Drzwi i brama garażowa – jak wybrać?

Drzwi i brama garażowa – jak wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przed Tobą decyzja, jakie drzwi oraz jaką bramę garażową kupić? Które modele wziąć pod uwagę? Jakie parametry są ważne? Czy kolor i styl budynku jest istotny, czy to sprawa drugorzędna? Ułatwimy Ci ten wybór, ale musisz się zapoznać z naszymi wskazówkami. Po ich lekturze będziesz już wiedział, jak się zabrać na te zakupy!

Wymiary otworu na drzwi i bramę garażową

Na rynku dostępne są różne rodzaje drzwi i bram garażowych. W zależności od potrzeb możesz się zdecydować na bramy garażowe segmentowe (najwytrzymalsze, zajmujące mało miejsca podczas otwierania i zamykania), rolowane (działają na tej samej zasadzie co rolety okienne; korzystanie jest bezproblemowe, nie wymagają dodatkowej przestrzeni), uchylne (najpopularniejsze; potrzebują trochę miejsca do całkowitego otwarcia), a także na drzwi zewnętrzne oraz drzwi wewnątrzklatkowe. Przed zakupem zmierz dokładnie otwór, bo to między innymi jego wymiary będą wpływały na wybór konkretnego modelu bramy oraz drzwi i możliwości montażowe.

Bezpieczeństwo – bez tego ani rusz!

Ważnym czynnikiem przy zakupie drzwi i bramy garażowej jest bezpieczeństwo. Elementy te muszą być solidne i trudne do sforsowania. Powinny posiadać antywyważeniowe zamki, automatykę zabezpieczającą przed zgnieceniem palców oraz systemy antywłamaniowe.

Styl i kolor mają duże znaczenie

Nie bez znaczenia jest też to, by tak samo drzwi, jak i bramy prowadzące do garażu były dopasowane kolorystycznie i stylistycznie do całego budynku. Zwróć uwagę nie tylko na ich ogólny design, ale również na dodatkowe ozdobniki i ciekawe detale. Na szczęście wybór produktów jest na tyle duży, że z pewnością wybierzesz idealny dla siebie.

Materiał – kilka możliwości do wyboru

Drzwi i bramy garażowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak między innymi drewno, stal, aluminium, PVC. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Drzwi i bramy z aluminium są odporne na korozję, lekkie oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Z kolei z PCV są trwałe i odporne na wilgoć, co sprawia, że idealnie się sprawdzą w przypadku garaży znajdujących się w pobliżu wody. Natomiast te wykonane z drewna są estetyczne, ale wymagają regularnego konserwowania.

Izolacja termiczna i akustyczna

W tym wszystkim nie zapomnij o izolacji termicznej oraz akustycznej. Dobrej jakości – i odpowiednio dobrane – drzwi i bramy do garażu minimalizują nie tylko straty ciepła, ale i ewentualny hałas. 

Określ swój budżet

Na koniec zostaje jeszcze cena. Oczywiście jest ona w znacznym stopniu uzależniona od powyższych parametrów. Pamiętaj jednak, by ustalić wcześniej swoje możliwości finansowe, tak by nie przekroczyć założonego budżetu, ale też by nie rezygnować z określonych cech.

Weź nasze wskazówki pod uwagę i wybierz drzwi zewnętrzne, wewnątrzklatkowe oraz bramy garażowe! Powodzenia!

Fot.: Erik Mclean/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Proste przepisy na dania kuchni azjatyckiej
Proste przepisy na dania kuchni azjatyckiej
Zaproś kuchnię azjatycką do swojej kuchni! Zobacz proste przepisy.
Przepisy na mięso na słodko
Przepisy na mięso na słodko
Mięso możemy przygotować na wiele różnych sposobów… pieczone, ostre, w sosie, z grilla, a także na słodko. Choć mogłoby się wydawać, że słodkie smaki nie pasują do mięsa, to nic bardziej mylnego! Podpowiadamy, jak przygotować pyszne mięso na słodko.
Optymalizacja uprawy roślin za pomocą profesjonalnego oświetlenia LED
Optymalizacja uprawy roślin za pomocą profesjonalnego oświetlenia LED
Poznaj wytyczne do efektywnej uprawy roślin przy użyciu nowoczesnego oświetlenia LED. Dowiedz się, jak profesjonalna optymalizacja może zwiększyć plon i poprawić kondycję Twoich roślin.
Ostatnie wpisy