Sposób na zmęczone i suche oczy

RODZINA
Sposób na zmęczone i suche oczy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca przy komputerze, suche powietrze, klimatyzacja mogą powodować suchość i podrażnienie oczu. Jak pomóc suchym i zmęczonym oczom?

Krople i okłady

Krople są najszybszym sposobem na zmęczone oczy i najwygodniejszym. Można je kupić w każdej aptece, warto jednak zaufać sprawdzonym produktom. Nie wolno eksperymentować z naszym wzrokiem. Okłady natomiast można wykonać w domu. Doskonale sprawdzi się zaparzona torebka herbaty, rumianek czy bławatek. Wystarczy zaparzyć esencję i położyć torebki na powiekach. 

Żelowe okulary i masaż oczu

Dostępne w aptekach i drogeriach żelowe okulary są świetne na zmęczone oczy. Należy przechowywać je w lodówce i nakładać schłodzone. Masaż również jest dobrym rozwiązaniem. Można go wykonać przykładając palec wskazujący w zewnętrzny kącik oka i masując okrężnymi ruchami to miejsce przez dwie minuty. Regularnie i prawidłowo wykonywany masaż pozwoli na szybką regenerację wzroku.

Profilaktyka

Zmęczenie oczu nie pojawia się bez przyczyny, a jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć. Należy mrugać częściej, szczególnie jeśli pracujemy przed komputerem i co jakiś czas oderwać wzrok od ekranu. Optycy zalecają regularną suplementację witaminy A. Warto także zmniejszyć czas spędzany przed komputerem i telefonem do koniecznego minimum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Od studiów do pierwszej pracy – jak Kreator CV wspiera świeżych absolwentów?
Od studiów do pierwszej pracy – jak Kreator CV wspiera świeżych absolwentów?
W momencie, gdy kończysz studia i wkraczasz w świat pracy, jednym z najważniejszych dokumentów, który trzeba przygotować, jest profesjonalne CV. Jak jednak stworzyć imponujące CV, gdy doświadczenie zawodowe jest ograniczone? Tutaj z pomocą przychodzi Kreator CV!
Szukamy dzieła sztuki na ścianę – gdzie można znaleźć autentyczne obrazy?
Szukamy dzieła sztuki na ścianę – gdzie można znaleźć autentyczne obrazy?
Wielu z nas marzy o posiadaniu na swojej ścianie oryginalnego dzieła sztuki. Jednak, gdzie szukać autentycznych obrazów?
Ile czasu piec łososia?
Ile czasu piec łososia?
Przez ile czasu pieczesz zwykle łososia? Sprawdź, czy robisz to dobrze!
Ostatnie wpisy