Jak myć powierzchnie metalowe?

Jak myć powierzchnie metalowe?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dbanie o czystość, choć konieczne, nie zawsze jest łatwe i oczywiste. Do każdej powierzchni trzeba dobrać odpowiedni środek myjący, aby jej nie zniszczyć. Inne detergenty stosuje się do ceramiki, inne do drewna, jeszcze inne do metalu. Nie bez znaczenia jest także przeznaczenie czyszczonego miejsca. Blaty myje się inaczej niż podłogi, dlatego chemia do sprzątania danych przestrzeni musi być dobrana do jej specyfiki. Zobacz, jak i czym myć metalowe powierzchnie.    

Metalowe blaty   

W kuchniach lokali gastronomicznych, warsztatach, a także w domach często można natknąć się na blaty wykonane z metalu. Jest to doskonały materiał na stół warsztatowy czy blat kuchenny, ponieważ nie jest porowaty, co pozwala utrzymać higienę, a do tego charakteryzuje się również wysoką wytrzymałością na zarysowania i wgniecenia. Źle dobrane i nieodpowiednio stosowane środki chemiczne do mycia powierzchni mogą jednak poważnie zniszczyć blat.

Uważaj na mleczka czyszczące z granulkami – mogą one pozostawić ślady na metalowych elementach i sprawić, że staną się one matowe i będą wyglądały na wiecznie brudne. Najlepiej do mycia blatów i innych metalowych elementów na przykład w kuchni nada się płyn uniwersalny do czyszczenia powierzchni. Zanim zastosujesz go na kuchennym blacie upewnij się jednak, że środek nie jest toksyczny i może być stosowany na powierzchniach, które mają styczność z żywnością.   

Metalowe podłogi   

Podłogi pokryte metalowymi panelami można spotkać między innymi w zakładach przemysłowych, magazynach czy warsztatach samochodowych. Metalowe płyty sprawdzają się w takich miejscach o wiele lepiej niż na przykład ceramiczne kafelki. Płytki podłogowe mogłyby się potłuc lub za mocno wytrzeć przez intensywną eksploatację, są po prostu za delikatne do miejsc, w których operuje się ciężkim sprzętem. Mycie podłóg metalowych w zakładach przemysłowych powinno odbywać się za pomocą odpowiednich do tego urządzeń. Wielkopowierzchniowych budynków nie sprząta się miotłą i mopem, a specjalnymi szorowarkami przemysłowymi. Dzięki temu jest to dużo szybsze, łatwiejsze i bardziej efektywne. Aby uniknąć korozji na metalu nie można używać zbyt dużych ilości wody, a zaraz po umyciu podłoga powinna zostać dokładnie osuszona. Zbyt mocne szorowanie może zetrzeć ochronną warstwę metalowej posadzki, przez co rdza może pojawiać się szybciej. Żeby zapobiec takiej sytuacji, nie używaj zbyt ostrych, twardych szczotek do szorowania podłóg. 

W mniejszych pomieszczeniach, na przykład w kuchni restauracyjnej czy w garażu możesz oczywiście używać tradycyjnych sprzętów do mycia podłóg. Pamiętaj jednak, żeby dokładnie odsączyć mop z nadmiaru wody, a po umyciu wytrzeć wszystkie miejsca, które wysychają dłużej niż kilka minut. 

Powierzchnie metalowe mają wiele zalet – są gładkie, przez co w porach nie osadza się brud i bakterie, są również bardzo wytrzymałe – nie pękają, nie tłuką się i nie niszczą tak łatwo, jak na przykład drewno czy ceramika. Pomimo ich trwałości, przy czyszczeniu należy uważać na to, jakie stosuje się środki chemiczne. Detergenty nieprzeznaczone do metalu mogą powodować jego korozję lub wchodzić w niebezpieczne reakcje, w których wytwarzają się szkodliwe opary. Do mycia powierzchni metalowych stosuj delikatne i dedykowane to tego materiału środki czyszczące.

Zdj. główne: Etienne Martin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tworzenie autentycznej włoskiej pizzy w domu z użyciem profesjonalnego pieca marki Hendi
Tworzenie autentycznej włoskiej pizzy w domu z użyciem profesjonalnego pieca marki Hendi
Odkryj jak przygotować autentyczną włoską pizzę w zaciszu swojego domu! Przekazujemy krok po kroku, jak za pomocą profesjonalnego pieca Hendi osiągnąć idealny smak i konsystencję tego włoskiego specjału.
Czy organizowanie przyjęcia na świeżym powietrzu jest skomplikowane?
Czy organizowanie przyjęcia na świeżym powietrzu jest skomplikowane?
Czy zastanawiałeś się, jak zorganizować niezapomniane przyjęcie na świeżym powietrzu? Dowiedz się, co jest potrzebne do zaplanowania idealnej imprezy na otwartym terenie.
Co przemawia na korzyść mieszkań od dewelopera?
Co przemawia na korzyść mieszkań od dewelopera?
W jakich aspektach przewagę nad rynkiem wtórnym ma rynek deweloperski?
Ostatnie wpisy