Reklamy Allegro Ads – czym są i czy warto z nich korzystać?

Reklamy Allegro Ads – czym są i czy warto z nich korzystać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Allegro Ads to szansa na dotarcie do nowych klientów i zwiększenie liczby sprzedanych produktów. Na czym polega działanie tego narzędzia i jak z niego korzystać? Sprawdź nasze wskazówki!

Allegro należy do największych platform zakupowych w Polsce. Każdego dnia pojawia się tam wiele tysięcy użytkowników w poszukiwaniu najlepszej i najbardziej korzystnej oferty. Nie brakuje sprzedawców, którzy proponują podobne produkty w konkurencyjnych cenach. W tłumie łatwo się ginie, prawda? Szczególnie gdy są to tłumy w przestrzeni internetowej. Jak wyróżnić się na tle innych i zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania właśnie z naszej oferty? Trzeba postawić na sprawdzone działania reklamowe.

Poznajcie Allegro Ads

Oczywiście reklamowanie się na Allegro nie jest konieczne, jednak jest to typ takich działań, które nie zaszkodzą, a zdecydowanie pomogą. Jeśli chcemy wyróżnić się na słynnej platformie zakupowej, powinniśmy skorzystać z dedykowanych narzędzi. Allegro stworzyło własny system – Allegro Ads – który pomaga w promowaniu produktów w obrębie witryny.

Reklamy Allegro Ads są spersonalizowane i pojawią się kontekstowo w odpowiedzi na wyszukiwania użytkowników, dzięki czemu cechują się dopasowaniem do potrzeb odbiorców. Co ważne, jeżeli zdecydujemy się na korzystanie z Allegro Ads, będziemy płacić tylko za kliknięcie w naszą reklamę, a nie za same jej wyświetlenie. Takie rozwiązanie jest najkorzystniejsze dla producentów i sprzedawców.

Do wyboru mamy kilka form reklam na Allegro:

  • Ads Link – reklamy prowadzące do stron zewnętrznych,
  • reklama graficzna – pozwala wesprzeć sprzedaż i rozpoznawalność wybranych produktów,
  • Ads 4 Brands – przydatna firmom, które korzystają z usług dystrybutorów,
  • Ads Network – sieć reklamowa Allegro umożliwiająca wyświetlanie reklam poza platformą, na przykład w Google lub na Facebooku.

Jakie są zalety korzystania z Allegro Ads? Przede wszystkim ten rodzaj promocji pomaga zwiększyć sprzedaż, co przekłada się na szybkie efekty w postaci wyższych zysków. Wpływa również na wzmocnienie pozycji lidera, co jest znaczące w przypadku tak rozbudowanej platformy, na której nie brakuje konkurencji. Ponadto umożliwia zaprezentowanie nowych produktów.

Jak jeszcze można reklamować się w internecie?

Nawet jeśli ze swoimi produktami nie wychodzimy poza Allegro, to i tak możemy pomyśleć o reklamowaniu się w innych przestrzeniach. Pomoże nam to w budowaniu rozpoznawalności marki i docieraniu do kolejnych klientów. W tym celu warto wykorzystywać inne platformy, które ułatwiają promowanie, na przykład Google czy Facebook, które zrzeszają miliony użytkowników. Ciekawym sposobem na zaprezentowanie swoich produktów są reklamy wideo, które możemy stworzyć przy pomocy Youtube Ads. Czym jest Youtube Ads? To narzędzie stworzone właśnie z myślą o YouTube. Wizualna forma przekazu marketingowego, łącząca formę obrazu i dźwięku, o wiele lepiej zapada w pamięci odbiorców, przez co bardziej budzi ich zainteresowanie.

Zdjęcie główne: Firmbee.com/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak nowoczesne rozwiązania w systemach wentylacyjnych wpływają na estetykę wnętrz?
Jak nowoczesne rozwiązania w systemach wentylacyjnych wpływają na estetykę wnętrz?
Poznaj technologie wentylacyjne zmieniające estetykę wnętrz – charakterystyka nowoczesnych rozwiązań i ich wpływ na design pomieszczeń.
Słodki stół – czym jest i czy warto skorzystać z tej atrakcji na przyjęciu?
Słodki stół – czym jest i czy warto skorzystać z tej atrakcji na przyjęciu?
Planujesz przyjęcie? Chcesz zaskoczyć zaproszonych gości? Podpowiadamy, jak w prosty i zarazem niebanalny sposób zaserwować niezwykle apetyczne słodkie przekąski, które nie tylko będą rozpieszczały podniebienia bliskich, ale także staną się niepowtarzalną ozdobą przyjęcia.
Domowe obowiązki w formie zabawy – 6 sposobów!
Domowe obowiązki w formie zabawy – 6 sposobów!
Dzieci z pewnością będą nam chętniej pomagać, jeśli domowe obowiązki przedstawimy w formie zabawy. Sprawdź nasze sposoby, jak to zrobić!
Ostatnie wpisy