Ile czasu piec łososia?

Ile czasu piec łososia?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pieczony łosoś, chociaż prosty w przygotowaniu, może być popisową potrawą na stole. Sekret w tym, żeby odpowiednio długo go piec. 

Czas ten powinien być różny w zależności od grubości kawałków ryby, sposobu jej zapiekania i oczywiście temperatury. Jak zrobić to dobrze? Podpowiadamy.

Pieczenie łososia – zasady

Choć pieczony łosoś nie wydaje się być trudnym daniem, to i tutaj panują zasady, których trzeba przestrzegać. Przede wszystkim ważna jest wielkość porcji, na które podzieliliśmy rybę. Im kawałek jest mniejszy, tym bardziej skraca się czas jego pieczenia. Jak wygląda to w praktyce? Co do zasady powinniśmy postępować tak, że:

  • cały filet o przeciętnej grubości wymaga pieczenia przez 30 do maksymalnie 35 minut – pamiętajmy jednak, że przy zwiększonej grubości należy czas zapiekania wydłużyć;
  • filet podzielony na kawałki piecze się krócej, bo ok. 20 minut;
  • dzwonka zaś wymagają obróbki termicznej przez ok. 15 minut.

Częstym problemem bywa to, że łososia bardzo łatwo jest wysuszyć, co negatywnie wpłynie na jego smak i konsystencję. Można więc zrobić go w folii, wówczas pieczemy od 20 do 40 minut, uwzględniając wielkość filetu, lub w naczyniu żaroodpornym. W ostatnim przypadku zaleca się pieczenie do 30 minut. Przewidywana temperatura to od 170 do 220 stopni Celsjusza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Od studiów do pierwszej pracy – jak Kreator CV wspiera świeżych absolwentów?
Od studiów do pierwszej pracy – jak Kreator CV wspiera świeżych absolwentów?
W momencie, gdy kończysz studia i wkraczasz w świat pracy, jednym z najważniejszych dokumentów, który trzeba przygotować, jest profesjonalne CV. Jak jednak stworzyć imponujące CV, gdy doświadczenie zawodowe jest ograniczone? Tutaj z pomocą przychodzi Kreator CV!
Jak wypełnić przestrzeń w dużym salonie?
Jak wypełnić przestrzeń w dużym salonie?
Duży salon to marzenie wielu osób. Przestronne wnętrza nie wiążą się w zasadzie z żadnymi ograniczeniami pod względem aranżacji, co gwarantuje dużą swobodę w planowaniu i urządzaniu pomieszczenia.
Jak wybrać idealne zasłony do ochrony twojej kuchni przed słońcem?
Jak wybrać idealne zasłony do ochrony twojej kuchni przed słońcem?
Usłyszcie sekret idealnej kuchni latem. Eksperckie porady na temat zasłon osłaniających twoją kuchnię przed upałem, zachowując jej przytulny i stylowy design.
Ostatnie wpisy