Drzwi i brama garażowa – jak wybrać?

Drzwi i brama garażowa – jak wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przed Tobą decyzja, jakie drzwi oraz jaką bramę garażową kupić? Które modele wziąć pod uwagę? Jakie parametry są ważne? Czy kolor i styl budynku jest istotny, czy to sprawa drugorzędna? Ułatwimy Ci ten wybór, ale musisz się zapoznać z naszymi wskazówkami. Po ich lekturze będziesz już wiedział, jak się zabrać na te zakupy!

Wymiary otworu na drzwi i bramę garażową

Na rynku dostępne są różne rodzaje drzwi i bram garażowych. W zależności od potrzeb możesz się zdecydować na bramy garażowe segmentowe (najwytrzymalsze, zajmujące mało miejsca podczas otwierania i zamykania), rolowane (działają na tej samej zasadzie co rolety okienne; korzystanie jest bezproblemowe, nie wymagają dodatkowej przestrzeni), uchylne (najpopularniejsze; potrzebują trochę miejsca do całkowitego otwarcia), a także na drzwi zewnętrzne oraz drzwi wewnątrzklatkowe. Przed zakupem zmierz dokładnie otwór, bo to między innymi jego wymiary będą wpływały na wybór konkretnego modelu bramy oraz drzwi i możliwości montażowe.

Bezpieczeństwo – bez tego ani rusz!

Ważnym czynnikiem przy zakupie drzwi i bramy garażowej jest bezpieczeństwo. Elementy te muszą być solidne i trudne do sforsowania. Powinny posiadać antywyważeniowe zamki, automatykę zabezpieczającą przed zgnieceniem palców oraz systemy antywłamaniowe.

Styl i kolor mają duże znaczenie

Nie bez znaczenia jest też to, by tak samo drzwi, jak i bramy prowadzące do garażu były dopasowane kolorystycznie i stylistycznie do całego budynku. Zwróć uwagę nie tylko na ich ogólny design, ale również na dodatkowe ozdobniki i ciekawe detale. Na szczęście wybór produktów jest na tyle duży, że z pewnością wybierzesz idealny dla siebie.

Materiał – kilka możliwości do wyboru

Drzwi i bramy garażowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak między innymi drewno, stal, aluminium, PVC. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Drzwi i bramy z aluminium są odporne na korozję, lekkie oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Z kolei z PCV są trwałe i odporne na wilgoć, co sprawia, że idealnie się sprawdzą w przypadku garaży znajdujących się w pobliżu wody. Natomiast te wykonane z drewna są estetyczne, ale wymagają regularnego konserwowania.

Izolacja termiczna i akustyczna

W tym wszystkim nie zapomnij o izolacji termicznej oraz akustycznej. Dobrej jakości – i odpowiednio dobrane – drzwi i bramy do garażu minimalizują nie tylko straty ciepła, ale i ewentualny hałas. 

Określ swój budżet

Na koniec zostaje jeszcze cena. Oczywiście jest ona w znacznym stopniu uzależniona od powyższych parametrów. Pamiętaj jednak, by ustalić wcześniej swoje możliwości finansowe, tak by nie przekroczyć założonego budżetu, ale też by nie rezygnować z określonych cech.

Weź nasze wskazówki pod uwagę i wybierz drzwi zewnętrzne, wewnątrzklatkowe oraz bramy garażowe! Powodzenia!

Fot.: Erik Mclean/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie detale wpłyną na wystrój salonu?
Jakie detale wpłyną na wystrój salonu?
Te elementy mają wpływ na to, jak postrzegany jest Twój salon. Przeczytaj o znaczeniu detali w aranżacji wnętrz.
Betonowe meble – gdzie je wstawić?
Betonowe meble – gdzie je wstawić?
Meble betonowe to prawdziwy hit, jeśli chodzi o trendy w aranżacji wnętrz. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na meble wykonane z betonu oraz gdzie je postawić, aby stworzyć niepowtarzalne wnętrze.
Jak utrzymać idealną czystość wody w basenie dzięki nowoczesnej technologii?
Jak utrzymać idealną czystość wody w basenie dzięki nowoczesnej technologii?
Sprawdź jak dzięki najnowocześniejszym technologiom możesz utrzymać krystaliczną czystość wody w twoim basenie. Poznaj możliwości określonych systemów i metod, by cieszyć się nieskazitelną wodą.
Ostatnie wpisy