robotnika, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo nieprawidłowego wykonawstwa zlecenia. Nawet niewielki błąd powstały podczas pracy nad pokryciem dachowym grozi przeciekaniem, niedociepleniem, czy niską odpornością na mocniejsze podmuchy wiatru.

Rodzaje pokryć dachowych

Wybór pokrycia dachowego jest najczęściej wynikiem konsensusu pomiędzy wyobrażeniami, zdolnościami finansowymi oraz nośnością budynku oraz podłoża. Najprostszym i najtańszym z pokryć jest zwykła ocynkowana blacha trapezowa, ale stosuje się ją obecnie jedynie na budynkach gospodarczych. Na pokrycia domków jednorodzinnych i innych budynków mieszkalnych, czy małej architektury ogrodowej stosowane są pokrycia z:

  • blachodachówki,
  • blachy z posypką,
  • dachówek ceramicznych,
  • dachówek cementowych,
  • trapezów,
  • paneli na rąbek,

a także z papy termozgrzewalnej oraz gontów bitumicznych. Ważne, aby firma realizująca zlecenie miała w swojej ofercie także montaż rynien dopasowanych odpowiednio do rodzaju oraz stylu pokrycia dachowego.

Fot.: Ralphs_Fotos/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Huśtawka dla dzieci – zabawa dla starszych i młodszych
Huśtawka dla dzieci – zabawa dla starszych i młodszych
Ciepło, słońce świeci, pogoda zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu, a dziecko nadal siedzi w pokoju i nie chce się bawić. Jak zachęcić malucha do zabawy?
Ziemniaki z grilla – sprawdzone przepisy
Ziemniaki z grilla – sprawdzone przepisy
Chrupiące ziemniaki z grilla to jeden z największych rarytasów. Są świetnym dodatkiem do dań, a z warzywami czy boczkiem, same stanowią treściwy posiłek. Poznaj sprawdzone przepisy!
Tworzenie kreatywnych i smacznych przekąsek dla gości – inspiracje i pomysły
Tworzenie kreatywnych i smacznych przekąsek dla gości – inspiracje i pomysły
Odkryj ambitne i kuszące przepisy na przekąski, które zadowolą każdego gościa. Sprawdź nasze oryginalne i smaczne propozycje.
Ostatnie wpisy