Ubezpieczenie na życie dla dziecka – co wybrać?

RODZINA
Ubezpieczenie na życie dla dziecka – co wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci żyły długo i zdrowo, dlatego ubezpieczenie na życie dziecka może nie wydawać się najważniejszym priorytetem. Warto jednak wziąć je pod uwagę, ponieważ może ono działać także jako narzędzie inwestycyjne dla Twoich dzieci. Dowiedz się więcej o tym rodzaju ubezpieczenia na życie i sprawdź, czy jest to właściwy wybór dla Twojej rodziny.

Na czym polega polisa na życie dla dziecka?

Podobnie jak polisa ubezpieczeniowa na życie dla osoby dorosłej, polisa ubezpieczeniowa na życie dla dziecka jest umową z firmą ubezpieczeniową. Składki są płacone zazwyczaj co miesiąc lub co roku w zamian za zapewnienie, że firma ubezpieczeniowa wypłaci świadczenie w przypadku śmierci dziecka lub zrealizuje inne zapisy umieszczone w umowie.

Czym różni się polisa dla dziecka od polisy dla dorosłych?

W przypadku polisy ubezpieczeniowej dla osoby dorosłej posiadacz jest zazwyczaj osobą ubezpieczoną. W przypadku polisy dla dziecka, dziecko jest ubezpieczone, ale rodzic, dziadek lub opiekun prawny jest ubezpieczającym. Właściciel polisy może być również beneficjentem, który otrzymuje wypłatę w przypadku śmierci ubezpieczonego dziecka.

Do jakiego momentu obowiązuje ubezpieczenie na życie dla dziecka?

Polisy ubezpieczeniowe na życie dla dzieci są zazwyczaj polisami na całe życie, co oznacza, że będą one zapewniać dożywotnią ochronę ubezpieczeniową tak długo, jak opłacane są składki. Są one zazwyczaj gwarantowane, co oznacza, że ich wysokość nie wzrasta wraz z upływającym czasem. Oprócz tego część składki przeznaczana jest na budowanie wartości pieniężnej, do której można mieć dostęp za życia dziecka z dowolnego powodu.

Polisa na życie dla dziecka – czy warto się na nią zdecydować?

Największą zaletą polisy na życie dla dziecka jest gwarancja, że będzie miało zapewnioną ochronę ubezpieczeniową, nawet jeśli nabawi się problemów zdrowotnych w późniejszym okresie życia. 

Jednym z często wybieranych formatów jest NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. To rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, ponieważ zwykła, roczna składka wynosi nie więcej niż 300 złotych, a pociechy są otoczone ochroną, na przykład w trakcie wykonywania ulubionych zajęć pozaszkolnych – uprawiania sportu czy wycieczek. Sprawia to, że polisa NNW jest bardzo atrakcyjną propozycją.

Warto także zauważyć, że ubezpieczyciele proponują inny rodzaj polisy, która chroni nie tylko dzieci, lecz także rodziców. Nierzadko zdarzają się sytuacje, że najmłodsi wskutek nieuwagi mogą zniszczyć dość drogi sprzęt, na przykład elektroniczny, lub uszkodzić mienie należące do kogoś innego. Aby uniknąć kosztownej rekompensaty kosztów naprawy lub wymiany jakichś dóbr, warto zdecydować się na ubezpieczenie, które pokryje straty na wypadek, gdy dziecko coś zepsuje. To również interesująca propozycja dla rodziców szukających dobrego ubezpieczenia. 

Jaką polisę na życie dla dziecka wybrać?

Decydując się na polisę dla dziecka, warto wybrać ofertę, która będzie spełniać oczekiwania rodziców, a także charakteryzować się konkurencyjnością, w porównaniu z pakietami pozostałych usługodawców. Aby znaleźć taki typ ubezpieczenia, warto zapoznać się z zestawieniem na portalu https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/. Znajdują się tam oferty od najlepszych ubezpieczycieli, co pozwala porównać je ze sobą i wybrać tę, która jest najkorzystniejsza. Po więcej informacji na temat polisy na życie dla dzieci warto sprawdzić stronę https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/polisa-na-zycie-dla-dziecka-co-wybrac/81.html.

Zdjęcie główne: Marisa Howenstine/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak udekorować stół na święta wielkanocne?
Jak udekorować stół na święta wielkanocne?
Stół to miejsce, w którym rozpoczniemy wspólne świętowanie. Jak go przyozdobić, aby odzwierciedlał świąteczny nastrój? Podpowiadamy!
Jak taniej robić zakupy spożywcze?
Jak taniej robić zakupy spożywcze?
Podpowiadamy, jakie metody możesz zastosować, aby w ciągu miesiąca zaoszczędzić na zakupach spożywczych nawet kilkaset złotych.
Jak przechowywać swetry, żeby ich nie niszczyć?
Jak przechowywać swetry, żeby ich nie niszczyć?
Uwielbiasz swetry? Wiesz, jak je przechowywać, żeby ich nie zniszczyć? Podpowiadamy!
Ostatnie wpisy