Jak pozbyć się szkodników z kuchni?

Jak pozbyć się szkodników z kuchni?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wróciło słońce, ciepłe dni, krótkie ubrania, kwiaty… A także owady i szkodniki? Przeciwdziałaj od razu, a z pewnością będzie Cię to kosztowało mniej nerwów i pieniędzy!

Karaluchy i prusaki

Jest przynajmniej kilka sposobów na pozbycie się tej plagi, ale musisz pamiętać, że karaluchy i prusaki są bardzo uciążliwymi i wytrzymałymi lokatorami. Jeśli zareagujesz na początku, prawdopodobnie uda Cię się ich pozbyć, więc nie zwlekaj. Skuteczny środek na karaluchy i prusaki musi mieć silne działanie, a najlepiej sprawdzi się połączenie dwóch lub trzech preparatów.

Domowe sposoby, takie jak rozsypywanie cukru pudru z sodą lub kruszenie liści laurowych mogą okazać się za mało intensywne. W walce z tymi szkodnikami najlepiej zastosować żel lub lep z wabikiem (pamiętaj, żeby użyć ich wieczorem, ponieważ karaluchy i prusaki żerują nocą) a do tego spray owadobójczy, który powinieneś mieć w pogotowiu podczas dnia.

Rybiki

Rybiki cukrowe z pewnością można nazwać mniej uprzykrzającą życie plagą szkodników w porównaniu do karaluchów i prusaków. Lubią wilgoć i ciepło, więc możesz spotkać je w kuchni i łazience. Zazwyczaj wychodzą nocą, a w ciągu dnia chowają się i są trudne do zlokalizowania. Żywią się resztkami zawierającymi cukry (np. okruchami ze stołu) i martwymi owadami, a dla człowieka nie stanowią zagrożenia, bo nie przenoszą chorób. Jeśli jednak ich obecność jest dla Ciebie uciążliwa, zainwestuj w preparaty na rybiki, które pomogą Ci szybko pozbyć się problemu.

Mole spożywcze

Mole są uciążliwe głównie ze względu na ich larwy, które można znaleźć między innymi w kaszach, ryżach i mąkach. Poza tym niszczą opakowania produktów i są aktywne w ciągu dnia, co bywa irytujące. W domu lęgną się najczęściej po przyniesieniu jaj wraz z produktami spożywczymi – warto więc dokładnie myć warzywa i owoce po zakupie.

Jeśli jednak te szkodniki już się u Ciebie pojawiły, zainwestuj w dobry preparat na mole i lep, który pomoże Ci wyłapać dorosłe osobniki. W przypadku larw najlepiej sprawdzi się dokładne przejrzenie wszystkich produktów i wyrzucenie tych zanieczyszczonych. Pamiętaj, że musisz uderzyć w mole z dwóch stron (działając na dorosłe, latające osobniki i młode larwy). Jeśli to zrobisz, z pewnością zyskasz większą szansę na trwałe pozbycie się problemu!

Zdj. główne: Erik Karits/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szkodniki w kuchni –  jak się ich pozbyć?
Szkodniki w kuchni – jak się ich pozbyć?
Szkodniki takie jak mole spożywcze, muszki owocówki czy mrówki są w kuchni częstym problemem. Jak jednak pozbyć się tych nieproszonych gości? Podpowiadamy, jakie sprawdzone sposoby są najlepsze.
Jak przechowywać swetry, żeby ich nie niszczyć?
Jak przechowywać swetry, żeby ich nie niszczyć?
Uwielbiasz swetry? Wiesz, jak je przechowywać, żeby ich nie zniszczyć? Podpowiadamy!
Twórcze hobby dla równowagi i rozwoju osobistego
Twórcze hobby dla równowagi i rozwoju osobistego
W natłoku codziennych obowiązków i stresu, ważne jest znalezienie czasu na działania, które stymulują naszą kreatywność, rozwijają umiejętności i przynoszą wewnętrzną równowagę. Twórcze hobby mogą być doskonałym narzędziem do osiągnięcia tego celu.
Ostatnie wpisy