Kredyt dla młodych małżeństw – czy pary mają lepiej?

Kredyt dla młodych małżeństw – czy pary mają lepiej?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Uzyskanie kredytu często bywa dość problematyczne. Nie każdy dysponuje bowiem dobrą zdolnością kredytową. Sytuacja wygląda jednak znacznie bardziej optymistycznie w przypadku małżeństw. Wówczas można wspólnie zaciągnąć zobowiązanie, a banki zgadzają się chętniej na taką operację. Od czego dokładnie zależy ta kwestia w przypadku młodych małżeństw?

Kredyty dla małżeństw

W przypadku młodych małżeństw wzięcie kredytu jest łatwiejsze niż w sytuacji, gdy stara się o niego singiel lub dwie osoby będące w nieformalnym związku. Para dysponuje bowiem jednym gospodarstwem domowym, a jej zdolność kredytowa wyliczana jest wspólnie. Z tego powodu banki chętniej zgadzają się na przyznanie kredytu, bo wiedzą, że jego spłata będzie finansowana z dwóch pensji. W ten sposób można również uzyskać większą sumę pieniędzy.

Młode małżeństwa decydują się najczęściej na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Zdarza się jednak, że potrzebują one pieniędzy na podróż poślubną, samochód czy inne wydatki związane ze startem w nowe życie. Bez względu na typ zobowiązania, mają one znacznie większą szansę na uzyskanie pieniędzy niż osoby samotne lub w nieformalnych związkach. Małżeństwa mogą również rozliczać się z podatków wspólnie, co często skutkuje obniżeniem ponoszonych kosztów.

Więcej o możliwościach zaciągnięcia kredytu przez młode małżeństwa dowiesz się tutaj: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-dla-mlodych-malzenstw/.

Co bierze się pod uwagę podczas wyliczania kredytu dla małżeństwa?

Przed przyznaniem kredytu, bez względu na jego rodzaj, konieczne jest wzięcie pod uwagę kilku czynników. Na ich podstawie wylicza się zdolność kredytową i określa wysokość rat. Są to takie informacje, jak:

  • historia kredytowa małżonków,
  • zarobki obu osób,
  • wydatki ponoszone na domowników,
  • koszty utrzymania gospodarstwa domowego,
  • rodzaj zatrudnienia i czas jego trwania.

Warto, by choć jedno z małżonków było zatrudnione na umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. Wówczas bank znacznie przychylniej spojrzy na sytuację finansową potencjalnych kredytobiorców. W nieco trudniejszej sytuacji są osoby na umowach cywilnoprawnych czy prowadzące własną działalność gospodarczą. Ich szansa na przyznanie kredytu jest jednak większa, gdy wnioskują o to z mężem lub żoną. Ryzyko utraty pracy przez dwie osoby jest wówczas znacznie mniejsze, dlatego banki chętniej decydują się na udostępnienie pieniędzy.

Jeśli nie wiesz, jakie wymagania mają konkretne banki, zapoznaj się ze stroną internetową https://finanse.rankomat.pl/kredyty/hipoteczne/. Pozwala ona na porównanie dostępnych propozycji i wybranie takiej, która trafi w Wasze gusta. Mowa tu zarówno o oprocentowaniu, jak i zasadach przyznawania kredytu czy możliwości jego wcześniejszej spłaty. Przed zdecydowaniem się na daną ofertę warto przeanalizować wszystkie czynniki i sprawdzić propozycje co najmniej kilku banków. Dzięki porównywarkom internetowym można zrobić to znacznie szybciej, zupełnie bez wychodzenia z domu.

Fot. pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rolety i tkaniny zaciemniające – odśwież pomieszczenie
Rolety i tkaniny zaciemniające – odśwież pomieszczenie
Odświeżenie pomieszczenia po zimie nie zawsze wiąże się z jego gruntownym remontem. Czasem naprawdę wystarczy rezygnacja z firan na rzecz zasłon zaciemniających. Jakie są ich zalety?
Jak zrobić domowy pasztet wielkanocny?
Jak zrobić domowy pasztet wielkanocny?
Poszukujesz sprawdzonego przepisu na idealny pasztet na Wielkanoc? Oto on!
Na co zwrócić uwagę przy wyposażeniu garderoby?
Na co zwrócić uwagę przy wyposażeniu garderoby?
W trakcie kompletowania wyposażenia garderoby zawsze dobrze jest zwrócić uwagę na to, by była ona przygotowana zgodnie z zapotrzebowaniem danego […]
Ostatnie wpisy