Artykuł sponsorowany
Kuchnia azjatycka nie musi kojarzyć się z zamawianym w kryzysowej sytuacji daniem z chińskiej restauracji. Azja to rozległy kontynent, pełen inspiracji i smaków, dla których warto znaleźć miejsce we własnej kuchni. Oto kilka prostych przepisów, w sam raz na urozmaicenie rodzinnego obiadu.
Kuchnia tajska to przede wszystkim niesamowite przyprawy, takie jak kolendra, imbir, kardamon, trawa cytrynowa, tajska bazylia czy galangal. To właśnie one wydobywają głębszy smak z poszczególnych składników dania i to dzięki nim smakują wyjątkowo. O jakich składnikach mowa? Głównie używane są owoce morza, produkty sojowe jak tofu czy tempeh, mleko kokosowe, ryż oraz warzywa. Sprawdzonym źródłem produktów potrzebnych do przygotowania dań kuchni tajskiej są sklepy orientalne, takie jak https://www.kuchnieorientu.pl/kuchniatajska/. Gdzie znajdziesz oryginalne składniki, sprowadzane prosto z Tajlandii.
Czego potrzebujesz do przygotowania prostego, czerwonego curry?
Najpierw wlej na patelnię mleczko kokosowe, dodaj pastę curry i liście kaffiru. Następnie dorzuć kurczaka lub tofu (tofu warto podsmażyć wcześniej na złoto na osobnej patelni) i gotuj całość przez kilka minut. Kolejno dodaj pokrojoną w kostkę cukinię lub bakłażana oraz paprykę, a na koniec dosyp cukier trzcinowy i dolej sos rybny (w wersji mięsnej). Gotuj tak długo, aż mięso przestanie być surowe. Podawaj samodzielnie, z ryżem lub z indyjskim chlebkiem naan.
Przede wszystkim słynie z wielu gatunków ryżu, bo uprawia się ich tam aż kilka tysięcy. Używany jest on nie tylko do tak uwielbianego na całym świecie sushi, ale także do wyrobu ciasteczek ryżowych, mochi albo wina ryżowego, sake. Warto jednak pamiętać, że kuchnia japońska to więcej niż ryż. Równie często wykorzystuje się produkty sojowe, takie jak tofu, sos sojowy czy pasta miso. Poza tym z racji, że Japonia jest państwem wyspiarskim, w daniach wykorzystuje się wiele owoców morza oraz ryby, głównie tuńczyka, makrelę czy węgorza. Chociaż nie brakuje wielbicieli sushi, kuchnia japońska kryje w sobie wiele interesujących dań, dla których warto znaleźć miejsce także podczas codziennego gotowania. Szukając inspiracji, zajrzyj do delikatesów orientalnych i przejrzyj ofertę oryginalnych, japońskich składników: https://www.kuchnieorientu.pl/kuchniajaponska/.
O tej potrawie japońskiej kuchni słyszy się prawdopodobniej najczęściej i choć suszarnie są oblegane (a także niezbyt tanie!), sushi naprawdę nie jest trudne do zrobienia samodzielnie. Wystarczy mieć matę do sushi (choć da zawinąć się rolkę bez jej użycia, jest to zdecydowanie utrudnione), ryż do sushi, ocet ryżowy, glony nori oraz Twoje ulubione składniki. To od Ciebie zależy, co znajdzie się w rolce. Łosoś, krewetki czy warzywa – decyzja jest zależna tylko i wyłącznie od Twojego gustu i diety, dlatego sushi jest potrawą dla każdego, a w dodatku to świetna zabawa dla całej rodziny.
Po ugotowaniu ryżu należy dodać do niego ocet ryżowy oraz cukier (proporcje najczęściej podane są na opakowaniu, tak samo jak czas gotowania). Ryż ułożyć na środku jednego arkusza nori tak, by sięgał do jego krawędzi. Następnie połóż swoje ulubione dodatki. Krawędź zamocz wodą i używając maty, zwiń rolkę.
Kuchnia chińska zachwyci Cię przede wszystkim różnorodnością składników, które sprawiają, że przepisy są wyjątkowe i niepowtarzalne. Bez problemu możesz nauczyć się kilku problemów bazowych, a jednak za każdym razem zaskakiwać swoją rodzinę czy gości nowymi smakami. Powodem jest to, jak ogromnym krajem są Chiny, a dzięki zróżnicowaniu klimatycznym oraz kulturowym, w kuchni wykorzystywanych jest wiele produktów. Najważniejsze jest łączenie tych składników w odpowiednich proporcjach wraz z przyprawami, dzięki czemu zyskują one ten niepowtarzalny, harmonijny smak. Produkty kuchni chińskiej możesz kupić https://www.kuchnieorientu.pl/kuchniachinska. Głównym składnikiem jest ryż, równie często wykorzystywane są warzywa, na przykład z woka. Duże zastosowanie ma sos rybny, sos sojowy i ocet ryżowy. Równie popularne w kuchni chińskiej są makarony.
Czego potrzebujesz, aby przygotować na obiad smażony ryż z warzywami po chińsku?
Zacznij od ugotowania ryżu. Następnie na rozgrzanym oleju podsmaż cebulę, czosnek i por. Dodaj pokrojone warzywa i smaż przez kilka minut. Na koniec dodaj ryż i dolej sos sojowy, smaż kolejne dziesięć minut. Podawaj ze szczypiorkiem i sezamem.