Zakwas na żurek z ekologicznej mąki żytniej

Zakwas na żurek z ekologicznej mąki żytniej
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Żurek to jedna z tradycyjnych zup, będąca podstawą naszej rodzimej kuchni. Kojarzona przede wszystkim ze świętami Wielkanocnymi, jest równie chętnie przygotowywana na co dzień, stanowiąc wyrazistą propozycję na pyszny, domowy obiad. Aby posiadał odpowiedni smak, najlepiej przygotować go na bazie naturalnego zakwasu na żurek z ekologicznej mąki żytniej. Dlaczego?

Ekologiczna mąka żytnia

Do przygotowania zakwasu na żurek, najlepiej jest posłużyć się ekologiczną mąką żytnią. Niestety, bardzo często produkty zbożowe niskiej jakości poprzez inwazyjny proces produkcji są pozbawione większości składników odżywczych, posiadają szereg sztucznych barwników i konserwantów. Zawartość chemicznych dodatków może mieć bezpośredni wpływ na wstrzymanie naturalnie zachodzącego procesu fermentacji podczas produkcji zakwasu. Chcąc mieć pewność, że nasz żurek będzie charakteryzował się nie tylko wspaniałym smakiem, ale także drogocennymi składnikami odżywczymi sięgnijmy po ekologiczną mąkę żytnią (przeczytaj więcej na: https://sklep-ekohillar.pl/-ZYTNIE-c39.

Właściwości ekologicznej mąki żytniej

Mąka pochodząca z ekologicznych upraw cechuje się w pełni naturalnym składem. Dzięki temu możemy mieć pewność, że maksymalna ilość składników odżywczych zostanie przyswojona przez nasz organizm wraz z pożywieniem. Mąka żytnia razowa to przede wszystkim źródło:

  • łatwo przyswajalnego białka,
  • aminokwasów i kwasów tłuszczowych,
  • witamin A,B, E i PP,
  • żelaza, wapnia i potasu.

Składniki odżywcze znajdujące się w życie wzmacniają nasz organizm od środka, pozytywnie wpływają na kości i zęby, dodają siły oraz wspierają budowę masy mięśniowej.

Ekologiczna mąka żytnia

Dzięki drobno zmielonemu ziarnu, ekologiczna mąka żytnia nada się doskonale do przygotowania domowego zakwasu oraz nada mu odpowiedniej konsystencji. Zachwyci smakiem, a także bogactwem dobroczynnych składników. Należy pamiętać, że wybierając naturalne składniki najwyższej jakości, inwestujemy w zdrowie i dobre samopoczucie nasze i naszych bliskich. Warto zaufać profesjonalistom!

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak korzystać z online wyszukiwarki ksiąg wieczystych – przewodnik krok po kroku
Jak korzystać z online wyszukiwarki ksiąg wieczystych – przewodnik krok po kroku
Przekonaj się, jak korzystać z online wyszukiwarki ksiąg wieczystych. Krok po kroku przewodnik, który pozwoli Ci na łatwe i bezproblemowe przeszukiwanie danych nieruchomości.
Biurko regulowane elektrycznie – dla rodzica i dziecka: ergonomia i komfort
Biurko regulowane elektrycznie – dla rodzica i dziecka: ergonomia i komfort
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak może ono zadbać o zdrowie i komfort Twojej rodziny.
Jak rozpoznać, kiedy twoje urządzenie klimatyzacyjne potrzebuje profesjonalnego serwisu?
Jak rozpoznać, kiedy twoje urządzenie klimatyzacyjne potrzebuje profesjonalnego serwisu?
Czy Twoje urządzenie klimatyzacyjne działa poprawnie? Dowiedz się, jakie symptomy mogą wskazywać na konieczność skorzystania z profesjonalnego serwisu klimatyzacji.
Ostatnie wpisy