Ferie bez śniegu – jak spędzić ferie gdy nie ma zimy za oknem?

RODZINA
Ferie bez śniegu – jak spędzić ferie gdy nie ma zimy za oknem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nadszedł czas na długo wyczekiwane przez Twoje dziecko ferie – miały być śnieżne szaleństwa, kuligi, zjazdy na sankach i lepienie bałwana. Niestety, nie wszystkie województwa w Polsce okażą się szczęśliwcami, którzy cieszyć się będą mogli śniegiem w ferie – w wielu przypadkach za oknem zobaczymy pluchę i deszcz. Czy można spędzić przyjemnie czas podczas takiej pogody? Bez obaw – podpowiadamy jak spędzić ferie, gdy pogoda za oknem nie dopisuje!

Zimowe atrakcje pod zadaszeniem

Nawet jeśli prawdziwego śniegu nie ma, w Polsce znajdują się stoki narciarskie, które czynne są w każdą pogodę. Całoroczne stoki umiejscowione są w niemal całym kraju – wiele z nich dodatkowo znajduje się pod zadaszeniem, co sprawi, że nawet w deszcz i wichurę możemy poddać się narciarskim szaleństwom. Jeśli jednak wolimy łyżwy od nart, możemy udać się na lodowisko – tu także z pewnością uda nam się znaleźć takie, które nie jest uzależnione od minusowych temperatur, i z których korzystać możemy nawet w ulewę dzięki zadaszeniu.

Ferie w hotelu z animacjami dla dzieci

Ferie to także idealna okazja na rodzinny wyjazd. Wystarczy wybrać hotel, który posiada bogatą ofertę zajęć dla dzieci, a także różnego typu atrakcje oraz animacje, a gwarantujemy, że pogoda za oknem nie będzie miała najmniejszego znaczenia. Warto postawić na hotel z Aquaparkiem – jest to atrakcja, którą kochają wszystkie dzieci. Taki wyjazd to idealna okazja na wspólne spędzenie czasu z rodziną – zwłaszcza, że na co dzień nie mamy wielu okazji do wspólnego spędzania czasu z powodu natłoku codziennych obowiązków, szkoły i pracy.

Lokalny harmonogram zajęć

Niemal każde miasto organizuje w ferie zajęcia dla dzieci w lokalnych świetlicach, ośrodkach kultury czy szkołach. Na tę okoliczność przygotowywany jest specjalny harmonogram, który udostępniany jest na stronach internetowych urzędów miast oraz w lokalnych mediach. Dzieci mogą wybrać to, co akurat je zainteresuje – zazwyczaj są to seanse w kinie, kółka tematyczne, zajęcia plastyczne, tematyczne gry i zabawy i wiele innych – w zależności od budżetu i wielkości miasta. Jest to zazwyczaj opcja, która nie wymaga od nas żadnych nakładów finansowych, a która pomaga dzieciom w integracji z rówieśnikami i spaja lokalną społeczność.

Obecność śniegu wcale nie jest wyznacznikiem udanych ferii! Wystarczy rozeznać się w lokalnych atrakcjach lub wybrać ciekawe miejsce na wyjazd, a naszym dzieciom nie będzie grozić nuda. Pamiętajmy, że to tylko 2 tygodnie odpoczynku, które muszą dać energię naszym dzieciom aż do wakacji – postarajmy się więc, aby były one jak najbardziej bogate w atrakcje i by nasze pociechy miały co wspominać.

Fot.: materiał prasowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ubezpieczenie na życie dla dziecka – co wybrać?
Ubezpieczenie na życie dla dziecka – co wybrać?
Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci żyły długo i zdrowo.
Jak zorganizować dzieciom przestrzeń do zabawy na balkonie?
Jak zorganizować dzieciom przestrzeń do zabawy na balkonie?
Chcesz zorganizować dziecku plac zabaw na balkonie? To świetny pomysł! Dowiedz się, jakie zabawki są najlepsze i jak zadbać o bezpieczeństwo.
Jak wyczyścić szkolny plecak?
Jak wyczyścić szkolny plecak?
Pierwszy dzwonek już zabrzmiał, co oznacza, że dzieci wróciły po wakacjach do szkolnych obowiązków. Ważnym elementem wyprawki do szkoły jest […]
Ostatnie wpisy