Kredyt dla młodych małżeństw – czy pary mają lepiej?

Kredyt dla młodych małżeństw – czy pary mają lepiej?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Uzyskanie kredytu często bywa dość problematyczne. Nie każdy dysponuje bowiem dobrą zdolnością kredytową. Sytuacja wygląda jednak znacznie bardziej optymistycznie w przypadku małżeństw. Wówczas można wspólnie zaciągnąć zobowiązanie, a banki zgadzają się chętniej na taką operację. Od czego dokładnie zależy ta kwestia w przypadku młodych małżeństw?

Kredyty dla małżeństw

W przypadku młodych małżeństw wzięcie kredytu jest łatwiejsze niż w sytuacji, gdy stara się o niego singiel lub dwie osoby będące w nieformalnym związku. Para dysponuje bowiem jednym gospodarstwem domowym, a jej zdolność kredytowa wyliczana jest wspólnie. Z tego powodu banki chętniej zgadzają się na przyznanie kredytu, bo wiedzą, że jego spłata będzie finansowana z dwóch pensji. W ten sposób można również uzyskać większą sumę pieniędzy.

Młode małżeństwa decydują się najczęściej na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Zdarza się jednak, że potrzebują one pieniędzy na podróż poślubną, samochód czy inne wydatki związane ze startem w nowe życie. Bez względu na typ zobowiązania, mają one znacznie większą szansę na uzyskanie pieniędzy niż osoby samotne lub w nieformalnych związkach. Małżeństwa mogą również rozliczać się z podatków wspólnie, co często skutkuje obniżeniem ponoszonych kosztów.

Więcej o możliwościach zaciągnięcia kredytu przez młode małżeństwa dowiesz się tutaj: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-dla-mlodych-malzenstw/.

Co bierze się pod uwagę podczas wyliczania kredytu dla małżeństwa?

Przed przyznaniem kredytu, bez względu na jego rodzaj, konieczne jest wzięcie pod uwagę kilku czynników. Na ich podstawie wylicza się zdolność kredytową i określa wysokość rat. Są to takie informacje, jak:

  • historia kredytowa małżonków,
  • zarobki obu osób,
  • wydatki ponoszone na domowników,
  • koszty utrzymania gospodarstwa domowego,
  • rodzaj zatrudnienia i czas jego trwania.

Warto, by choć jedno z małżonków było zatrudnione na umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. Wówczas bank znacznie przychylniej spojrzy na sytuację finansową potencjalnych kredytobiorców. W nieco trudniejszej sytuacji są osoby na umowach cywilnoprawnych czy prowadzące własną działalność gospodarczą. Ich szansa na przyznanie kredytu jest jednak większa, gdy wnioskują o to z mężem lub żoną. Ryzyko utraty pracy przez dwie osoby jest wówczas znacznie mniejsze, dlatego banki chętniej decydują się na udostępnienie pieniędzy.

Jeśli nie wiesz, jakie wymagania mają konkretne banki, zapoznaj się ze stroną internetową https://finanse.rankomat.pl/kredyty/hipoteczne/. Pozwala ona na porównanie dostępnych propozycji i wybranie takiej, która trafi w Wasze gusta. Mowa tu zarówno o oprocentowaniu, jak i zasadach przyznawania kredytu czy możliwości jego wcześniejszej spłaty. Przed zdecydowaniem się na daną ofertę warto przeanalizować wszystkie czynniki i sprawdzić propozycje co najmniej kilku banków. Dzięki porównywarkom internetowym można zrobić to znacznie szybciej, zupełnie bez wychodzenia z domu.

Fot. pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odkurzacz piorący może pomóc w walce z alergiami?
Jak odkurzacz piorący może pomóc w walce z alergiami?
W dzisiejszych czasach alergie stanowią poważny problem zdrowotny dla wielu osób, wpływając na ich codzienne funkcjonowanie i komfort życia.
Odkrywaj nieznane: jak profesjonalne biuro podróży może zmienić Twoje postrzeganie urlopu
Odkrywaj nieznane: jak profesjonalne biuro podróży może zmienić Twoje postrzeganie urlopu
Zanurz się w świecie profesjonalnego planowania podróży i odkryj, jak biuro podróży może zrewolucjonizować Twoje doświadczenia z wakacji.
Dozowniki do mydła – jak wybrać idealny model dla twojego miejsca publicznego
Dozowniki do mydła – jak wybrać idealny model dla twojego miejsca publicznego
Odkryj kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze dozownika do mydła dla miejsca publicznego. Informacje o różnorodności modeli, ich funkcjonalnościach oraz wskazówki, jak dopasować je do Twoich potrzeb.
Ostatnie wpisy