Huśtawka dla dzieci – zabawa dla starszych i młodszych

RODZINA
Huśtawka dla dzieci – zabawa dla starszych i młodszych
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ciepło, słońce świeci, pogoda zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu, a dziecko nadal siedzi w pokoju i nie chce się bawić. Jak zachęcić malucha do zabawy? Warto w ogrodzie postawić huśtawkę, która daje wiele radości i poczucie wolności podczas kołysania się w szybkim tempem nad ziemią.

Popularne rodzaje huśtawek

Najbardziej popularnym modelem huśtawki jest huśtawka deskowa, na której dziecko siedzi na dość prostym, wąskim siedzisku, najczęściej wykonanym z tworzywa sztucznego. Huśtawki są dostępne jako pojedyncze lub podwójne modele. Dużą popularnością cieszą się też tak zwane bocianie gniazda. Można znaleźć huśtawki podwójne, które składają się z płaskiego siedziska i bocianiego gniazda. Są też huśtawki rodzinne idealnie nadające się dla najmłodszych. Pojedyncze huśtawki są odpowiednie dla rodzin z jednym dzieckiem lub małych ogrodów. Podwójne można ustawić na większej powierzchni. Idealne są dla rodzeństwa w podobnym wieku.

Jaką wybrać huśtawkę do ogrodu?

Pojedyncza huśtawka to oszczędność miejsca i prosta konstrukcja. Na podwójnej mogą bawić się wspólnie dzieciaki, a więc nie będzie problemu z kłótniami. Oczywiście model musi być dopasowany do wielkości ogrodu. Jeśli ktoś nie musi się przejmować przestrzenią, to idealnym rozwiązaniem jest podwójna huśtawka z dodatkowym bocianim gniazdem. W jednym czasie mogą się huśtać trzy osoby jednocześnie. Należy wybierać spośród solidnie wykonanych modeli, które są bezpieczne dla dzieciaków. Zabawki dziecięce muszą posiadać niezbędne atesty i certyfikaty, które gwarantują bezpieczeństwo podczas zabawy. Konstrukcja musi być stabilna i wytrzymała. Ciekawe opcje można znaleźć na stronie https://www.avisplacezabaw.pl/produkty/hustawki. Ważna jest też regularna konserwacja, aby przetrwała ona wiele lat.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo podczas zabawy

Ważniejsza niż sam materiał jest wysoka jakość. Żadne elementy nie mogą odstawać, a liny muszą być stabilne i dobrze przymocowane do huśtawki. Przed zakupem trzeba też zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie. Jest to szczególnie ważne, jeśli starsze rodzeństwo lub dorośli chcą od czasu do czasu korzystać i się trochę pobujać. Niektóre huśtawki wytrzymują obciążenie do 50 kg, a inne do 70 kg. Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć obszar, na którym huśtawka ma stanąć. Bezpośrednio w pobliżu huśtawki nie powinny znajdować się ogrodzenia, meble ogrodowe ani narzędzia. Zalecana jest minimalna odległość ze wszystkich stron wynosząca 2 metry plus długość liny. Istotne jest również, aby powierzchnia pod i wokół huśtawki była jak najbardziej płaska i miękka. Dlatego trawnik lub beton nie są tutaj dobrym wyborem. Zamiast tego odpowiedni jest piasek lub drobny żwirek. Można też wybrać specjalne maty, które są wykładane na publicznych placach zabaw.

Fot.: Aaron Burden/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Świąteczne dekoracje okna w kuchni
Świąteczne dekoracje okna w kuchni
Boże Narodzenie nadchodzi wielkimi krokami. Sprawdź, w jaki sposób możesz przyozdobić swoje kuchenne okno, by jeszcze bardziej wprowadzić się w wyjątkowy nastrój oczekiwania na Gwiazdkę!
Jak nowocześnie urządzić mieszkanie z antresolą?
Jak nowocześnie urządzić mieszkanie z antresolą?
Jak urządzić małe mieszkanie w stylu nowoczesnym? Sprawdź, o jakie elementy musisz zadbać, by Twój apartament prezentował się doskonale i maksymalnie wykorzystaj dostępną przestrzeń.
Czy można zrobić ciasto drożdżowe z drożdży instant?
Czy można zrobić ciasto drożdżowe z drożdży instant?
Uwielbiasz ciasto drożdżowe, ale za każdym razem, gdy próbujesz je przygotować, nie jest tak puszyste i delikatne jakbyś chciała? Sprawdź, jak przygotować idealne ciasto z suchych drożdży, które możesz przechowywać w szafce!
Ostatnie wpisy