Jak pozbyć się szkodników z kuchni?

Jak pozbyć się szkodników z kuchni?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wróciło słońce, ciepłe dni, krótkie ubrania, kwiaty… A także owady i szkodniki? Przeciwdziałaj od razu, a z pewnością będzie Cię to kosztowało mniej nerwów i pieniędzy!

Karaluchy i prusaki

Jest przynajmniej kilka sposobów na pozbycie się tej plagi, ale musisz pamiętać, że karaluchy i prusaki są bardzo uciążliwymi i wytrzymałymi lokatorami. Jeśli zareagujesz na początku, prawdopodobnie uda Cię się ich pozbyć, więc nie zwlekaj. Skuteczny środek na karaluchy i prusaki musi mieć silne działanie, a najlepiej sprawdzi się połączenie dwóch lub trzech preparatów.

Domowe sposoby, takie jak rozsypywanie cukru pudru z sodą lub kruszenie liści laurowych mogą okazać się za mało intensywne. W walce z tymi szkodnikami najlepiej zastosować żel lub lep z wabikiem (pamiętaj, żeby użyć ich wieczorem, ponieważ karaluchy i prusaki żerują nocą) a do tego spray owadobójczy, który powinieneś mieć w pogotowiu podczas dnia.

Rybiki

Rybiki cukrowe z pewnością można nazwać mniej uprzykrzającą życie plagą szkodników w porównaniu do karaluchów i prusaków. Lubią wilgoć i ciepło, więc możesz spotkać je w kuchni i łazience. Zazwyczaj wychodzą nocą, a w ciągu dnia chowają się i są trudne do zlokalizowania. Żywią się resztkami zawierającymi cukry (np. okruchami ze stołu) i martwymi owadami, a dla człowieka nie stanowią zagrożenia, bo nie przenoszą chorób. Jeśli jednak ich obecność jest dla Ciebie uciążliwa, zainwestuj w preparaty na rybiki, które pomogą Ci szybko pozbyć się problemu.

Mole spożywcze

Mole są uciążliwe głównie ze względu na ich larwy, które można znaleźć między innymi w kaszach, ryżach i mąkach. Poza tym niszczą opakowania produktów i są aktywne w ciągu dnia, co bywa irytujące. W domu lęgną się najczęściej po przyniesieniu jaj wraz z produktami spożywczymi – warto więc dokładnie myć warzywa i owoce po zakupie.

Jeśli jednak te szkodniki już się u Ciebie pojawiły, zainwestuj w dobry preparat na mole i lep, który pomoże Ci wyłapać dorosłe osobniki. W przypadku larw najlepiej sprawdzi się dokładne przejrzenie wszystkich produktów i wyrzucenie tych zanieczyszczonych. Pamiętaj, że musisz uderzyć w mole z dwóch stron (działając na dorosłe, latające osobniki i młode larwy). Jeśli to zrobisz, z pewnością zyskasz większą szansę na trwałe pozbycie się problemu!

Zdj. główne: Erik Karits/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zacząć się więcej ruszać?
Jak zacząć się więcej ruszać?
Wyższa temperatura za oknem skłania Cię do aktywności fizycznej? Masz jednak pewne obawy, bo w ciągu zimy Twoja kondycja lekko […]
Frytki z cukinii pieczone w piekarniku
Frytki z cukinii pieczone w piekarniku
Frytki to jedna z najczęściej wybieranych przekąsek typu fast food. Kochają ją dzieci i nie tylko. Poznaj przepis na ich zdrowszą, a jednocześnie równie smaczną alternatywę.
Co powinno wchodzić w skład porcelanowej zastawy?
Co powinno wchodzić w skład porcelanowej zastawy?
O czym warto pomyśleć, zanim kupisz domową porcelanę? Zadbaj o szczegóły i ciesz się wymarzonym serwisem przy każdej możliwej okazji.
Ostatnie wpisy