Ile czasu piec łososia?

Ile czasu piec łososia?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pieczony łosoś, chociaż prosty w przygotowaniu, może być popisową potrawą na stole. Sekret w tym, żeby odpowiednio długo go piec. 

Czas ten powinien być różny w zależności od grubości kawałków ryby, sposobu jej zapiekania i oczywiście temperatury. Jak zrobić to dobrze? Podpowiadamy.

Pieczenie łososia – zasady

Choć pieczony łosoś nie wydaje się być trudnym daniem, to i tutaj panują zasady, których trzeba przestrzegać. Przede wszystkim ważna jest wielkość porcji, na które podzieliliśmy rybę. Im kawałek jest mniejszy, tym bardziej skraca się czas jego pieczenia. Jak wygląda to w praktyce? Co do zasady powinniśmy postępować tak, że:

  • cały filet o przeciętnej grubości wymaga pieczenia przez 30 do maksymalnie 35 minut – pamiętajmy jednak, że przy zwiększonej grubości należy czas zapiekania wydłużyć;
  • filet podzielony na kawałki piecze się krócej, bo ok. 20 minut;
  • dzwonka zaś wymagają obróbki termicznej przez ok. 15 minut.

Częstym problemem bywa to, że łososia bardzo łatwo jest wysuszyć, co negatywnie wpłynie na jego smak i konsystencję. Można więc zrobić go w folii, wówczas pieczemy od 20 do 40 minut, uwzględniając wielkość filetu, lub w naczyniu żaroodpornym. W ostatnim przypadku zaleca się pieczenie do 30 minut. Przewidywana temperatura to od 170 do 220 stopni Celsjusza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy wyposażeniu garderoby?
Na co zwrócić uwagę przy wyposażeniu garderoby?
W trakcie kompletowania wyposażenia garderoby zawsze dobrze jest zwrócić uwagę na to, by była ona przygotowana zgodnie z zapotrzebowaniem danego […]
Jak odkurzacz piorący może pomóc w walce z alergiami?
Jak odkurzacz piorący może pomóc w walce z alergiami?
W dzisiejszych czasach alergie stanowią poważny problem zdrowotny dla wielu osób, wpływając na ich codzienne funkcjonowanie i komfort życia.
Must have w każdym domu
Must have w każdym domu
Chcesz urządzić swój dom modnie i praktycznie? Oto kilka naszych propozycji na must have w każdym wnętrzu.
Ostatnie wpisy