Huśtawka dla dzieci – zabawa dla starszych i młodszych

RODZINA
Huśtawka dla dzieci – zabawa dla starszych i młodszych
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ciepło, słońce świeci, pogoda zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu, a dziecko nadal siedzi w pokoju i nie chce się bawić. Jak zachęcić malucha do zabawy? Warto w ogrodzie postawić huśtawkę, która daje wiele radości i poczucie wolności podczas kołysania się w szybkim tempem nad ziemią.

Popularne rodzaje huśtawek

Najbardziej popularnym modelem huśtawki jest huśtawka deskowa, na której dziecko siedzi na dość prostym, wąskim siedzisku, najczęściej wykonanym z tworzywa sztucznego. Huśtawki są dostępne jako pojedyncze lub podwójne modele. Dużą popularnością cieszą się też tak zwane bocianie gniazda. Można znaleźć huśtawki podwójne, które składają się z płaskiego siedziska i bocianiego gniazda. Są też huśtawki rodzinne idealnie nadające się dla najmłodszych. Pojedyncze huśtawki są odpowiednie dla rodzin z jednym dzieckiem lub małych ogrodów. Podwójne można ustawić na większej powierzchni. Idealne są dla rodzeństwa w podobnym wieku.

Jaką wybrać huśtawkę do ogrodu?

Pojedyncza huśtawka to oszczędność miejsca i prosta konstrukcja. Na podwójnej mogą bawić się wspólnie dzieciaki, a więc nie będzie problemu z kłótniami. Oczywiście model musi być dopasowany do wielkości ogrodu. Jeśli ktoś nie musi się przejmować przestrzenią, to idealnym rozwiązaniem jest podwójna huśtawka z dodatkowym bocianim gniazdem. W jednym czasie mogą się huśtać trzy osoby jednocześnie. Należy wybierać spośród solidnie wykonanych modeli, które są bezpieczne dla dzieciaków. Zabawki dziecięce muszą posiadać niezbędne atesty i certyfikaty, które gwarantują bezpieczeństwo podczas zabawy. Konstrukcja musi być stabilna i wytrzymała. Ciekawe opcje można znaleźć na stronie https://www.avisplacezabaw.pl/produkty/hustawki. Ważna jest też regularna konserwacja, aby przetrwała ona wiele lat.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo podczas zabawy

Ważniejsza niż sam materiał jest wysoka jakość. Żadne elementy nie mogą odstawać, a liny muszą być stabilne i dobrze przymocowane do huśtawki. Przed zakupem trzeba też zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie. Jest to szczególnie ważne, jeśli starsze rodzeństwo lub dorośli chcą od czasu do czasu korzystać i się trochę pobujać. Niektóre huśtawki wytrzymują obciążenie do 50 kg, a inne do 70 kg. Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć obszar, na którym huśtawka ma stanąć. Bezpośrednio w pobliżu huśtawki nie powinny znajdować się ogrodzenia, meble ogrodowe ani narzędzia. Zalecana jest minimalna odległość ze wszystkich stron wynosząca 2 metry plus długość liny. Istotne jest również, aby powierzchnia pod i wokół huśtawki była jak najbardziej płaska i miękka. Dlatego trawnik lub beton nie są tutaj dobrym wyborem. Zamiast tego odpowiedni jest piasek lub drobny żwirek. Można też wybrać specjalne maty, które są wykładane na publicznych placach zabaw.

Fot.: Aaron Burden/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wegańska wersja kolacji Wigilijnej – na jakie potrawy postawić?
Wegańska wersja kolacji Wigilijnej – na jakie potrawy postawić?
Wegańska wigilia – sprawdź czym zastąpić mięsne potrawy i jak wyeliminować jajko z przepisów. Nasze propozycje posmakują całej rodzinie!
Porady na wybór idealnych krzeseł technorattanowych do twojego ogrodu
Porady na wybór idealnych krzeseł technorattanowych do twojego ogrodu
Odkryj sekrety wyboru najbardziej odpowiednich krzeseł technorattanowych, które dodadzą uroku twojemu ogrodu. Poradnik ze wskazówkami i sugestiami, jak wybrać krzesła, które będą nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i trwałe.
Czy mleko w proszku jest zdrowe?
Czy mleko w proszku jest zdrowe?
Czy warto spożywać mleko w proszku, czy też lepiej się go wystrzegać? Podpowiadamy.
Ostatnie wpisy