Ferie bez śniegu – jak spędzić ferie gdy nie ma zimy za oknem?

RODZINA
Ferie bez śniegu – jak spędzić ferie gdy nie ma zimy za oknem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nadszedł czas na długo wyczekiwane przez Twoje dziecko ferie – miały być śnieżne szaleństwa, kuligi, zjazdy na sankach i lepienie bałwana. Niestety, nie wszystkie województwa w Polsce okażą się szczęśliwcami, którzy cieszyć się będą mogli śniegiem w ferie – w wielu przypadkach za oknem zobaczymy pluchę i deszcz. Czy można spędzić przyjemnie czas podczas takiej pogody? Bez obaw – podpowiadamy jak spędzić ferie, gdy pogoda za oknem nie dopisuje!

Zimowe atrakcje pod zadaszeniem

Nawet jeśli prawdziwego śniegu nie ma, w Polsce znajdują się stoki narciarskie, które czynne są w każdą pogodę. Całoroczne stoki umiejscowione są w niemal całym kraju – wiele z nich dodatkowo znajduje się pod zadaszeniem, co sprawi, że nawet w deszcz i wichurę możemy poddać się narciarskim szaleństwom. Jeśli jednak wolimy łyżwy od nart, możemy udać się na lodowisko – tu także z pewnością uda nam się znaleźć takie, które nie jest uzależnione od minusowych temperatur, i z których korzystać możemy nawet w ulewę dzięki zadaszeniu.

Ferie w hotelu z animacjami dla dzieci

Ferie to także idealna okazja na rodzinny wyjazd. Wystarczy wybrać hotel, który posiada bogatą ofertę zajęć dla dzieci, a także różnego typu atrakcje oraz animacje, a gwarantujemy, że pogoda za oknem nie będzie miała najmniejszego znaczenia. Warto postawić na hotel z Aquaparkiem – jest to atrakcja, którą kochają wszystkie dzieci. Taki wyjazd to idealna okazja na wspólne spędzenie czasu z rodziną – zwłaszcza, że na co dzień nie mamy wielu okazji do wspólnego spędzania czasu z powodu natłoku codziennych obowiązków, szkoły i pracy.

Lokalny harmonogram zajęć

Niemal każde miasto organizuje w ferie zajęcia dla dzieci w lokalnych świetlicach, ośrodkach kultury czy szkołach. Na tę okoliczność przygotowywany jest specjalny harmonogram, który udostępniany jest na stronach internetowych urzędów miast oraz w lokalnych mediach. Dzieci mogą wybrać to, co akurat je zainteresuje – zazwyczaj są to seanse w kinie, kółka tematyczne, zajęcia plastyczne, tematyczne gry i zabawy i wiele innych – w zależności od budżetu i wielkości miasta. Jest to zazwyczaj opcja, która nie wymaga od nas żadnych nakładów finansowych, a która pomaga dzieciom w integracji z rówieśnikami i spaja lokalną społeczność.

Obecność śniegu wcale nie jest wyznacznikiem udanych ferii! Wystarczy rozeznać się w lokalnych atrakcjach lub wybrać ciekawe miejsce na wyjazd, a naszym dzieciom nie będzie grozić nuda. Pamiętajmy, że to tylko 2 tygodnie odpoczynku, które muszą dać energię naszym dzieciom aż do wakacji – postarajmy się więc, aby były one jak najbardziej bogate w atrakcje i by nasze pociechy miały co wspominać.

Fot.: materiał prasowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo zamontować matę balkonową dla optymalnej prywatności i ochrony?
Jak prawidłowo zamontować matę balkonową dla optymalnej prywatności i ochrony?
Naucz się, jak skutecznie zamontować matę na balkonie dla zapewnienia sobie większej prywatności i bezpieczeństwa. Dowiedz się, które materiały są najlepsze i jakich narzędzi używać, aby osiągnąć optymalny efekt.
Jak wybrać i przechować ananasa?
Jak wybrać i przechować ananasa?
Uwielbiasz ananasy, ale nie wiesz, czym się kierować podczas wyboru owocu i jak go przechowywać w domu, by dłużej zachował świeżość? Koniecznie przeczytaj nasze porady przed wizytą w sklepie!
Jak odkurzacz piorący może pomóc w walce z alergiami?
Jak odkurzacz piorący może pomóc w walce z alergiami?
W dzisiejszych czasach alergie stanowią poważny problem zdrowotny dla wielu osób, wpływając na ich codzienne funkcjonowanie i komfort życia.
Ostatnie wpisy