Sposób na zmęczone i suche oczy

RODZINA
Sposób na zmęczone i suche oczy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca przy komputerze, suche powietrze, klimatyzacja mogą powodować suchość i podrażnienie oczu. Jak pomóc suchym i zmęczonym oczom?

Krople i okłady

Krople są najszybszym sposobem na zmęczone oczy i najwygodniejszym. Można je kupić w każdej aptece, warto jednak zaufać sprawdzonym produktom. Nie wolno eksperymentować z naszym wzrokiem. Okłady natomiast można wykonać w domu. Doskonale sprawdzi się zaparzona torebka herbaty, rumianek czy bławatek. Wystarczy zaparzyć esencję i położyć torebki na powiekach. 

Żelowe okulary i masaż oczu

Dostępne w aptekach i drogeriach żelowe okulary są świetne na zmęczone oczy. Należy przechowywać je w lodówce i nakładać schłodzone. Masaż również jest dobrym rozwiązaniem. Można go wykonać przykładając palec wskazujący w zewnętrzny kącik oka i masując okrężnymi ruchami to miejsce przez dwie minuty. Regularnie i prawidłowo wykonywany masaż pozwoli na szybką regenerację wzroku.

Profilaktyka

Zmęczenie oczu nie pojawia się bez przyczyny, a jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć. Należy mrugać częściej, szczególnie jeśli pracujemy przed komputerem i co jakiś czas oderwać wzrok od ekranu. Optycy zalecają regularną suplementację witaminy A. Warto także zmniejszyć czas spędzany przed komputerem i telefonem do koniecznego minimum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Twórcze hobby dla równowagi i rozwoju osobistego
Twórcze hobby dla równowagi i rozwoju osobistego
W natłoku codziennych obowiązków i stresu, ważne jest znalezienie czasu na działania, które stymulują naszą kreatywność, rozwijają umiejętności i przynoszą wewnętrzną równowagę. Twórcze hobby mogą być doskonałym narzędziem do osiągnięcia tego celu.
Porady na wybór idealnych krzeseł technorattanowych do twojego ogrodu
Porady na wybór idealnych krzeseł technorattanowych do twojego ogrodu
Odkryj sekrety wyboru najbardziej odpowiednich krzeseł technorattanowych, które dodadzą uroku twojemu ogrodu. Poradnik ze wskazówkami i sugestiami, jak wybrać krzesła, które będą nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i trwałe.
Karkówka z grilla elektrycznego – jak przygotować?
Karkówka z grilla elektrycznego – jak przygotować?
Smak lata kojarzy Ci się z grillowaną karkówką i już nie możesz się doczekać letnich wieczorów przy grillowaniu? Sprawdź, jak przygotować wyśmienitą karkówkę na grillu elektrycznym już dziś!
Ostatnie wpisy