Kreatywna, rozwijająca zabawa z dzieckiem? Spróbuj scrapbooking!

Kreatywna, rozwijająca zabawa z dzieckiem? Spróbuj scrapbooking!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dzieci mają naturalną potrzebę tworzenia i wyrażania ekspresji. Odpowiednio zachęcane rozwijają swoje umiejętności, traktując to jako świetną zabawę. Kreatywne zajęcia są również znakomitym sposobem wspólnego spędzania czasu w rodzinnym gronie. Jedną z uniwersalnych, kreatywnych metod, które jednocześnie uczą i bawią, jest scrapbooking.

Scrapbooking – zabawa dla małych i dużych

Już od najmłodszych lat dzieci próbują swoich sił w scrapbookingu. Tworzenie kolaży lub naklejanie kawałków kolorowego papieru, lub serwetek na kartkę innego koloru daje poczucie satysfakcji z dobrze wykonanego dzieła. Pokierowane przez dorosłych, maluszki mogą tworzyć wyjątkowe prace plastyczne, ale również praktyczne prezenty: laurki, kartki świąteczne lub okolicznościowe, czy oryginalne ramki na zdjęcia. Satysfakcja z wykonania praktycznego, ozdobionego prostym, lecz efektownym sposobem przedmiotu sprawia, że dziecko nabiera pewności siebie, zyskuje wiarę we własne możliwości, oraz odkrywa nowe talenty.

Jakie są korzyści z tworzenia i dekorowania metodą scrapbookingu

Niezaprzeczalną zaletą scrapbookingu jest jego prostota. Praktycznie każdy może stworzyć wiekopomne dzieło, które może podarować dziadkowi lub babci. Dzieci, w zależności od wieku, mogą osiągnąć wiele dodatkowych korzyści, tworząc własnego pomysłu wyklejanki.

Pierwszą i niezaprzeczalną korzyścią z zabawy ze scrapkami, czyli kawałkami karteczek, jest rozwijanie wyobraźni i kreatywności, które to cechy w przyszłości mogą zaowocować ciekawymi zainteresowaniami, lub wykonywaniem koncepcyjnych prac zawodowych. Własnoręczne ozdabianie przedmiotów uczy dziecko, iż nie jest zdane na powtarzalne, masowo produkowane wyroby. Wyklejając okładki zeszytów lub ozdabiając pudełka, przekonuje się, że dzięki własnym pomysłom może zrobić oryginalne, niepowtarzalne rzeczy, na które niekoniecznie trzeba wydawać dużo pieniędzy.

Praca z różnymi materiałami, kolorami i kształtami uczy harmonii, stylu i kompozycji. Rozwija zdolności plastyczne i pozwala na eksperymentowanie oraz nieszablonowe myślenie. 

Skąd wziąć pomysły i materiały na zabawę z dziećmi

Do kreatywnego tworzenia nie trzeba wiele. Wystarczą kolorowe, wzorzyste karteczki, im bardziej różnorodne, tym lepiej. W sklepie https://zielonekoty.pl/ można znaleźć wiele różnych inspiracji i materiałów do scrapbookingu. Dla początkujących wystarczą: kleje, papiery, pergaminy i folie. Zaawansowani mogą wybierać spośród szerokiej gamy narzędzi: wykrawaczy, szablonów czy podkładek. Dla dzieci, które chcą rozwijać swoje pasje, idealnym prezentem z okazji urodzin lub świąt będą akcesoria do ozdabiania: notesy, albumy, ale również organizery lub segregatory, w których młodzi artyści będą mogli kolekcjonować swoją twórczość.

Fot.: Mason B./unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie ozdoby zamieścić w pokoju dziecka?
Jakie ozdoby zamieścić w pokoju dziecka?
Dowiedz się, jak pięknie zaaranżować pokój dziecięcy, aby był przytulny oraz funkcjonalny.
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do drzwi dla Twojego domu?
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do drzwi dla Twojego domu?
Odkryj, jak wybór odpowiednich akcesoriów do drzwi może wpłynąć na wygląd i funkcjonalność Twojego domu. Dowiedz się, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę i jakiej jakości produkty wybrać.
Tworzenie doskonałej gabloty muzealnej. Praktyczne porady od ekspertów w tym zakresie
Tworzenie doskonałej gabloty muzealnej. Praktyczne porady od ekspertów w tym zakresie
Odkryj, jak projektować gabloty muzealne z naszym praktycznym przewodnikiem. Dowiedz się więcej o skutecznych strategiach, wykorzystaniu efektywnych materiałów i optymalnym wykorzystaniu przestrzeni.
Ostatnie wpisy